Usuwanie blizny po cesarskim cięciu.



Usuwanie blizny po cesarskim cięciu.

 Poród dziecka przez cesarskie cięcie do niedawna oznaczał bliznę na ciele kobiety do końca życia. Dziś  tę często niechcianą pamiątkę po porodzie można w prosty sposób usunąć laserem frakcyjnym. Zabieg jest szybki i nieinwazyjny. Efekt – znów gładka skóra.

Bądź znów atrakcyjna… dla siebie 

Choć ślad po cesarskim cięciu po założeniu bielizny lub kostiumu kąpielowego nie jest widoczny, to dla wielu mam może być problemem natury estetycznej. Blizna często ma także wpływ na psychikę młodej mamy – czuje się ona oszpecona, a przez to mało atrakcyjna.

– U wielu kobiet po cesarskim cięciu, spada poczucie atrakcyjności, przede wszystkim w kontaktach seksualnych z partnerem. Powodem jest m.in. widoczna blizna w podbrzuszu, która jest normalnym zjawiskiem po takim zabiegu, ale rzeczywiście może być psychologiczną przeszkodą w sytuacji intymnej – mówi dr Dawid Serafin z Gyncentrum Ginekologia Plastyczna.

Dlatego panie, które chcą się pozbyć śladu po cesarskim cięciu, coraz częściej decydują się na zabieg laserem – np. laseroterapię SmartXide2. – Urządzenie to wygładza powierzchnię skóry, obkurcza bliznę, poprawia jej wygląd, napięcie, likwiduje ściemnienie skóry i przebarwienia. Ponadto stymuluje produkcję nowych włókien kolagenowych, dzięki którym skóra odzyskuje elastyczność i ulega wygładzeniu – wyjaśnia dr Serafin.

Laser pobudza kolagen

Zabieg jest całkowicie nieinwazyjny i bezbolesny dzięki znieczuleniu odpowiednią maścią. Trwa około 20 minut i nie wymaga hospitalizacji. – Polega on na naświetlaniu wiązką lasera obszaru blizny po cesarskim cięciu. W wyniku działania wysokiej temperatury, uruchamiają się naturalne procesy odtwórcze i regeneracyjne, które prowadzą do ujędrnienia i zwiększenia napięcia skóry przez odbudowę oraz obkurczanie się włókien kolagenowych – dodaje specjalista Gyncentrum.

Według ekspertów, laseroterapia frakcyjna to bezpieczna metoda usuwania blizn, bo jedynie stymuluje organizm do odpowiedniego działania własnymi siłami. – Obszary termicznych mikrouszkodzeń wywołanych przez laser są równomiernie rozkładane na powierzchni skanowanej skóry, dzięki czemu nie dochodzi do niebezpiecznego przegrzewania tkanek, a do selektywnego i kontrolowanego procesu ablacji, czyli odparowywania – wyjaśnia dr Serafin.

 

 



Po zabiegu smaruj bliznę maściami i kremami

Przez kilka godzin po zabiegu może towarzyszyć uczucie podobne do tego, jakie odczuwa się po zbyt długim opalaniu się. Natomiast przez kilka dni miejsce, które było poddawane działaniu laserem, może być zaczerwienione i obrzęknięte. Normalnym zjawiskiem jest też złuszczanie się naskórka, co jest efektem procesu odnowy. Ale sama laseroterapia nie wystarczy, by zniwelować bliznę. Przez kilka tygodni po niej trzeba szczególnie dbać o to miejsce.

modanaurode.pl dr Dawid Serafin

Odpowiednia pielęgnacja po zabiegu

– Po zabiegu należy stosować maści z antybiotykiem, które przepisuje lekarz. Kiedy powstaną strupki, trzeba je nawilżać kremem, a przez 4-8 tygodni po ich odpadnięciu, nakładać żel silikonowy z argininą, która bierze udział w syntezie kolagenu, przyspiesza proces regeneracji naskórka, kwasem hialuronowym, który intensywnie nawilża i poprawia elastyczność skóry oraz witaminą PP mającą wpływ na nasz kolor skóry – tłumaczy dr Serafin. .

dr Dawid Serafin

Należy pamiętać, by przez 6 tygodni po zabiegu nie wystawiać miejsca po bliźnie na działanie promieni słonecznych, jak również nie opalać się w solarium. Aby całkowicie się pozbyć się blizny, trzeba poddać się kilku zabiegom – w zależności od wielkości blizny. Jednak muszą być one wykonywane w odstępach minimum 8 tygodni. Przeciwskazaniami do zabiegu są: ciąża, karmienie piersią, nowotwory, infekcje wirusowe i bakteryjne.

Cena zabiegu: od 800 PLN do 1500 PLN w zależności od długości blizny

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ