Wybieramy lekki krem na wiosnną pielęgnację cery.



Więcej słońca, cieplejsze dni – to już właściwa pora, aby zmienić schematpielęgnacji naszej cery. Z zimowych, cięższych, typowo ochronnych kremówrezygnujemy na rzecz lżejszych formuł.

W poszukiwaniu ideału na wiosnę,podpowiadamy jak odpowiednio dobrać kosmetyk do naszej cery i sprawdzamyjakie składniki powinny znaleźć się w wybranym przez nas kremie.

Niezależnie od typu cery, nasza skóra bezwzględnie potrzebuje nawilżenia, czyli ochrony przedutratą naturalnej bariery lipidowej oraz maksymalnego zabezpieczenia przed utratą wody. Krem nadzień w ten sposób spełnia najważniejsze zadanie wzmacniania skóry i utrzymania jej funkcjiw równowadze. Produkt taki dobieramy w zależności od rodzaju cery i problemów skórnych.Szczególną uwagę zwracamy na jego skład i konsystencję, a także jego kompatybilność z innymikosmetykami, które na co dzień stosujemy (głównie do makijażu). Odpowiednio dostosowany kremna dzień będzie gwarancją naszego codziennego komfortu.

Skóra odwodniona, przesuszona

Jeśli odczuwamy, że nasza skóra jest ściągnięta, bywa zaczerwieniona i występuje wzmożonerogowacenie naskórka (łuszczenie), dostrzegamy utratę elastyczności, pojawiają się drobne,powierzchowne zmarszczki – to znak, że nasza skóra poza porządną dawką nawilżenia wymagarównież regeneracji i uszczelnienia bariery lipidowej. Idealny krem powinien zawierać:

– oleje roślinne i masła – np. arganowy, z pestek winogron, sezamowy, jojoba, z wiesiołka,masło Shea, bogate w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, dzięki którym warstwaochronna skóry odbuduje się i będzie lepiej chronić przed utratą wody

– skwalan – spełnia również funkcje ochronne, stanowi naturalny składnik naszego sebum

– składniki nawilżające: kwas hialuronowy, ksylitol, sorbitol, mocznik, kwas piroglutaminowy,kwas mlekowy, mleczan sodu, ekstrakt z alg, ekstrakt z aloesu, ekstrakt z ogórka



Skóra zanieczyszczona, skłonna do infekcji

Gdy naszym problemem są rozszerzone pory, skóra ma tendencję do częstych i licznychwyprysków, a także trądziku, przetłuszcza się w całości lub partiami – potrzebujemy kremu, któryznormalizuje stan naszej cery i poprawi niedoskonałości. Składniki, na które powinniśmy zwrócićuwagę przy wyborze odpowiedniego kosmetyku, to m.in.:

– o działaniu oczyszczającym, przyspieszającym regenerację skóry, zmniejszającychwydzielanie sebum (ale nie wysuszających!), np. ekstrakty z rozmarynu, nagietkalekarskiego, szałwii, olejek z drzewa herbacianego

– o działaniu regulującym proces rogowacenia naskórka i/lub delikatnie złuszczającym, np.kwasy AHA (owocowe) i BHA (kwas salicylowy), ekstrakt z kory brzozy

– o działaniu łagodzącym, np. alantoina, D-panthenol, ekstrakt z aloesu, ekstrakt z nagietka,ekstrakt z rumianku.

Skóra pozbawiona blasku, o nierównym kolorycie, dojrzała

Jeśli zauważamy, że na naszej skórze pojawia się coraz więcej zmarszczek, cera staje się bardziejsucha, łuszczy się, często reaguje podrażnieniem ze względu na zmniejszenie bariery ochronnej,traci jędrność (na skutek ubytku kolagenu i elastyny) i naturalny zdrowy kolor – to czaswprowadzenia do codziennej pielęgnacji kremów o działaniu rewitalizującym. Pożądane składniki,to np.:

– oleje roślinne: lniany, ze słodkich migdałów, arganowy, jojoba, z owoców dzikiej róży

– przeciwutleniacze: witamina E, witamina C – jako profilaktyka przeciw starzeniu się skóry

– beta-karoten (prowitamina A) np. w naturalnej postaci w oleju rokitnikowym,marchewkowym, dzięki któremu wyrównuje się i poprawia koloryt skóry.

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem zaburzeniem ostrego widzenia. Zazwyczaj pierwsze jej objawy, czyli…
CZYTAJ

Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji i diecie

Suche włosy to częsty problem, który może wynikać z wielu przyczyn, takich jak na przykład stylizowanie na gorąco, używanie agresywnych…
CZYTAJ

Mniej marnowania, więcej radości. 
Problem świątecznego marnotrawstwa żywności w Polsce

Marnotrawstwo żywności w okresie Świąt jest szczególnie istotnym problemem. Grudzień to czas wzmożonych zakupów, przygotowywania potraw w dużych ilościach i…
CZYTAJ

Magia świątecznych smaków – tradycja w nowoczesnym wydaniu

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen rodzinnego ciepła i okres kultywowania wielu tradycji. Wspólne gotowanie i delektowanie się świątecznymi…
CZYTAJ

Dlaczego zimą mamy większą ochotę na mięso? I co z tym zrobić?

Gdy nadchodzą zimniejsze dni, wiele osób zauważa u siebie zmianę apetytu: surowe warzywa czy nabiał chętnie zamieniamy na ciepłe posiłki…
CZYTAJ

Jak rozciągnąć świąteczny budżet? Odkryj inspiracje na niedrogie prezenty pod choinkę za mniej niż 50 zł!

Czas świąt należy do najtrudniejszych finansowo okresów w roku, co potwierdza 47% polskich uczestników badania. Od kupowania prezentów i przygotowywania…
CZYTAJ

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą liczbę osób. Szacuje się, że w Polsce dotyczy…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający regularnym kontrolom antydopingowym, muszą ufać, że produkty, które…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem…
CZYTAJ

Dlaczego zimą mamy większą ochotę na mięso? I co z tym zrobić?

Gdy nadchodzą zimniejsze dni, wiele osób zauważa u siebie zmianę apetytu: surowe…
CZYTAJ

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ