Jak oczyścić organizm naturalnymi sposobami?



ak oczyścić organizm naturalnymi sposobami?

 Do organizmu człowieka przedostaje się z powietrza i pożywienia bardzo wiele toksyn – to nawet kilka kilogramów w ciągu roku. Filtrem, który nie pozwala na ich rozprzestrzenianie się i zagnieżdżanie w komórkach organizmu, jest wątroba, ale samodzielnie nie jest ona w stanie pozbyć się wszystkich niekorzystnych składników. Trzeba jej w tym pomóc, dokonując regularnej detoksykacji. W jaki sposób?

 Oczyszczanie organizmu konieczne

Musimy przede wszystkim zdać sobie sprawę z faktu, że oczyszczanie organizmu z toksyn jest koniecznością, jeśli nie chcemy zapaść na groźne dla życia choroby. Nagromadzone w naszym ciele toksyny wkrótce mogą powoli niszczyć narządy wewnętrzne i przyczynić się nawet do rozwoju chorób nowotworowych. Sprzyjają miażdżycy, chorobom serca i udarom mózgu.

Środowisko, w którym żyjemy, jest wysoce zanieczyszczone. Nie musimy jeszcze na co dzień chodzić w maseczkach na twarzy, jak ma to miejsce w Chinach, ale i tak w powietrzu unosi się cała masa zanieczyszczeń. Trzeba więc od czasu do czasu je usuwać z organizmu. Pytanie tylko, jak oczyścić organizm skutecznie?

Naturalne czynniki oczyszczające organizm

Oczyszczanie organizmu, a więc detoks, polega na usunięciu z niego szkodliwych toksyn. Powinniśmy taki proces przeprowadzać co najmniej dwa razy do roku. Nie potrzeba wykorzystywać w tym celu zaawansowanych leków, ale naturalnych ziół, których działanie nakierowane jest na odtruwanie krwi i organów wewnętrznych z toksyn.

Jest wiele ziół mających takie właściwości, a wśród nich wymienia się i takie, które powszechnie występują w przyrodzie. Nie trzeba ich daleko szukać. Na oczyszczenie organizmu wpływa przyjmowanie w odpowiednich proporcjach takich ziół jak:

  •          ziele pokrzywy,
  •          dziurawiec,
  •          mięta,
  •          koniczyna,
  •          poziomka,
  •          skrzyp,
  •          imbir,
  •          zielony owies,
  •          korzeń łopianu, kopru, mniszka lekarskiego czy wspominanej pokrzywy,
  •          kora brzozy,
  •          kwiat kocanki,
  •          czarnuszka,
  •          fiołek trójbarwny,
  •          wiązówka błotna,
  •          tamaryndowiec,
  •          morszczyn pęcherzykowaty.

Nie musimy być specjalistami od ziół, aby móc wykorzystywać je skutecznie do detoksu organizmu. Większość z nich znajdziemy w suplementach diety, m.in. w preparacie Detox + Cholester, który oprócz oczyszczania organizmu wpływa na unormowanie poziomu cholesterolu we krwi.



Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem zaburzeniem ostrego widzenia. Zazwyczaj pierwsze jej objawy, czyli…
CZYTAJ

Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji i diecie

Suche włosy to częsty problem, który może wynikać z wielu przyczyn, takich jak na przykład stylizowanie na gorąco, używanie agresywnych…
CZYTAJ

Mniej marnowania, więcej radości. 
Problem świątecznego marnotrawstwa żywności w Polsce

Marnotrawstwo żywności w okresie Świąt jest szczególnie istotnym problemem. Grudzień to czas wzmożonych zakupów, przygotowywania potraw w dużych ilościach i…
CZYTAJ

Magia świątecznych smaków – tradycja w nowoczesnym wydaniu

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen rodzinnego ciepła i okres kultywowania wielu tradycji. Wspólne gotowanie i delektowanie się świątecznymi…
CZYTAJ

Dlaczego zimą mamy większą ochotę na mięso? I co z tym zrobić?

Gdy nadchodzą zimniejsze dni, wiele osób zauważa u siebie zmianę apetytu: surowe warzywa czy nabiał chętnie zamieniamy na ciepłe posiłki…
CZYTAJ

Jak rozciągnąć świąteczny budżet? Odkryj inspiracje na niedrogie prezenty pod choinkę za mniej niż 50 zł!

Czas świąt należy do najtrudniejszych finansowo okresów w roku, co potwierdza 47% polskich uczestników badania. Od kupowania prezentów i przygotowywania…
CZYTAJ

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą liczbę osób. Szacuje się, że w Polsce dotyczy…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający regularnym kontrolom antydopingowym, muszą ufać, że produkty, które…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem…
CZYTAJ

Dlaczego zimą mamy większą ochotę na mięso? I co z tym zrobić?

Gdy nadchodzą zimniejsze dni, wiele osób zauważa u siebie zmianę apetytu: surowe…
CZYTAJ

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ