Alternatywne leczenie bólu głowy



Szeroko reklamowane niesterydowe leki przeciwzapalne, mające być panaceum na wszelakie dolegliwości bólowe, nie są pozbawione znacznych działań ubocznych. Mogą powodować poważne problemy zdrowotne związane z układem pokarmowym, krwionośnym czy skórą, a także wywoływać odczyny alergiczne. Alternatywną metodą leczenia bólu głowy, w tym także migrenowego, jest olejek do masażu. Jego składniki, kamfora i mentol, przenikają do zakończeń nerwowych i łagodzą ból, a chłodząc bolące tkanki przynoszą znaczną ulgę w dolegliwościach.

Nasilona i agresywna reklama leków przeciwbólowych, zwłaszcza telewizyjna, powoduje, że sięgamy po nie, często bez zastanowienia i rozważenia ich działań ubocznych. Skutkuje to tym, że Polacy przodują w Europie w użyciu tej grupy leków, sprzedawanych głównie bez recepty. Niestety, wbrew opiniom przedstawianym w reklamach, niesterydowe leki przeciwzapalne nie są pozbawione groźnych działań ubocznych, szczególnie przy ich przedawkowaniu lub niewłaściwym stosowaniu.

Rzadko kto zastanawia się nad tym czy można walczyć z bólem przy pomocy metod alternatywnych, pozbawionych szkodliwego działania na organizm. Często wystarczą proste i znane od dawna sposoby takie jak: wyciszenie otoczenia przez wyłączenie telewizora czy radia, zaciemnianie pomieszczenia, zimny okład, względnie masaż bolącej tkanki lub chociażby spokojny spacer na świeżym powietrzu.

Można również zastosować preparat łączący w sobie skuteczność działania oraz brak działań ubocznych, tak charakterystycznych dla pochodnych paracetamolu, ibuprofenu czy diclofenaku.



Taką alternatywą jest Migrenol Dr. Popova, występujący w formie olejku do masażu, który stosowany miejscowo łagodzi i zwalcza bóle głowy oraz bóle mięśniowe różnego pochodzenia. Wyprodukowano go w wersji standardowej, czyli w kroplach, w pojemniku szklanym 10 ml, a także jako roll-on 6 ml, którego można wygodnie używać w pracy lub podczas podróży. Olejek stosuje się kilka razy dziennie, wcierając go delikatnie w skórę nad bolącym miejscem.

Działanie preparatu polega na skojarzonym działaniu kamfory i mentolu. Kamfora naniesiona na skórę rozszerza naczynia włosowate, następnie przenika przez naskórek, dociera do zakończeń nerwów czuciowych i działa przeciwbólowo. Mentol natomiast oddziałuje na zakończenia nerwowe, wywołując miejscowe odczucie chłodu i zmniejszając odczuwanie bólu.

Migrenol Dr. Popova stosuje się nie tylko przy bólach głowy, ale także przy nerwobólach i mięśniobólach, gdzie działa dwufazowo, chłodząc i kojąc zmęczone czy nadwyrężone tkanki. Należy pamiętać, iż przy leczeniu każdych, nawracających i długo utrzymujących się bólów głowy należy zasięgnąć porady neurologa. Preparatu nie można stosować u dzieci, natomiast w ciąży i podczas karmienia piersią, niezbędna jest konsultacja ginekologiczna.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ