Udany seks czyli kilka słów o erekcji



Zaburzenia erekcji dotykają coraz większej liczby mężczyzn. Według najnowszych statystyk problem dotyczy ponad 150 milionów z nich. Niewątpliwie duży na to wpływ ma zmiana trybu życia. Jeszcze kilkanaście lat temu przeciętny mężczyzna znacznie więcej się ruszał i był statystycznie chudszy.

Dziś znaczna część zawodowo czynnych przedstawicieli płci męskiej prowadzi raczej statyczny tryb życia. Dodając do tego stres na jaki są narażeni w pracy i niezdrowy sposób odżywiania, mamy gotowy przepis na łóżkowe kłopoty. Sprawę pogarsza fakt, że znaczna część mężczyzn, u których problem zaczyna występować, nie próbuje go w jakikolwiek sposób rozwiązać.

Przyczyn takiego postępowania należy szukać z jednej strony w narosłych przez lata mitach krążących wokół erekcji, z drugiej w obawie przed nadwątleniem męskiego ego. Niestety efektem takiego postępowania jest jedynie pogłębienie problemu, które w dłuższej perspektywie może doprowadzić nawet do rozpadu związku czy małżeństwa. Erekcja, czyli wzwód, umożliwia odbycie aktu seksualnego z najukochańszą osobą, jej brak w dłuższej perspektywie staje się przyczyną wielu frustracji.




LEPIEJ ZAPOBIEGAĆ NIŻ LECZYĆ

Przyczyn zaburzeń erekcji należy szukać zarówno w czynnikach fizycznych jak i psychicznych. W przypadku cyklicznego powtarzania się problemu niezbędna jest konsultacja z lekarzem, bowiem może on być objawem wielu innych chorób takich jak cukrzyca, przerost prostaty czy też kłopoty z układem krwionośnym. Jak się jednak okazuje na wiele z przyczyn mamy bezpośredni wpływ.

Tym samym ograniczając czynniki ryzyka możemy zminimalizować możliwość wystąpienia u nas kłopotów ze sprawnością seksualną w łóżku. Chcąc ją jak najdłużej zachować musimy nauczyć się walczyć ze stresem. Nie chodzi tu tylko o ten związany z wykonywaną pracą, ale także o stres związany z obawami przed niesprawdzeniem się w łóżku. W drugim przypadku idealnym rozwiązaniem może okazać się szczera rozmowa z partnerką. Kolejnym ważnym czynnikiem, który należy przynajmniej ograniczyć, są wszelkiego rodzaju używki jak alkohol czy papierosy, które mają destrukcyjny wpływ na możliwość osiągnięcia pełnego wzwodu.

Równie ważne jest odpowiednie odżywianie. Warto zrezygnować z tłustych i smażonych mięs na rzecz gotowanych ryb i warzyw, a także zwiększyć ilość spożywanego błonnika, którego źródłem jest m.in. pieczywo razowe. Powinniśmy również zadbać o wagę naszego ciała i nie dopuszczać do nadwagi czy otyłości. Dodatkowo warto także zwiększyć swoją aktywność fizyczną. Nie chodzi tu wcale o przerzucanie setek kilogramów żelastwa na siłowni, ale chociażby o codzienny kilkunastominutowy spacer po świeżym powietrzu, który pozwoli nam nie tylko na poprawę zdolności fizycznych, ale zapewni również odrobinę relaksu

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą liczbę osób. Szacuje się, że w Polsce dotyczy…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający regularnym kontrolom antydopingowym, muszą ufać, że produkty, które…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ