Wybierz swoją broń w walce z cellulitem



Cellulit dokucza większości z nas, jednak nie musimy się z nim godzić. Współczesna medycyna estetyczna dostarcza nam szereg nowoczesnych zabiegów, które skutecznie pozwalają pozbyć się pomarańczowej skórki, a dodatkowo ujędrnić ciało i wymodelować sylwetkę. Wraz z dr Ewą Rybicką z kliniki Estetica Nova poznajemy szczegóły takich zabiegów.

 

Cellactor

Opatentowana przez firmę Storz głowica do zabiegu Cellactor pozwala wykorzystywać fale akustyczne do walki z cellulitem i nadmiarem niechcianego tłuszczyku. Siła fal pobudza przepływ krwi we wszystkich warstwach tkanki, co powoduje jej dotlenienie, odżywienie oraz przywrócenie prawidłowego funkcjonowania układu naczyniowego. Podczas zabiegu uzyskujemy efekt rozbijania tkanki, pobudzenia krążenia jak i stymulację naturalnych procesów metabolizmu, co skutkuje widoczną redukcją cellulitu” – mówi dr Ewa Rybicka z kliniki Estetica Nova.

Endermologia

Endermologia to masaż podciśnieniowy, który wykonuje się przy pomocy głowicy wyposażonej w dwie niezależnie napędzane rolki oraz komorę ssącą. Podczas zabiegu pacjent zakłada specjalny kostium. W trakcie masowany fałd skóry jest zasysany i ugniatany, co stymuluje proces lipolizy. Zabieg jest bezpieczny i bezbolesny, a jego skuteczność potwierdziły badania kliniczne. Można stosować go w różnych stadiach cellulitu, a także w celu wymodelowania sylwetki, ujędrnienia skóry po odchudzaniu, poprawy krążenia krwi i limfy, eliminacji toksyn oraz rozluźnienia napiętych mięśni” – dodaje dr Ewa Rybicka.




Lipoliza iniekcyjna

To zabieg, który polega na wprowadzeniu do tkanki tłuszczowej preparatu niszczącego komórki tłuszczowe. Metoda ta sprawdza się gdy chcemy wymodelować konkretne górne lub dolne partie ciała, albo poprawić kontur żuchwy i pozbyć się podwójnego podbródka. Zalety lipolizy iniekcyjnej wykonywanej preparatem Aqualyx to niewielki dyskomfort, mała bolesność, niewielkie ryzyko powikłań, skuteczność oraz pewność, że używamy preparatu bezpiecznego, czyli z certyfikatami bezpieczeństwa.

Kriolipoliza

Kriolipoliza polega na ochłodzeniu tkanki tłuszczowej do co najmniej -3 st. C przez minimum 50 minut. Zabieg przebiega w kilku etapach, jest bezpieczny i nie grozi odmrożeniem. W jego trakcie skóra najpierw jest rozgrzewana, aby uwolniły się lipidy z komórek tłuszczowych, a następnie chłodzona. Jednocześnie utrzymywane jest niedokrwienie, co uławia selektywne działanie na tkankę tłuszczową, a także chroni tkankę podskórną i naczynia przed uszkodzeniem” – wyjaśnia dr Rybicka. W ten sposób można pozbyć się 25-30% tkanki tłuszczowej podskórnej w danej okolicy. Na pełen efekt zabiegu trzeba poczekać około 12 tygodni.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ