Pielegnacja włosów.



Przeciętny człowiek ma od 90 tysięcy do 140 tysięcy włosów na głowie. W ciągu dnia tracimy około 80-100 włosów. W okresach wiosna,jesień możemy ich tracic znacznie więcej. Przyczyny wypadania włosów mogą byc spowodowane zaburzeniami hormonalnymi, złą dietą, stresem jaki na towarzyszy lub na skutek choroby. O nasze włosy możemy zadbac w taki sposób aby były piękne i zdrowe, stosując różnego rodzaju odżywki.

Najlepiej stosujmy odzywki pochodzenia naturalnego, opartego na wyciągach z roślin i naparach. Dodatkowo możemy stosowac sumplementy takie jak skrzyp polny w pastylkach.

Aby nasze włosy były piekne i zdrowe musimy przede wszytskim dbac o dobra dietę. Dostarczac naszemu organizmowi dużo produktów bogatych w takie witaminy jak A, C, E, PP, biotyna. Bardzo korzystnie na nasze włosy wpływają kwasy tłuszczowe (omega-3). Zadbajmy o to by w naszej diecie były takie produkty jak drób, ryba, nabiał. Korzystny wpływ na nasze włosy maja orzechy to wnich zawarte są kwasy tłuszczowe omega-3.

Przygotowane pokrzywy (suszone) zalewamy 1/4 szklanki octu owocowego, nastepnie pozostawiamy je w occie przez około 15 minut, po czym odcedzamy płyn przez sitko. Tak przygotowany wyciąg ochładzamy i co dwa dni przemywamy  nim włosy. Po wysuszeniu włosów, wmasowywujemy w skórę  olejek z korzenia łopianu. Przy tego typu kuracji naszych włosów, najlepiej wypijac wieczorem herbatę ze skrzypu polnego, natomiast rankiem wypijajmy sok z rzeżuchy.

Musimy pamietac aby nie stosowac świeżych pokrzyw, ponieważ moga nam zabarwic włosy. Dlatego najpierw trzeba je wysuszyc po czym dodac mniej więcej jedną łyżeczkę na szklankę herbaty. Jest to świetna płukanka dla naszych włosów, aby stały się zdowe i lśniące oraz nei wypadały.




Szałwia oddziaływuje na nasze włosy bardzo korzystnie. Sprawia iż nasze włosy staja się lśniące i mają piękny wygląd. Orócz tego stymuluje je, odżywia i wzmacnia.

Wyciąg z szałwi przygotowujemy następujaco:

Bierzemy garść ususzonych ziół szałwi, następnie zalewamy je szklanką wrzątku i i pozostawiamy do naciągnięcia  na około 15 min. Następnym etapem jest przecedzenie wyciągu i wystudzenie go.  Płuczemy nim umyte włosy , pamietaj by nie spłukiwac wyciągu z włosów. Kobiety które mają kręcone włosy mogą wykorzystać wyciąg z szałwi do ich rozprostowania.

Po umyciu włosów trzeba nanieśc wyciąg i rozczesz grzebieniem. Następnie wysusz włosy nadając swoim włosom gładką formę. Loki na skutek tego zabiegu trochę się wygładzą a włosy będą zdrowsze i lśniące. Szałwia bardzo korzystnie wpływa na nasza skóre na głowie, bowiem ma właściwości zapobiegające podrażnieniom.

Wyciąg z rozmarynu jest idealnym rozwiązaniem na tłustej skóry głowy i do włosów ze skłonnościami do przetłuszczania się.

Dodatkowo jest skuteczne w walce z łupieżem. Poza tym wyciąg z rozmaryny przy włosach ciemnych nadaje im jeszcze głębszego koloru.

Do zrobienia wyciągu z rozmaryny dodajemy jedno żółtko do 25 gramów oleju z migdałow oraz 1/2 łyżeczki olejku z rozmarynu. Wszytskie składniki ucieramy aż do powstania konsystencji “pasty”.

Nastepnie przygotowanym wyciągiem smarujemy włosy. Przez okres około 25 minut trzymamy zrobiony wyciąg na głowie, przykrywając ją folią i ręcznikiem. Po uwpływie 25 minut spłukujemy z włosów nałożony wyciąg. Rozmaryn działa bardzo korzystnie na nasze włosy nadajem i blasku oraz pobudza krążenie.

Wyciąg z nasturcji ma zbawienny wpływ na strukturę naszego włosa. Wyciag ten przede wszystkim odświerza nasze włosy nadając im zdrowego i pięknego wyglądu oraz sprawia iż lepiej się układają i są bardziej lśniące.

Wyciąg z nasturcji musimy zaparzyc tak samo jak “sypaną kawę” czyli nie gotujemy ziół, ale zalewamy je gorącą wodą. Czyli: mniej więcej garśc liści nasturcji zalewamy pół litrem goracej wody i zostawiamy do momentu zaparzenia się. Gdy nasz wyciąg ostygnie, musimy go przecedzic przez sitko.

Taki wyciąg stosujemy jako płukanke do włosów, nasze wlosy dzięki temu stają się sztywniejsze i lepiej się układają. Dobrym tez rozwi-ązaniem jest przelanie wyciągu do pojemnika z atomizerem i skraplanie włosów.

Jeśli masz problem z przetłuszczajacymi się włosami, musisz je myc codziennie, włosy są matowe i nie wyglądaja zdrowo. Zastosuj maseczkę drożdżową do włosów. Niżej opisujemy sposób przygotowania maseczki.

na poczatku musisz wziąc 1 kostkę drożdży piekarskich rozgnieść ją w miseczce a nastepnie wymieszać z 1 szklanką mleka. Utworzoną konsystencję nanieś na włosy i trzymaj przez około 25 minut. Następnie zmyj maseczkę z głowy i zastosuj szampon najlepiej przeznaczony do włosów tłustych. Zaleca się stosowanie takiej maseczki dwa razy w tygodniu.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ