Wybieramy lekki krem na wiosnną pielęgnację cery.



Więcej słońca, cieplejsze dni – to już właściwa pora, aby zmienić schematpielęgnacji naszej cery. Z zimowych, cięższych, typowo ochronnych kremówrezygnujemy na rzecz lżejszych formuł.

W poszukiwaniu ideału na wiosnę,podpowiadamy jak odpowiednio dobrać kosmetyk do naszej cery i sprawdzamyjakie składniki powinny znaleźć się w wybranym przez nas kremie.

Niezależnie od typu cery, nasza skóra bezwzględnie potrzebuje nawilżenia, czyli ochrony przedutratą naturalnej bariery lipidowej oraz maksymalnego zabezpieczenia przed utratą wody. Krem nadzień w ten sposób spełnia najważniejsze zadanie wzmacniania skóry i utrzymania jej funkcjiw równowadze. Produkt taki dobieramy w zależności od rodzaju cery i problemów skórnych.Szczególną uwagę zwracamy na jego skład i konsystencję, a także jego kompatybilność z innymikosmetykami, które na co dzień stosujemy (głównie do makijażu). Odpowiednio dostosowany kremna dzień będzie gwarancją naszego codziennego komfortu.

Skóra odwodniona, przesuszona

Jeśli odczuwamy, że nasza skóra jest ściągnięta, bywa zaczerwieniona i występuje wzmożonerogowacenie naskórka (łuszczenie), dostrzegamy utratę elastyczności, pojawiają się drobne,powierzchowne zmarszczki – to znak, że nasza skóra poza porządną dawką nawilżenia wymagarównież regeneracji i uszczelnienia bariery lipidowej. Idealny krem powinien zawierać:

– oleje roślinne i masła – np. arganowy, z pestek winogron, sezamowy, jojoba, z wiesiołka,masło Shea, bogate w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, dzięki którym warstwaochronna skóry odbuduje się i będzie lepiej chronić przed utratą wody

– skwalan – spełnia również funkcje ochronne, stanowi naturalny składnik naszego sebum

– składniki nawilżające: kwas hialuronowy, ksylitol, sorbitol, mocznik, kwas piroglutaminowy,kwas mlekowy, mleczan sodu, ekstrakt z alg, ekstrakt z aloesu, ekstrakt z ogórka



Skóra zanieczyszczona, skłonna do infekcji

Gdy naszym problemem są rozszerzone pory, skóra ma tendencję do częstych i licznychwyprysków, a także trądziku, przetłuszcza się w całości lub partiami – potrzebujemy kremu, któryznormalizuje stan naszej cery i poprawi niedoskonałości. Składniki, na które powinniśmy zwrócićuwagę przy wyborze odpowiedniego kosmetyku, to m.in.:

– o działaniu oczyszczającym, przyspieszającym regenerację skóry, zmniejszającychwydzielanie sebum (ale nie wysuszających!), np. ekstrakty z rozmarynu, nagietkalekarskiego, szałwii, olejek z drzewa herbacianego

– o działaniu regulującym proces rogowacenia naskórka i/lub delikatnie złuszczającym, np.kwasy AHA (owocowe) i BHA (kwas salicylowy), ekstrakt z kory brzozy

– o działaniu łagodzącym, np. alantoina, D-panthenol, ekstrakt z aloesu, ekstrakt z nagietka,ekstrakt z rumianku.

Skóra pozbawiona blasku, o nierównym kolorycie, dojrzała

Jeśli zauważamy, że na naszej skórze pojawia się coraz więcej zmarszczek, cera staje się bardziejsucha, łuszczy się, często reaguje podrażnieniem ze względu na zmniejszenie bariery ochronnej,traci jędrność (na skutek ubytku kolagenu i elastyny) i naturalny zdrowy kolor – to czaswprowadzenia do codziennej pielęgnacji kremów o działaniu rewitalizującym. Pożądane składniki,to np.:

– oleje roślinne: lniany, ze słodkich migdałów, arganowy, jojoba, z owoców dzikiej róży

– przeciwutleniacze: witamina E, witamina C – jako profilaktyka przeciw starzeniu się skóry

– beta-karoten (prowitamina A) np. w naturalnej postaci w oleju rokitnikowym,marchewkowym, dzięki któremu wyrównuje się i poprawia koloryt skóry.

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące nieuczciwego wykorzystywania wizerunku profesora Andrzeja Bochenka, kardiochirurg z…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić…
CZYTAJ