Plastyka intymna fanaberia czy konieczność ? Plastyka okolic intymnych czyli vaginoplastyka, labioplastyka, hymenoplastyka…



Możemy wyodrębnić trzy podstawowe powody dla których kobiety poddają się korekcie plastycznej okolic intymnych.

Pierwszą grupę stanowią kobiety u których doszło do uszkodzeń, zmian w wyniku porodu czy uszkodzeń mechanicznych np. gwałtu.

 

Dosyć często jeszcze niewłaściwe lub niestaranne szycie po porodzie prowadzi do nieestetycznego wyglądu lub co bardziej bolesne w skutkach, uszkodzenia narządów i dysfunkcji. W tego typu przypadkach wykorzystujemy min.

Vaginoplastykę – zabieg polegający na poszerzeniu lub zwężeniu wejścia do pochwy. Poprawianie blizny po nacięciu krocza, ponieważ mogą one ciągnąć, powodować dyskomfort a nawet ból podczas stosuku.

Wykonuje się również zabiegi polegające na odmładzaniu i uelastycznianiu mięśni pochwy, prowadzi to do poprawy napiecia mięsni pochwy, zwiekszenia siły i kontroli ich kurczenia się.

Drugą grupę stanowią kobiety których natura obdarzyła zbyt hojnie.

Przerost warg sromowych utrudnia codzienne funkcjonowanie jak i dyskomfort życia intymnego. Narząd jest bowiem bardziej narażony na otarcia, uszkodzenie, powoduje też że kobieta czuje się bardzo niekomfortowo w stroju przylegającym do ciała w miejscach publicznych a w szczególności na basenie lub plaży. Wykorzystuje się tutaj labioplastykę, polegającą na pomniejszeniu nienaturalnie przerośniętych warg sromowych mniejszych lub powiększenie nierozwiniętych warg sromowych większych.



  • Trzecia grupa to kobiety poddające się zabiegom z powodu mody lub braku akceptacji wyglądu własnych narządów płciowych.

    Rozwoju ginekologii plastycznej nastąpił wraz ze wzrostem, rozpowszechnieniem depilacji okolic intymnych. Im bardziej odsłaniamy te partie ciała tym też bardziej im się przyglądamy.

    Najbardziej popularna obecnie w USA jest estetyka Barbie, która polega na takiej korekcie warg sromowych aby je jak najbardziej schować, moda ta dociera także już do Polski. Popularnością cieszą się zabiegi polegające na ujędrnianiu tych okolic za pomocą Pelleve (fal radiowych).

    Sporym zainteresowaniem ciesz się także rekonstrukcja błony dziewiczej. Hymenoplastyka na świecie wykonywana jest z powodów religijo-kulturowych, psychologicznych (gwałt) a także w celu wprowadzenia w błąd potencjalnego partnera który może być na tym tle szczególnie wyczulony. Z kolei liporedukcja to zabieg odsysania tłuszczu ze wzgórka łonowego.

    W tej chwili zabiegi inwazyjne, gdzie następuje usunięcie lub naruszenie ciągłości tkanki, przeprowadza się przynajmniej w klinikach na wysokim poziomie, za pomocą fali radiowej. Przy użyciu tej metody cięcia są równe, precyzyjne, rany goja się szybciej niż przy użyciu lasera lub elektrokoagulacji ponieważ ciało jest w mniejszym stopniu uszkodzone.

    Jak każde zabiegi plastyczne, nie należą do tanich, czy są skuteczne, owszem, te korygujące uszkodzenia, rozciągnięcia narządów płciowych zdecydowanie poprawiają jakość życia intymnego. Natomiast te czysto estetyczne poprawiają kobiecą samoocenę co również jest nie bez znaczenia.

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy. Po elektroniczny odpowiednik popularnego dymka sięga wielu Polaków,…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego LUX MED Onkologia, rozszerza zakres świadczonych usług o…
CZYTAJ

Gęstość odżywcza a gęstość energetyczna. Co jeść, żeby nie przytyć?

Diety odchudzające często wybiera się z troski o piękną i smukłą sylwetkę. Tymczasem można jeść mało i nie tracić wagi…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim przygotowaniu i po konsultacji z lekarzem, wyjazd może…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych miejsc. Spędzając ten czas aktywnie, często zmieniamy otoczenie…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy Turcja kuszą pięknymi widokami, piaszczystymi plażami i błękitną…
CZYTAJ

Moc rówieśników: Badanie UNICEF na temat postaw ukraińskich nastolatków wobec wsparcia zdrowia psychicznego w Polsce

Jak wpływ rówieśników, społeczna percepcja i czynniki psychologiczne wpływają na chęć szukania wsparcia. – Raport UNICEF, opracowany we współpracy z…
CZYTAJ

Wyjeżdżasz na południe Europy? Te 6 rzeczy, musisz wiedzieć o udarze cieplnym

Meteorolodzy podkreślają, że tegoroczne lato może być jednym z najgorętszych w historii. Już w czerwcu w Grecji, na Cyprze czy…
CZYTAJ

Choroby krążenia nie lubią wysokich temperatur. Upał może powodować omdlenia, a nawet zawał mięśnia sercowego. 

Przez Polskę przechodzi fala upałów. Podczas panujących obecnie wysokich temperatur serce pracuje intensywniej, a naczynia krwionośne się rozszerzają. Wzmożone pocenie…
CZYTAJ

Zupa owocowa z lanymi kluseczkami

A my na to jak na lato! Gdy za oknem wysokie temperatury, na stole stawiamy na dania pełne smaku i…
CZYTAJ

Choroba cukrzycowa stóp – czy można uratować stopę przed amputacją?

Zespół stopy cukrzycowej, który zaczyna się od niewielkiej rany, pozostaje najpoważniejszym powikłaniem cukrzycy. W Polsce każdego roku, z powodu rozwoju…
CZYTAJ

Osoby z otyłością a choroby jamy ustnej. Gdzie szukać specjalistycznych gabinetów?

Osoby z otyłością mogą częściej zapadać na choroby jamy ustnej. Ma to związek z bezpośrednimi skutkami zbyt wysokiego BMI, chorobami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy.…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy…
CZYTAJ