Masaż twarzy, jak go wykonać?



Masaż twarzy przeprowadzamy po wcześniejszym umyciu twarzy. Jednym z podstawowych ruchów jakie wykonujemy przy wykonywaniu masażu w celu poprawienia naszego owala twarzy to ruchy przypominające głaskanie, ruchy te wykonujemy w kierunku od żuchwy ku górze czyli do skroni.

W celu wygładzenia zmarszczek na czole, ruchem okręznym palcem wskazującym delikatnie masujemy czoło. Możemy także w celu ujędrnienia (ukrwienia) naszej skóry delikatnie podszczypywac skórę.

Pamietajmy iz podczas wykonaywania masażu twarzy nie możemy zapominac o masowaniu szyi, ponieważ szyja tez jest narażona na efekty starzenia. Aby zapobiedz utracie elastyczności skóry na naszej szyi i powstaniu tzw. drugiego podbródka masujmy szyje delikatnie palcami od podbródka w kierunku uszu, możemy tak jak wczesniej już wspominaliśmy podszczypywac delikatnie skórę co poprawi jej elastycznośc.



Wpływ masażu na naszą skórę

Przy masowaniu twarzy lub szyi nie zapominajmy aby stosowac różnego rodzaju kosmetyki nawilżające. Mają one bowiem korzystny wpływ na odpowiednie nawilżenie skóry jak i  pozwalają na “prowadzenie” bardzo płynnych i delikatnych ruchów podczas masażu.  Masaz twarzy ma bardzo korzystny wpływ na nasze samopoczucie i na naszą skórę. Ponieważ podczas masaż relaksujemy się a nasza skóra podczas masowania stymuluje tkanki które produkuja kolagen niezbędny dla naszej skóry. Masaż twarzy wykonywany regularnie redukuje bruzdy które nas postarzaja, nasza cera staje się bardziej elastyczna i sprężysta.

Pamietajmy aby podczas masażu nie popełniac podstawowego błędu jaki zazwyczaj występuje, tzn. zbyt mocne i intensywne ruchy i nacisk. Złe masowanie może wręcz spowodowac szybsze pojawienie się ZMARSZCZEK!!!!, zamiast je zredukowac.  Mocne i silne masowanie niestety nie wpływa korzystnie na naszą skóre ponieważ zamiast ujędrniac i relaksowac powoduje iż nasza skóra staje się czerwona i nadwrażliwa.

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem zaburzeniem ostrego widzenia. Zazwyczaj pierwsze jej objawy, czyli…
CZYTAJ

Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji i diecie

Suche włosy to częsty problem, który może wynikać z wielu przyczyn, takich jak na przykład stylizowanie na gorąco, używanie agresywnych…
CZYTAJ

Mniej marnowania, więcej radości. 
Problem świątecznego marnotrawstwa żywności w Polsce

Marnotrawstwo żywności w okresie Świąt jest szczególnie istotnym problemem. Grudzień to czas wzmożonych zakupów, przygotowywania potraw w dużych ilościach i…
CZYTAJ

Magia świątecznych smaków – tradycja w nowoczesnym wydaniu

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen rodzinnego ciepła i okres kultywowania wielu tradycji. Wspólne gotowanie i delektowanie się świątecznymi…
CZYTAJ

Dlaczego zimą mamy większą ochotę na mięso? I co z tym zrobić?

Gdy nadchodzą zimniejsze dni, wiele osób zauważa u siebie zmianę apetytu: surowe warzywa czy nabiał chętnie zamieniamy na ciepłe posiłki…
CZYTAJ

Jak rozciągnąć świąteczny budżet? Odkryj inspiracje na niedrogie prezenty pod choinkę za mniej niż 50 zł!

Czas świąt należy do najtrudniejszych finansowo okresów w roku, co potwierdza 47% polskich uczestników badania. Od kupowania prezentów i przygotowywania…
CZYTAJ

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą liczbę osób. Szacuje się, że w Polsce dotyczy…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający regularnym kontrolom antydopingowym, muszą ufać, że produkty, które…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem…
CZYTAJ

Dlaczego zimą mamy większą ochotę na mięso? I co z tym zrobić?

Gdy nadchodzą zimniejsze dni, wiele osób zauważa u siebie zmianę apetytu: surowe…
CZYTAJ

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ