Plastyka intymna fanaberia czy konieczność ? Plastyka okolic intymnych czyli vaginoplastyka, labioplastyka, hymenoplastyka…



Możemy wyodrębnić trzy podstawowe powody dla których kobiety poddają się korekcie plastycznej okolic intymnych.

Pierwszą grupę stanowią kobiety u których doszło do uszkodzeń, zmian w wyniku porodu czy uszkodzeń mechanicznych np. gwałtu.

 

Dosyć często jeszcze niewłaściwe lub niestaranne szycie po porodzie prowadzi do nieestetycznego wyglądu lub co bardziej bolesne w skutkach, uszkodzenia narządów i dysfunkcji. W tego typu przypadkach wykorzystujemy min.

Vaginoplastykę – zabieg polegający na poszerzeniu lub zwężeniu wejścia do pochwy. Poprawianie blizny po nacięciu krocza, ponieważ mogą one ciągnąć, powodować dyskomfort a nawet ból podczas stosuku.

Wykonuje się również zabiegi polegające na odmładzaniu i uelastycznianiu mięśni pochwy, prowadzi to do poprawy napiecia mięsni pochwy, zwiekszenia siły i kontroli ich kurczenia się.

Drugą grupę stanowią kobiety których natura obdarzyła zbyt hojnie.

Przerost warg sromowych utrudnia codzienne funkcjonowanie jak i dyskomfort życia intymnego. Narząd jest bowiem bardziej narażony na otarcia, uszkodzenie, powoduje też że kobieta czuje się bardzo niekomfortowo w stroju przylegającym do ciała w miejscach publicznych a w szczególności na basenie lub plaży. Wykorzystuje się tutaj labioplastykę, polegającą na pomniejszeniu nienaturalnie przerośniętych warg sromowych mniejszych lub powiększenie nierozwiniętych warg sromowych większych.



  • Trzecia grupa to kobiety poddające się zabiegom z powodu mody lub braku akceptacji wyglądu własnych narządów płciowych.

    Rozwoju ginekologii plastycznej nastąpił wraz ze wzrostem, rozpowszechnieniem depilacji okolic intymnych. Im bardziej odsłaniamy te partie ciała tym też bardziej im się przyglądamy.

    Najbardziej popularna obecnie w USA jest estetyka Barbie, która polega na takiej korekcie warg sromowych aby je jak najbardziej schować, moda ta dociera także już do Polski. Popularnością cieszą się zabiegi polegające na ujędrnianiu tych okolic za pomocą Pelleve (fal radiowych).

    Sporym zainteresowaniem ciesz się także rekonstrukcja błony dziewiczej. Hymenoplastyka na świecie wykonywana jest z powodów religijo-kulturowych, psychologicznych (gwałt) a także w celu wprowadzenia w błąd potencjalnego partnera który może być na tym tle szczególnie wyczulony. Z kolei liporedukcja to zabieg odsysania tłuszczu ze wzgórka łonowego.

    W tej chwili zabiegi inwazyjne, gdzie następuje usunięcie lub naruszenie ciągłości tkanki, przeprowadza się przynajmniej w klinikach na wysokim poziomie, za pomocą fali radiowej. Przy użyciu tej metody cięcia są równe, precyzyjne, rany goja się szybciej niż przy użyciu lasera lub elektrokoagulacji ponieważ ciało jest w mniejszym stopniu uszkodzone.

    Jak każde zabiegi plastyczne, nie należą do tanich, czy są skuteczne, owszem, te korygujące uszkodzenia, rozciągnięcia narządów płciowych zdecydowanie poprawiają jakość życia intymnego. Natomiast te czysto estetyczne poprawiają kobiecą samoocenę co również jest nie bez znaczenia.

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie. Bez…
CZYTAJ

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ

Ile lodów tygodniowo może jeść przedszkolak? Czy codzienne jedzenie lodów to coś złego?

Na pytania odpowiada ekspert Damian Dziewiałtowski, dietetyk Grupy LUX MED: Lody dla przedszkolaka – ile to bezpieczna porcja? Lody to…
CZYTAJ

Zdrowe dziąsła, zdrowy organizm: dlaczego przyzębie jest takie ważne?

Krwawiące dziąsła to nie błahostka – mogą być oznaką poważnej choroby przyzębia, która wpływa na zdrowie całego organizmu. W Polsce…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to…
CZYTAJ

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej…
CZYTAJ