Wybieramy lekki krem na wiosnną pielęgnację cery.



Więcej słońca, cieplejsze dni – to już właściwa pora, aby zmienić schematpielęgnacji naszej cery. Z zimowych, cięższych, typowo ochronnych kremówrezygnujemy na rzecz lżejszych formuł.

W poszukiwaniu ideału na wiosnę,podpowiadamy jak odpowiednio dobrać kosmetyk do naszej cery i sprawdzamyjakie składniki powinny znaleźć się w wybranym przez nas kremie.

Niezależnie od typu cery, nasza skóra bezwzględnie potrzebuje nawilżenia, czyli ochrony przedutratą naturalnej bariery lipidowej oraz maksymalnego zabezpieczenia przed utratą wody. Krem nadzień w ten sposób spełnia najważniejsze zadanie wzmacniania skóry i utrzymania jej funkcjiw równowadze. Produkt taki dobieramy w zależności od rodzaju cery i problemów skórnych.Szczególną uwagę zwracamy na jego skład i konsystencję, a także jego kompatybilność z innymikosmetykami, które na co dzień stosujemy (głównie do makijażu). Odpowiednio dostosowany kremna dzień będzie gwarancją naszego codziennego komfortu.

Skóra odwodniona, przesuszona

Jeśli odczuwamy, że nasza skóra jest ściągnięta, bywa zaczerwieniona i występuje wzmożonerogowacenie naskórka (łuszczenie), dostrzegamy utratę elastyczności, pojawiają się drobne,powierzchowne zmarszczki – to znak, że nasza skóra poza porządną dawką nawilżenia wymagarównież regeneracji i uszczelnienia bariery lipidowej. Idealny krem powinien zawierać:

– oleje roślinne i masła – np. arganowy, z pestek winogron, sezamowy, jojoba, z wiesiołka,masło Shea, bogate w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, dzięki którym warstwaochronna skóry odbuduje się i będzie lepiej chronić przed utratą wody

– skwalan – spełnia również funkcje ochronne, stanowi naturalny składnik naszego sebum

– składniki nawilżające: kwas hialuronowy, ksylitol, sorbitol, mocznik, kwas piroglutaminowy,kwas mlekowy, mleczan sodu, ekstrakt z alg, ekstrakt z aloesu, ekstrakt z ogórka



Skóra zanieczyszczona, skłonna do infekcji

Gdy naszym problemem są rozszerzone pory, skóra ma tendencję do częstych i licznychwyprysków, a także trądziku, przetłuszcza się w całości lub partiami – potrzebujemy kremu, któryznormalizuje stan naszej cery i poprawi niedoskonałości. Składniki, na które powinniśmy zwrócićuwagę przy wyborze odpowiedniego kosmetyku, to m.in.:

– o działaniu oczyszczającym, przyspieszającym regenerację skóry, zmniejszającychwydzielanie sebum (ale nie wysuszających!), np. ekstrakty z rozmarynu, nagietkalekarskiego, szałwii, olejek z drzewa herbacianego

– o działaniu regulującym proces rogowacenia naskórka i/lub delikatnie złuszczającym, np.kwasy AHA (owocowe) i BHA (kwas salicylowy), ekstrakt z kory brzozy

– o działaniu łagodzącym, np. alantoina, D-panthenol, ekstrakt z aloesu, ekstrakt z nagietka,ekstrakt z rumianku.

Skóra pozbawiona blasku, o nierównym kolorycie, dojrzała

Jeśli zauważamy, że na naszej skórze pojawia się coraz więcej zmarszczek, cera staje się bardziejsucha, łuszczy się, często reaguje podrażnieniem ze względu na zmniejszenie bariery ochronnej,traci jędrność (na skutek ubytku kolagenu i elastyny) i naturalny zdrowy kolor – to czaswprowadzenia do codziennej pielęgnacji kremów o działaniu rewitalizującym. Pożądane składniki,to np.:

– oleje roślinne: lniany, ze słodkich migdałów, arganowy, jojoba, z owoców dzikiej róży

– przeciwutleniacze: witamina E, witamina C – jako profilaktyka przeciw starzeniu się skóry

– beta-karoten (prowitamina A) np. w naturalnej postaci w oleju rokitnikowym,marchewkowym, dzięki któremu wyrównuje się i poprawia koloryt skóry.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ