Masaż twarzy, jak go wykonać?



Masaż twarzy przeprowadzamy po wcześniejszym umyciu twarzy. Jednym z podstawowych ruchów jakie wykonujemy przy wykonywaniu masażu w celu poprawienia naszego owala twarzy to ruchy przypominające głaskanie, ruchy te wykonujemy w kierunku od żuchwy ku górze czyli do skroni.

W celu wygładzenia zmarszczek na czole, ruchem okręznym palcem wskazującym delikatnie masujemy czoło. Możemy także w celu ujędrnienia (ukrwienia) naszej skóry delikatnie podszczypywac skórę.

Pamietajmy iz podczas wykonaywania masażu twarzy nie możemy zapominac o masowaniu szyi, ponieważ szyja tez jest narażona na efekty starzenia. Aby zapobiedz utracie elastyczności skóry na naszej szyi i powstaniu tzw. drugiego podbródka masujmy szyje delikatnie palcami od podbródka w kierunku uszu, możemy tak jak wczesniej już wspominaliśmy podszczypywac delikatnie skórę co poprawi jej elastycznośc.



Wpływ masażu na naszą skórę

Przy masowaniu twarzy lub szyi nie zapominajmy aby stosowac różnego rodzaju kosmetyki nawilżające. Mają one bowiem korzystny wpływ na odpowiednie nawilżenie skóry jak i  pozwalają na “prowadzenie” bardzo płynnych i delikatnych ruchów podczas masażu.  Masaz twarzy ma bardzo korzystny wpływ na nasze samopoczucie i na naszą skórę. Ponieważ podczas masaż relaksujemy się a nasza skóra podczas masowania stymuluje tkanki które produkuja kolagen niezbędny dla naszej skóry. Masaż twarzy wykonywany regularnie redukuje bruzdy które nas postarzaja, nasza cera staje się bardziej elastyczna i sprężysta.

Pamietajmy aby podczas masażu nie popełniac podstawowego błędu jaki zazwyczaj występuje, tzn. zbyt mocne i intensywne ruchy i nacisk. Złe masowanie może wręcz spowodowac szybsze pojawienie się ZMARSZCZEK!!!!, zamiast je zredukowac.  Mocne i silne masowanie niestety nie wpływa korzystnie na naszą skóre ponieważ zamiast ujędrniac i relaksowac powoduje iż nasza skóra staje się czerwona i nadwrażliwa.

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie. Bez…
CZYTAJ

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ

Ile lodów tygodniowo może jeść przedszkolak? Czy codzienne jedzenie lodów to coś złego?

Na pytania odpowiada ekspert Damian Dziewiałtowski, dietetyk Grupy LUX MED: Lody dla przedszkolaka – ile to bezpieczna porcja? Lody to…
CZYTAJ

Zdrowe dziąsła, zdrowy organizm: dlaczego przyzębie jest takie ważne?

Krwawiące dziąsła to nie błahostka – mogą być oznaką poważnej choroby przyzębia, która wpływa na zdrowie całego organizmu. W Polsce…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to…
CZYTAJ

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej…
CZYTAJ