Weekend może byc super okazją do zastosowania dwudniowej diety odtruwającej…



Aby dieta dwudniowa odtruwająca miała sens musisz na wiedziec na samy wstępie, że dwa dni będziesz musiała obyc się bez kawy,alkoholu….dieta będzie składała się głównie z warzyw, owoców.

Zapewniamy że po tych dwóch dniach poczujesz się znacznie lepiej. Musimy jednak pamiętac że nagłe pozbywanie sie toksyn z naszego organizmu, może wywołac przejściwoe dolegliwości.

Dlatego pamietajmy aby pic dużo wody, dużo odpoczywac oraz brac ciepłe kojące kąpiele.

Menu dieta dwudniowa odtruwająca DZIEŃ 1-SZY:

ŚNIADANIE:

Na śniadanie jemy dowolną ilośc owoców ( tzn w granicach zdrowego rozsądku ), mogą to byc gruszki, jabłka, kiwi, brzoskwinie,mango, winogrona,

NA DERUGIE ŚNIADANIE:

Zrób pożywną przekąskę z banana, do 330 ml naturalnego jogurtu wrzuc 3 banany i zmiksuj wszystko, powstanie pyszny jogurt bananowy, dodatkowo możesz ugotowac 250 gramów ryżu (1 torebka)dla smaku posyp ryż cynamonem.

OBIAD:

Obiad powinien się składac z dużej porcji świeżej sałatki, przyrządzonej z sałaty ciemnolistnej, obranego ze skórki ogórka i pomidora. Dodatkowo dodaj 1/2 kalafiora ( ewentualnie moga to byc brokuły), dodajemy jeszcze ugotowana marchewkę i pietruszkę. wszystko możemy doprawic oliwą z oliwek.

PODWIECZOREK:

Zjadamy około 100 gramów pestek z dyni lub migdałó, możemy popic słabą herbatą, najlepiej zieloną.

KOLACJA:

Przygotuj sobie dużą porcję jarzyn gotowanych na parze ( zobacz gotowanie na parze ), mogą to byc pory, kalafiory, brokuły, oberżyny, czerwona kapusta czy papryka. Wszystko razem mieszamy i doprawiamy ziołami, może to byc świeża bazylia, majeranek czy tez inne wg uznania.



Menu dieta dwudniowa odtruwająca DZIEŃ 2-gi:

ŚNIADANIE:

Sałatka ze świeżej sałaty, dodajemy do tego oliwki ( mogą byc czarne lub zielone ) dodajemy 2 pomidory oraz  50 gramów kukurydzy, przyprawiamy świeżą bazylią i doprawiamy oliwą z oliwek.

NA DERUGIE ŚNIADANIE:

Tym razem możemy zrobic jogurt malinowy lub jagodowy, bierzemy 330 ml nauralnego jogurtu, wsypujemy do nie 1/2 szklanki jagód lub 1/2 szklanki malin, nastepnie miksujemy…. i GOTOWE! mamy przepyszny jogurt domowej roboty!

OBIAD:

Gotujemy w wodzie lub na parze brokuł, lub kalafior, dodatkowo dodajemy jedna paprykę (kolor wg uznania),1 marchewkę, fasolę. Nastepnie ugotuj 250 gramów ryżu ( 1 torebka) następnie ugotowany ryż wrzuc na patelnię i dodaj ugotowane wcześniej warzywa.

Całośc lekko podsmażamy, dodajemy trochę oliwy z oliwek.

PODWIECZOREK:

Możemy zjeśc jedną kromkę pieczywa pełnoziarnistego z liściem sałaty, pomidorem i ogórkiem lub jogurt z dodatkiem 2 łyżek stołowe muesli, 1 łyżki płatkó owsianych, możemy tez dodac 2 łyżki pestek słonecznika oraz nie wielką ilośc rodzynek.

KOLACJA:

Bierzemy ok 200 gramów sera feta, dodoajemy do tego pokrojoną kapustę peikińską, dodajemy nastepnie oliwki, ok 100 gramów kukurydzy, kroimy na drobno 2 ogórki (bez skórki), dodajemy 3 pomidory i całośc przyprawiamy oliwą z oliwek oraz dodajemy świeżą bazylię. Możemy zrobic sobie słaba zieloną herbatę.

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie. Bez…
CZYTAJ

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to…
CZYTAJ