VITAgyn C – wstydliwe problemy intymne – Infekcje pochwy i nawracające stany zapalne



Infekcje pochwy i nawracające stany zapalne to problemy, z którymi boryka się bardzo wiele kobiet. Tymczasem dolegliwości intymne są nadal uznawane za temat wstydliwy. Ich przyczyny niejednokrotnie utożsamiane są z brakiem odpowiedniej higieny, a nawet częstymi zmianami partnerów seksualnych. Jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że jedną z przyczyn problemów intymnych może być chociażby przyjmowanie antybiotyków, które zaburzają naturalną równowagę flory bakteryjnej.

Polska znajduje się w pierwszej dziesiątce państw europejskich, w których zażywa się najwięcej antybiotyków. Zdecydowanie częściej po nie sięgamy zimą, kiedy wiele osób skarży się na kaszel, katar czy podwyższoną temperaturę. Lekarze alarmują, że po antybiotyki często sięgamy „na wszelki wypadek”, bez względu na to, czy przyczyna infekcji jest wirusowa, czy bakteryjna. Niestety nie zdajemy sobie przy tym sprawy jak szkodliwe skutki niesie ich nadużywanie.

 

 



Jedną z konsekwencji przyjmowania antybiotyków, które niszczą nie tylko bakterie chorobotwórcze, ale i prawidłową florę bakteryjną, może być infekcja miejsc intymnych. Kuracja zaburza prawidłowe pH pochwy, co może doprowadzić do przykrych objawów:

dokuczliwych upławów, nieprzyjemnego pieczenia, a także świądu. Leczenie polega na przywróceniu fizjologicznego pH pochwy, przez wspomaganie rozwoju pałeczek kwasu mlekowego.

modanaurode.pl Vitagzn C

 W trakcie przyjmowania antybiotyków kobiety często zapominają o zażywaniu leków osłonowych, chroniących naszą florę bakteryjną.

Preparaty, które pomogą utrzymać prawidłowe pH na poziomie 3,8–4,4 powinny zawierać bakterie Lactobacillus, czyli pałeczki kwasu mlekowego. Taki skład ma VITAgyn C®, dzięki czemu zapobiega zakażeniom i, co ważne, może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią” – mówi dr Mirosława Gałęcka, ekspert marki VITAgyn C.

VITAgyn C® wspomaga leczenie i zapobiega infekcjom dróg moczowych o podłożu bakteryjnym. Preparat można stosować osłonowo w przypadku kąpieli w basenie, przyjmowania środków antykoncepcyjnych czy przy nawracających chorobach. Składniki aktywne zarówno kremu, jak i globulek, zapobiegają powstawaniu warunków ułatwiających rozwój zakażenia bakteryjnego.

VITAgyn C® należy stosować raz dziennie, najlepiej na noc. Jedna aplikacja, bądź globulka wystarcza na 24 godziny. Produkt dostępny jest bez recepty w aptekach. Cena kremu 30 g z 6 jednorazowymi aplikatorami to około 29 zł, natomiast 10 globulek około 27 zł.

Co to jest VITAgyn C

VITAgyn C® to nowoczesny preparat dopochwowy o kwaśnym pH, który przywraca odpowiedni odczyn pochwy pomiędzy 3.8 a 4.4., co powstrzymuje rozwój mikrobów odpowiedzialnych za bakteryjne zakażenia pochwy. Oznakami zaburzonej równowagi bakteryjnej pochwy mogą być świąd, pieczenie, niepokojące upławy czy podrażnienie.

Preparat VITAgyn C® zalecany jest do stosowania w przypadku nawracających infekcji moczowo-płciowych, po farmakologicznym leczeniu antybiotykami, przy stosowaniu antykoncepcji lub wkładki wewnątrzmacicznej, która może wpływać negatywnie na florę bakteryjną pochwy, w okresie menopauzalnym, podczas ciąży i karmienia piersią oraz profilaktycznie, aby utrzymać fizjologiczne pH pochwy, które sprzyja rozwojowi naturalnej flory bakteryjnej.

VITAgyn C® dostępny jest w formie kremu dopochwowego o kwaśnym pH, który aby zapewnić higienę użytkowania, posiada 6 jednorazowych aplikatorów. Można również wybrać globulki, które dostępne są w opakowaniu 10 sztuk.

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące nieuczciwego wykorzystywania wizerunku profesora Andrzeja Bochenka, kardiochirurg z…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić…
CZYTAJ