Twój cel: perfekcyjna fryzura na wakacje!



Każdego roku wracasz z urlopu ze zniszczonymi, suchymi pasmami, które ciężko wystylizować? Tym razem będzie inaczej – wystarczy, że posłuchasz rad naszej ekspertki, Kariny Wojtczak, założycielki marki kosmetyków do pielęgnacji włosów, Kumazu.

 

Urlop to dla naszej czupryny prawdziwa szkoła przetrwania: słońce, wiatr i słona woda sprawiają, że włosy błyskawicznie tracą nawilżenie. Efekt to łamliwe, zniszczone pasma (tzw. „siano” na głowie), którym trudno przywrócić dawny blask… Zamiast „dzielić włos na czworo”, zastosuj kilka prostych rad, dzięki którym z tegorocznego urlopu wrócisz z zachwycającą fryzurą!

 

1.Siła natury

Latem pasma wymagają specjalnej formy pielęgnacji, w przeciwnym razie kondycja naszej czupryny zawiśnie na włosku (dosłownie i w przenośni!). Najlepiej więc odstawić wszelkie preparaty, które niepotrzebnie obciążają fryzurę, a zwrócić się w stronę naturalnych, ultralekkich produktów:

– Pokrzywa i skrzyp, przez wielu ludzi traktowane jako zwykłe chwasty, potrafią w niesamowity sposób wpłynąć na kondycję włosów, wzmacniając je od nasady, aż po końce. Powracające do łask mydlnica i tatarak pomogą pozbyć się zanieczyszczeń, żółtko jaja i mleczko pszczele odżywią pukle, a rzepa zapewni siłę i przyspieszy wzrost. Z kolei wyciągi z imbiru i żeń-szenia zapewniają włosom siłę i zdrowy wygląd. Efekt to piękny połysk, który nie jest efektem obciążającego i sklejającego pasma nabłyszczacza, lecz jest najlepszym dowodem na to, jak wielką siłę ma natura! – mówi Karina Wojtczak, pomysłodawczyni marki Kumazu.

 

2. Broń się przed UV

Chronimy przed słońcem skórę, ale często zapominamy o włosach. To podstawowy błąd, który sprawia, że nasza fryzura „o mały włos” może stracić zdrowy, naturalny wygląd. Prostym, ale niezwykle skutecznym rozwiązaniem jest stosowanie preparatów z filtrem ochronnym, które najczęściej mają postać wygodnego sprayu. Na plażę warto też zabrać nakrycie głowy!

 

3. Pod specjalną ochroną

Ekstremalne wakacyjne warunki każdego dnia błyskawicznie osłabiają pasma. Aby tego uniknąć, warto każdego dnia myć włosy naturalnym, ziołowym szamponem oraz stosować odpowiednie odżywki:

– Latem wprowadźmy rytuał pielęgnacyjny polegający na codziennym stosowaniu odżywek do włosów. Namawiam do wyboru lekkich preparatów zawierających naturalne wyciągi z ziół, które sprawią, że włosy będą cudownie nawilżone i puszyste.- mówi Karina Wojtczak z firmy Kumazu – Stosując odżywki, pamiętajmy o prostym tricku: spłukujmy je unikając gorącej wody, która rozszerza łuski włosa i w efekcie go osłabia. Chłodny prysznic domknie łuski włosa i wzmocni go aż po sam koniec!



4.(za) maskuj się!

Same odżywki, nawet jeśli będą regularnie stosowane, to za mało. W walce z niekorzystnymi, letnimi warunkami, warto sięgnąć po wsparcie silniejszych sprzymierzeńców. Maski czy olejki do włosów mogą zdziałać cuda, pod warunkiem jednak, że nie będą zawierać substancji szkodliwych:

– Namawiam, by odstawić produkty zawierające takie składniki jak: alkohol, silikon czy parabeny. Zamiast pomagać, znacznie wysuszają włosy i osłabiają ich kondycję. Polecam za to kosmetyki oparte na naturalnych wyciągach roślinnych. Skoro są stosowane od wieków, to muszą działać cały czas! – przekonuje Karina Wojtczak z firmy Kumazu.

 

5. A na koniec…  

Nie zapominajmy o pielęgnacji końcówek. Pomoże w tym kilka kropli specjalnego serum czy eliksiru. Stosowane na lekko wilgotne pukle nawilżą je i wzmocnią. Dzięki takim kosmetykom do zadań specjalnych, po urlopie włos ci z głowy nie spadnie!

Zapomnij o suchych, łamliwych pasmach – w tym roku z wakacji powrócisz z zachwycającą fryzurą. Wystarczy tylko, że do urlopowej walizki spakujesz kosmetyki marki Kumazu!

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ