Alternatywne leczenie bólu głowy



Szeroko reklamowane niesterydowe leki przeciwzapalne, mające być panaceum na wszelakie dolegliwości bólowe, nie są pozbawione znacznych działań ubocznych. Mogą powodować poważne problemy zdrowotne związane z układem pokarmowym, krwionośnym czy skórą, a także wywoływać odczyny alergiczne. Alternatywną metodą leczenia bólu głowy, w tym także migrenowego, jest olejek do masażu. Jego składniki, kamfora i mentol, przenikają do zakończeń nerwowych i łagodzą ból, a chłodząc bolące tkanki przynoszą znaczną ulgę w dolegliwościach.

Nasilona i agresywna reklama leków przeciwbólowych, zwłaszcza telewizyjna, powoduje, że sięgamy po nie, często bez zastanowienia i rozważenia ich działań ubocznych. Skutkuje to tym, że Polacy przodują w Europie w użyciu tej grupy leków, sprzedawanych głównie bez recepty. Niestety, wbrew opiniom przedstawianym w reklamach, niesterydowe leki przeciwzapalne nie są pozbawione groźnych działań ubocznych, szczególnie przy ich przedawkowaniu lub niewłaściwym stosowaniu.

Rzadko kto zastanawia się nad tym czy można walczyć z bólem przy pomocy metod alternatywnych, pozbawionych szkodliwego działania na organizm. Często wystarczą proste i znane od dawna sposoby takie jak: wyciszenie otoczenia przez wyłączenie telewizora czy radia, zaciemnianie pomieszczenia, zimny okład, względnie masaż bolącej tkanki lub chociażby spokojny spacer na świeżym powietrzu.

Można również zastosować preparat łączący w sobie skuteczność działania oraz brak działań ubocznych, tak charakterystycznych dla pochodnych paracetamolu, ibuprofenu czy diclofenaku.



Taką alternatywą jest Migrenol Dr. Popova, występujący w formie olejku do masażu, który stosowany miejscowo łagodzi i zwalcza bóle głowy oraz bóle mięśniowe różnego pochodzenia. Wyprodukowano go w wersji standardowej, czyli w kroplach, w pojemniku szklanym 10 ml, a także jako roll-on 6 ml, którego można wygodnie używać w pracy lub podczas podróży. Olejek stosuje się kilka razy dziennie, wcierając go delikatnie w skórę nad bolącym miejscem.

Działanie preparatu polega na skojarzonym działaniu kamfory i mentolu. Kamfora naniesiona na skórę rozszerza naczynia włosowate, następnie przenika przez naskórek, dociera do zakończeń nerwów czuciowych i działa przeciwbólowo. Mentol natomiast oddziałuje na zakończenia nerwowe, wywołując miejscowe odczucie chłodu i zmniejszając odczuwanie bólu.

Migrenol Dr. Popova stosuje się nie tylko przy bólach głowy, ale także przy nerwobólach i mięśniobólach, gdzie działa dwufazowo, chłodząc i kojąc zmęczone czy nadwyrężone tkanki. Należy pamiętać, iż przy leczeniu każdych, nawracających i długo utrzymujących się bólów głowy należy zasięgnąć porady neurologa. Preparatu nie można stosować u dzieci, natomiast w ciąży i podczas karmienia piersią, niezbędna jest konsultacja ginekologiczna.

Mniej marnowania, więcej radości. 
Problem świątecznego marnotrawstwa żywności w Polsce

Marnotrawstwo żywności w okresie Świąt jest szczególnie istotnym problemem. Grudzień to czas wzmożonych zakupów, przygotowywania potraw w dużych ilościach i…
CZYTAJ

Magia świątecznych smaków – tradycja w nowoczesnym wydaniu

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen rodzinnego ciepła i okres kultywowania wielu tradycji. Wspólne gotowanie i delektowanie się świątecznymi…
CZYTAJ

Dlaczego zimą mamy większą ochotę na mięso? I co z tym zrobić?

Gdy nadchodzą zimniejsze dni, wiele osób zauważa u siebie zmianę apetytu: surowe warzywa czy nabiał chętnie zamieniamy na ciepłe posiłki…
CZYTAJ

Jak rozciągnąć świąteczny budżet? Odkryj inspiracje na niedrogie prezenty pod choinkę za mniej niż 50 zł!

Czas świąt należy do najtrudniejszych finansowo okresów w roku, co potwierdza 47% polskich uczestników badania. Od kupowania prezentów i przygotowywania…
CZYTAJ

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą liczbę osób. Szacuje się, że w Polsce dotyczy…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający regularnym kontrolom antydopingowym, muszą ufać, że produkty, które…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dlaczego zimą mamy większą ochotę na mięso? I co z tym zrobić?

Gdy nadchodzą zimniejsze dni, wiele osób zauważa u siebie zmianę apetytu: surowe…
CZYTAJ

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ