Twój cel: perfekcyjna fryzura na wakacje!



Każdego roku wracasz z urlopu ze zniszczonymi, suchymi pasmami, które ciężko wystylizować? Tym razem będzie inaczej – wystarczy, że posłuchasz rad naszej ekspertki, Kariny Wojtczak, założycielki marki kosmetyków do pielęgnacji włosów, Kumazu.

 

Urlop to dla naszej czupryny prawdziwa szkoła przetrwania: słońce, wiatr i słona woda sprawiają, że włosy błyskawicznie tracą nawilżenie. Efekt to łamliwe, zniszczone pasma (tzw. „siano” na głowie), którym trudno przywrócić dawny blask… Zamiast „dzielić włos na czworo”, zastosuj kilka prostych rad, dzięki którym z tegorocznego urlopu wrócisz z zachwycającą fryzurą!

 

1.Siła natury

Latem pasma wymagają specjalnej formy pielęgnacji, w przeciwnym razie kondycja naszej czupryny zawiśnie na włosku (dosłownie i w przenośni!). Najlepiej więc odstawić wszelkie preparaty, które niepotrzebnie obciążają fryzurę, a zwrócić się w stronę naturalnych, ultralekkich produktów:

– Pokrzywa i skrzyp, przez wielu ludzi traktowane jako zwykłe chwasty, potrafią w niesamowity sposób wpłynąć na kondycję włosów, wzmacniając je od nasady, aż po końce. Powracające do łask mydlnica i tatarak pomogą pozbyć się zanieczyszczeń, żółtko jaja i mleczko pszczele odżywią pukle, a rzepa zapewni siłę i przyspieszy wzrost. Z kolei wyciągi z imbiru i żeń-szenia zapewniają włosom siłę i zdrowy wygląd. Efekt to piękny połysk, który nie jest efektem obciążającego i sklejającego pasma nabłyszczacza, lecz jest najlepszym dowodem na to, jak wielką siłę ma natura! – mówi Karina Wojtczak, pomysłodawczyni marki Kumazu.

 

2. Broń się przed UV

Chronimy przed słońcem skórę, ale często zapominamy o włosach. To podstawowy błąd, który sprawia, że nasza fryzura „o mały włos” może stracić zdrowy, naturalny wygląd. Prostym, ale niezwykle skutecznym rozwiązaniem jest stosowanie preparatów z filtrem ochronnym, które najczęściej mają postać wygodnego sprayu. Na plażę warto też zabrać nakrycie głowy!

 

3. Pod specjalną ochroną

Ekstremalne wakacyjne warunki każdego dnia błyskawicznie osłabiają pasma. Aby tego uniknąć, warto każdego dnia myć włosy naturalnym, ziołowym szamponem oraz stosować odpowiednie odżywki:

– Latem wprowadźmy rytuał pielęgnacyjny polegający na codziennym stosowaniu odżywek do włosów. Namawiam do wyboru lekkich preparatów zawierających naturalne wyciągi z ziół, które sprawią, że włosy będą cudownie nawilżone i puszyste.- mówi Karina Wojtczak z firmy Kumazu – Stosując odżywki, pamiętajmy o prostym tricku: spłukujmy je unikając gorącej wody, która rozszerza łuski włosa i w efekcie go osłabia. Chłodny prysznic domknie łuski włosa i wzmocni go aż po sam koniec!



4.(za) maskuj się!

Same odżywki, nawet jeśli będą regularnie stosowane, to za mało. W walce z niekorzystnymi, letnimi warunkami, warto sięgnąć po wsparcie silniejszych sprzymierzeńców. Maski czy olejki do włosów mogą zdziałać cuda, pod warunkiem jednak, że nie będą zawierać substancji szkodliwych:

– Namawiam, by odstawić produkty zawierające takie składniki jak: alkohol, silikon czy parabeny. Zamiast pomagać, znacznie wysuszają włosy i osłabiają ich kondycję. Polecam za to kosmetyki oparte na naturalnych wyciągach roślinnych. Skoro są stosowane od wieków, to muszą działać cały czas! – przekonuje Karina Wojtczak z firmy Kumazu.

 

5. A na koniec…  

Nie zapominajmy o pielęgnacji końcówek. Pomoże w tym kilka kropli specjalnego serum czy eliksiru. Stosowane na lekko wilgotne pukle nawilżą je i wzmocnią. Dzięki takim kosmetykom do zadań specjalnych, po urlopie włos ci z głowy nie spadnie!

Zapomnij o suchych, łamliwych pasmach – w tym roku z wakacji powrócisz z zachwycającą fryzurą. Wystarczy tylko, że do urlopowej walizki spakujesz kosmetyki marki Kumazu!

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie. Bez…
CZYTAJ

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ

Ile lodów tygodniowo może jeść przedszkolak? Czy codzienne jedzenie lodów to coś złego?

Na pytania odpowiada ekspert Damian Dziewiałtowski, dietetyk Grupy LUX MED: Lody dla przedszkolaka – ile to bezpieczna porcja? Lody to…
CZYTAJ

Zdrowe dziąsła, zdrowy organizm: dlaczego przyzębie jest takie ważne?

Krwawiące dziąsła to nie błahostka – mogą być oznaką poważnej choroby przyzębia, która wpływa na zdrowie całego organizmu. W Polsce…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to…
CZYTAJ

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej…
CZYTAJ