VITAgyn C – wstydliwe problemy intymne – Infekcje pochwy i nawracające stany zapalne



Infekcje pochwy i nawracające stany zapalne to problemy, z którymi boryka się bardzo wiele kobiet. Tymczasem dolegliwości intymne są nadal uznawane za temat wstydliwy. Ich przyczyny niejednokrotnie utożsamiane są z brakiem odpowiedniej higieny, a nawet częstymi zmianami partnerów seksualnych. Jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że jedną z przyczyn problemów intymnych może być chociażby przyjmowanie antybiotyków, które zaburzają naturalną równowagę flory bakteryjnej.

Polska znajduje się w pierwszej dziesiątce państw europejskich, w których zażywa się najwięcej antybiotyków. Zdecydowanie częściej po nie sięgamy zimą, kiedy wiele osób skarży się na kaszel, katar czy podwyższoną temperaturę. Lekarze alarmują, że po antybiotyki często sięgamy „na wszelki wypadek”, bez względu na to, czy przyczyna infekcji jest wirusowa, czy bakteryjna. Niestety nie zdajemy sobie przy tym sprawy jak szkodliwe skutki niesie ich nadużywanie.

 

 



Jedną z konsekwencji przyjmowania antybiotyków, które niszczą nie tylko bakterie chorobotwórcze, ale i prawidłową florę bakteryjną, może być infekcja miejsc intymnych. Kuracja zaburza prawidłowe pH pochwy, co może doprowadzić do przykrych objawów:

dokuczliwych upławów, nieprzyjemnego pieczenia, a także świądu. Leczenie polega na przywróceniu fizjologicznego pH pochwy, przez wspomaganie rozwoju pałeczek kwasu mlekowego.

modanaurode.pl Vitagzn C

 W trakcie przyjmowania antybiotyków kobiety często zapominają o zażywaniu leków osłonowych, chroniących naszą florę bakteryjną.

Preparaty, które pomogą utrzymać prawidłowe pH na poziomie 3,8–4,4 powinny zawierać bakterie Lactobacillus, czyli pałeczki kwasu mlekowego. Taki skład ma VITAgyn C®, dzięki czemu zapobiega zakażeniom i, co ważne, może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią” – mówi dr Mirosława Gałęcka, ekspert marki VITAgyn C.

VITAgyn C® wspomaga leczenie i zapobiega infekcjom dróg moczowych o podłożu bakteryjnym. Preparat można stosować osłonowo w przypadku kąpieli w basenie, przyjmowania środków antykoncepcyjnych czy przy nawracających chorobach. Składniki aktywne zarówno kremu, jak i globulek, zapobiegają powstawaniu warunków ułatwiających rozwój zakażenia bakteryjnego.

VITAgyn C® należy stosować raz dziennie, najlepiej na noc. Jedna aplikacja, bądź globulka wystarcza na 24 godziny. Produkt dostępny jest bez recepty w aptekach. Cena kremu 30 g z 6 jednorazowymi aplikatorami to około 29 zł, natomiast 10 globulek około 27 zł.

Co to jest VITAgyn C

VITAgyn C® to nowoczesny preparat dopochwowy o kwaśnym pH, który przywraca odpowiedni odczyn pochwy pomiędzy 3.8 a 4.4., co powstrzymuje rozwój mikrobów odpowiedzialnych za bakteryjne zakażenia pochwy. Oznakami zaburzonej równowagi bakteryjnej pochwy mogą być świąd, pieczenie, niepokojące upławy czy podrażnienie.

Preparat VITAgyn C® zalecany jest do stosowania w przypadku nawracających infekcji moczowo-płciowych, po farmakologicznym leczeniu antybiotykami, przy stosowaniu antykoncepcji lub wkładki wewnątrzmacicznej, która może wpływać negatywnie na florę bakteryjną pochwy, w okresie menopauzalnym, podczas ciąży i karmienia piersią oraz profilaktycznie, aby utrzymać fizjologiczne pH pochwy, które sprzyja rozwojowi naturalnej flory bakteryjnej.

VITAgyn C® dostępny jest w formie kremu dopochwowego o kwaśnym pH, który aby zapewnić higienę użytkowania, posiada 6 jednorazowych aplikatorów. Można również wybrać globulki, które dostępne są w opakowaniu 10 sztuk.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ