Uczulenie dziecka na sierść



Ileż to dziecięcych dramatów zaczęło się od tego, że wyszło na jaw uczulenie dziecka na sierść psa czy kota? Ukochany zwierzak stał się nagle wrogiem numer jeden – nie sposób tulić kogoś, kto wzbudza w nas ataki kaszlu, kichania, duszności czy wysypkę na całym ciele.

Oczywiście tylko najcięższe  przypadki alergii mają tak gwałtowny przebieg. Jeśli w towarzystwie ukochanego futrzaka tylko kichamy i jesteśmy w stanie opanować ten stan stosownymi medykamentami, warto zastanowić się nad dalszym postępowaniem: jak koegzystować z domowym zwierzakiem – psem, kotem, świnką morską czy chomikiem – aby objawy uczulenia na sierść minimalizować i cieszyć się z obecności futrzastego domownika?

 

Nie rezygnuj z pupila

Zacznijmy od tego, że obecność domowego zwierzęcia ma wielkie walory socjalizacyjne. Dziecko od najmłodszych lat uczy się opiekować kimś słabszym, dostaje od rodziców jasny komunikat: nie jesteś sam na świecie, zawsze obok jest ktoś, o kogo trzeba dbać – karmić, poić, wyprowadzać na spacer, zmieniać ściółkę. Nawet jeśli dziecko jest zbyt małe aby wykonywać te czynności samodzielnie, współuczestniczy w domowych rytuałach i przyzwyczaja się do nich. Łagodne uczulenie na sierść u dziecka nie powinno być bezwzględnym przeciwwskazaniem do zabaw ze zwierzęciem.

 



Myj ręce, pierz ubrania

 

Częsty kontakt ze zwierzakiem skutkuje zanieczyszczeniem odzieży sierścią. Warto więc zwracać dziecku uwagę nie tylko na fakt, że po każdej zabawie z psem czy kotem trzeba umyć ręce; że kocią kuwetę czy klatkę chomika najlepiej sprzątać w gumowych rękawiczkach a potem, oczywiście, woda, mydło i szorowanie rąk, ale także na to, że warto co dnia zmieniać ubranie i prać je w odpowiednim proszku.

Uczulenie na sierść u dziecka bywa kłopotliwe, ale nie jest niemożliwe do opanowania. Warto zadać sobie trud, żeby pogodzić dodatkowe czynności związane z opanowaniem alergii z naszym codziennym życiem ze zwierzątkiem domowym. W końcu przez całe życie nasze dziecko natrafiać będzie na rozmaite kłopoty, których ani obejść, ani przeskoczyć – trzeba się będzie z nimi zmierzyć i znaleźć konstruktywne rozwiązanie.

Więcej informacji o tym jak radzić sobie z uczuleniem dziecka znajdziesz na stronie http://www.lovela.pl/zwierzak-w-rodzinie-%E2%80%93-co-warto-wiedzie%C4%87.html

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy. Po elektroniczny odpowiednik popularnego dymka sięga wielu Polaków,…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego LUX MED Onkologia, rozszerza zakres świadczonych usług o…
CZYTAJ

Gęstość odżywcza a gęstość energetyczna. Co jeść, żeby nie przytyć?

Diety odchudzające często wybiera się z troski o piękną i smukłą sylwetkę. Tymczasem można jeść mało i nie tracić wagi…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim przygotowaniu i po konsultacji z lekarzem, wyjazd może…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych miejsc. Spędzając ten czas aktywnie, często zmieniamy otoczenie…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy Turcja kuszą pięknymi widokami, piaszczystymi plażami i błękitną…
CZYTAJ

Moc rówieśników: Badanie UNICEF na temat postaw ukraińskich nastolatków wobec wsparcia zdrowia psychicznego w Polsce

Jak wpływ rówieśników, społeczna percepcja i czynniki psychologiczne wpływają na chęć szukania wsparcia. – Raport UNICEF, opracowany we współpracy z…
CZYTAJ

Wyjeżdżasz na południe Europy? Te 6 rzeczy, musisz wiedzieć o udarze cieplnym

Meteorolodzy podkreślają, że tegoroczne lato może być jednym z najgorętszych w historii. Już w czerwcu w Grecji, na Cyprze czy…
CZYTAJ

Choroby krążenia nie lubią wysokich temperatur. Upał może powodować omdlenia, a nawet zawał mięśnia sercowego. 

Przez Polskę przechodzi fala upałów. Podczas panujących obecnie wysokich temperatur serce pracuje intensywniej, a naczynia krwionośne się rozszerzają. Wzmożone pocenie…
CZYTAJ

Zupa owocowa z lanymi kluseczkami

A my na to jak na lato! Gdy za oknem wysokie temperatury, na stole stawiamy na dania pełne smaku i…
CZYTAJ

Choroba cukrzycowa stóp – czy można uratować stopę przed amputacją?

Zespół stopy cukrzycowej, który zaczyna się od niewielkiej rany, pozostaje najpoważniejszym powikłaniem cukrzycy. W Polsce każdego roku, z powodu rozwoju…
CZYTAJ

Osoby z otyłością a choroby jamy ustnej. Gdzie szukać specjalistycznych gabinetów?

Osoby z otyłością mogą częściej zapadać na choroby jamy ustnej. Ma to związek z bezpośrednimi skutkami zbyt wysokiego BMI, chorobami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy.…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy…
CZYTAJ