VITAgyn C – wstydliwe problemy intymne – Infekcje pochwy i nawracające stany zapalne



Infekcje pochwy i nawracające stany zapalne to problemy, z którymi boryka się bardzo wiele kobiet. Tymczasem dolegliwości intymne są nadal uznawane za temat wstydliwy. Ich przyczyny niejednokrotnie utożsamiane są z brakiem odpowiedniej higieny, a nawet częstymi zmianami partnerów seksualnych. Jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że jedną z przyczyn problemów intymnych może być chociażby przyjmowanie antybiotyków, które zaburzają naturalną równowagę flory bakteryjnej.

Polska znajduje się w pierwszej dziesiątce państw europejskich, w których zażywa się najwięcej antybiotyków. Zdecydowanie częściej po nie sięgamy zimą, kiedy wiele osób skarży się na kaszel, katar czy podwyższoną temperaturę. Lekarze alarmują, że po antybiotyki często sięgamy „na wszelki wypadek”, bez względu na to, czy przyczyna infekcji jest wirusowa, czy bakteryjna. Niestety nie zdajemy sobie przy tym sprawy jak szkodliwe skutki niesie ich nadużywanie.

 

 



Jedną z konsekwencji przyjmowania antybiotyków, które niszczą nie tylko bakterie chorobotwórcze, ale i prawidłową florę bakteryjną, może być infekcja miejsc intymnych. Kuracja zaburza prawidłowe pH pochwy, co może doprowadzić do przykrych objawów:

dokuczliwych upławów, nieprzyjemnego pieczenia, a także świądu. Leczenie polega na przywróceniu fizjologicznego pH pochwy, przez wspomaganie rozwoju pałeczek kwasu mlekowego.

modanaurode.pl Vitagzn C

 W trakcie przyjmowania antybiotyków kobiety często zapominają o zażywaniu leków osłonowych, chroniących naszą florę bakteryjną.

Preparaty, które pomogą utrzymać prawidłowe pH na poziomie 3,8–4,4 powinny zawierać bakterie Lactobacillus, czyli pałeczki kwasu mlekowego. Taki skład ma VITAgyn C®, dzięki czemu zapobiega zakażeniom i, co ważne, może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią” – mówi dr Mirosława Gałęcka, ekspert marki VITAgyn C.

VITAgyn C® wspomaga leczenie i zapobiega infekcjom dróg moczowych o podłożu bakteryjnym. Preparat można stosować osłonowo w przypadku kąpieli w basenie, przyjmowania środków antykoncepcyjnych czy przy nawracających chorobach. Składniki aktywne zarówno kremu, jak i globulek, zapobiegają powstawaniu warunków ułatwiających rozwój zakażenia bakteryjnego.

VITAgyn C® należy stosować raz dziennie, najlepiej na noc. Jedna aplikacja, bądź globulka wystarcza na 24 godziny. Produkt dostępny jest bez recepty w aptekach. Cena kremu 30 g z 6 jednorazowymi aplikatorami to około 29 zł, natomiast 10 globulek około 27 zł.

Co to jest VITAgyn C

VITAgyn C® to nowoczesny preparat dopochwowy o kwaśnym pH, który przywraca odpowiedni odczyn pochwy pomiędzy 3.8 a 4.4., co powstrzymuje rozwój mikrobów odpowiedzialnych za bakteryjne zakażenia pochwy. Oznakami zaburzonej równowagi bakteryjnej pochwy mogą być świąd, pieczenie, niepokojące upławy czy podrażnienie.

Preparat VITAgyn C® zalecany jest do stosowania w przypadku nawracających infekcji moczowo-płciowych, po farmakologicznym leczeniu antybiotykami, przy stosowaniu antykoncepcji lub wkładki wewnątrzmacicznej, która może wpływać negatywnie na florę bakteryjną pochwy, w okresie menopauzalnym, podczas ciąży i karmienia piersią oraz profilaktycznie, aby utrzymać fizjologiczne pH pochwy, które sprzyja rozwojowi naturalnej flory bakteryjnej.

VITAgyn C® dostępny jest w formie kremu dopochwowego o kwaśnym pH, który aby zapewnić higienę użytkowania, posiada 6 jednorazowych aplikatorów. Można również wybrać globulki, które dostępne są w opakowaniu 10 sztuk.

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy. Po elektroniczny odpowiednik popularnego dymka sięga wielu Polaków,…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego LUX MED Onkologia, rozszerza zakres świadczonych usług o…
CZYTAJ

Gęstość odżywcza a gęstość energetyczna. Co jeść, żeby nie przytyć?

Diety odchudzające często wybiera się z troski o piękną i smukłą sylwetkę. Tymczasem można jeść mało i nie tracić wagi…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim przygotowaniu i po konsultacji z lekarzem, wyjazd może…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych miejsc. Spędzając ten czas aktywnie, często zmieniamy otoczenie…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy Turcja kuszą pięknymi widokami, piaszczystymi plażami i błękitną…
CZYTAJ

Moc rówieśników: Badanie UNICEF na temat postaw ukraińskich nastolatków wobec wsparcia zdrowia psychicznego w Polsce

Jak wpływ rówieśników, społeczna percepcja i czynniki psychologiczne wpływają na chęć szukania wsparcia. – Raport UNICEF, opracowany we współpracy z…
CZYTAJ

Wyjeżdżasz na południe Europy? Te 6 rzeczy, musisz wiedzieć o udarze cieplnym

Meteorolodzy podkreślają, że tegoroczne lato może być jednym z najgorętszych w historii. Już w czerwcu w Grecji, na Cyprze czy…
CZYTAJ

Choroby krążenia nie lubią wysokich temperatur. Upał może powodować omdlenia, a nawet zawał mięśnia sercowego. 

Przez Polskę przechodzi fala upałów. Podczas panujących obecnie wysokich temperatur serce pracuje intensywniej, a naczynia krwionośne się rozszerzają. Wzmożone pocenie…
CZYTAJ

Zupa owocowa z lanymi kluseczkami

A my na to jak na lato! Gdy za oknem wysokie temperatury, na stole stawiamy na dania pełne smaku i…
CZYTAJ

Choroba cukrzycowa stóp – czy można uratować stopę przed amputacją?

Zespół stopy cukrzycowej, który zaczyna się od niewielkiej rany, pozostaje najpoważniejszym powikłaniem cukrzycy. W Polsce każdego roku, z powodu rozwoju…
CZYTAJ

Osoby z otyłością a choroby jamy ustnej. Gdzie szukać specjalistycznych gabinetów?

Osoby z otyłością mogą częściej zapadać na choroby jamy ustnej. Ma to związek z bezpośrednimi skutkami zbyt wysokiego BMI, chorobami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy.…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy…
CZYTAJ