Jak oczyścić organizm naturalnymi sposobami?



ak oczyścić organizm naturalnymi sposobami?

 Do organizmu człowieka przedostaje się z powietrza i pożywienia bardzo wiele toksyn – to nawet kilka kilogramów w ciągu roku. Filtrem, który nie pozwala na ich rozprzestrzenianie się i zagnieżdżanie w komórkach organizmu, jest wątroba, ale samodzielnie nie jest ona w stanie pozbyć się wszystkich niekorzystnych składników. Trzeba jej w tym pomóc, dokonując regularnej detoksykacji. W jaki sposób?

 Oczyszczanie organizmu konieczne

Musimy przede wszystkim zdać sobie sprawę z faktu, że oczyszczanie organizmu z toksyn jest koniecznością, jeśli nie chcemy zapaść na groźne dla życia choroby. Nagromadzone w naszym ciele toksyny wkrótce mogą powoli niszczyć narządy wewnętrzne i przyczynić się nawet do rozwoju chorób nowotworowych. Sprzyjają miażdżycy, chorobom serca i udarom mózgu.

Środowisko, w którym żyjemy, jest wysoce zanieczyszczone. Nie musimy jeszcze na co dzień chodzić w maseczkach na twarzy, jak ma to miejsce w Chinach, ale i tak w powietrzu unosi się cała masa zanieczyszczeń. Trzeba więc od czasu do czasu je usuwać z organizmu. Pytanie tylko, jak oczyścić organizm skutecznie?

Naturalne czynniki oczyszczające organizm

Oczyszczanie organizmu, a więc detoks, polega na usunięciu z niego szkodliwych toksyn. Powinniśmy taki proces przeprowadzać co najmniej dwa razy do roku. Nie potrzeba wykorzystywać w tym celu zaawansowanych leków, ale naturalnych ziół, których działanie nakierowane jest na odtruwanie krwi i organów wewnętrznych z toksyn.

Jest wiele ziół mających takie właściwości, a wśród nich wymienia się i takie, które powszechnie występują w przyrodzie. Nie trzeba ich daleko szukać. Na oczyszczenie organizmu wpływa przyjmowanie w odpowiednich proporcjach takich ziół jak:

  •          ziele pokrzywy,
  •          dziurawiec,
  •          mięta,
  •          koniczyna,
  •          poziomka,
  •          skrzyp,
  •          imbir,
  •          zielony owies,
  •          korzeń łopianu, kopru, mniszka lekarskiego czy wspominanej pokrzywy,
  •          kora brzozy,
  •          kwiat kocanki,
  •          czarnuszka,
  •          fiołek trójbarwny,
  •          wiązówka błotna,
  •          tamaryndowiec,
  •          morszczyn pęcherzykowaty.

Nie musimy być specjalistami od ziół, aby móc wykorzystywać je skutecznie do detoksu organizmu. Większość z nich znajdziemy w suplementach diety, m.in. w preparacie Detox + Cholester, który oprócz oczyszczania organizmu wpływa na unormowanie poziomu cholesterolu we krwi.



Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ