Stawianie baniek, naturalna terapia naszego ciała.



Stawianie baniek to bardzo prosta i skuteczna metoda. udowodniono iż stawianie baniek daje  zdecydowaną poprawę u około 90% pacjentów poddajacych sie tej metodzie leczenia. Stawianie baniek znane jest od bardzo dawna, niestety ta metoda ostatnimy czasie jest coraz rzadziej stosowana. A to z kilku przyczyn.

Jedną z przyczyn zanikania tej metody jest fakt iz latwiej teraz nam jest sięgnąc po antybiotyk zakupiony w apktece, kolejna z przyczyn to fakt iż stosunkowo niewiele jest osób, które potrafią stawiac bańki.

Co daje stawianie baniek?

Mianowicie, stawianie baniek, zwiększa odporność naszego organizmu, czyli nasz organizm łatwiej sobie radzi z infekcjami oraz chorobami. Zabieg stawiania baniek poruwnuje się często do akupresury i akupunktury.

Tradycyjne bański stawia się za jednym razem w około 20 do 30 sztuk. Bańki umiejscawia się na plecach, bokach lub na klatce piersiowej. W zabiegu stawiania baniek możemy wyodrebnic dwa rodzaje: bańki suche i bańki gorące-ogniowe.



Zabieg z zastosowaniem baniek goracych-ogniowych:

Zabieg z bańkami gorącymi powszechnie uważany jest za zabieg skuteczniejszy od zabiegu bańkami suchymi inaczej próżniowym. Sam zabieh wygląda w następujący sposób:

Bańkę musimy zwilżyc na jej obrzeżach, następnie nasączonym denaturatem wacikiem (podpalonym) ociera się wnętrze bańki. Po nagrzaniu bańki, bańka przykładana jest do ciała pacjenta (najczęściej sa to plecy) i przytrzymujemy bankę aż do momentu zassania.

Zabieg z zastosowaniem baniek suchych-próżniowych:

Bańki suche-próżniowe, przeważnie posiadają na górze specjalny zawór, do którego przykłada się specjalna pomkę a nastepnie wysysa powietrze z wnętrza bańki. Przy tym zabiegu, możemy doskonale kontrolowac podcisnienie w bańce, poprzez skalę jaka jest umieszczona na pompce. Takie bańki są bardzo dobrym rozwiązaniem w momencie gdy zabiegowi poddawane są dzieci , ponieważ sami regulujemy siłę zasysania.

Istnieją też bańki suche próżniowe, które wykonane są w całości z gumy, i w tym przypadku podciśnienie w tych bańkach powstaje na skutek naciśnięcia bańki a następnie umiejscowieniem na ciele pacjenta.

Przeciwwskazania przy stawianiu baniek:

  • żylaki,
  • choroba gruźlica,
  • wysiękowe zapalenia stawów,
  • wysoka gorączka powyżej 38 C,
  • dermatozy czyli zmiany skórne łuszczyca, trądzik, pokrzywka, wypryski i inne,
  • uszkodzenie naskórka,
  • choroby nowotworowe,
  • baniek nie mozna stawiac w okolicach twarzy, szyi, przyśrodkowej powierzchni kończyn górnych i dolnych.

Mniej marnowania, więcej radości. 
Problem świątecznego marnotrawstwa żywności w Polsce

Marnotrawstwo żywności w okresie Świąt jest szczególnie istotnym problemem. Grudzień to czas wzmożonych zakupów, przygotowywania potraw w dużych ilościach i…
CZYTAJ

Magia świątecznych smaków – tradycja w nowoczesnym wydaniu

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen rodzinnego ciepła i okres kultywowania wielu tradycji. Wspólne gotowanie i delektowanie się świątecznymi…
CZYTAJ

Dlaczego zimą mamy większą ochotę na mięso? I co z tym zrobić?

Gdy nadchodzą zimniejsze dni, wiele osób zauważa u siebie zmianę apetytu: surowe warzywa czy nabiał chętnie zamieniamy na ciepłe posiłki…
CZYTAJ

Jak rozciągnąć świąteczny budżet? Odkryj inspiracje na niedrogie prezenty pod choinkę za mniej niż 50 zł!

Czas świąt należy do najtrudniejszych finansowo okresów w roku, co potwierdza 47% polskich uczestników badania. Od kupowania prezentów i przygotowywania…
CZYTAJ

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą liczbę osób. Szacuje się, że w Polsce dotyczy…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający regularnym kontrolom antydopingowym, muszą ufać, że produkty, które…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dlaczego zimą mamy większą ochotę na mięso? I co z tym zrobić?

Gdy nadchodzą zimniejsze dni, wiele osób zauważa u siebie zmianę apetytu: surowe…
CZYTAJ

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ