Pielęgnacja i farbowanie włosów.



Wiosenne pokazy zdominowały, rudy i blond. Odpowiednio dobrane odcieniem do karnacji potrafią odmienić o „180 stopni” są jednak dość trudne do osiągnięcia.

Rudy zawsze był kolorem odważnym i intrygującym, w tym sezonie najmodniejsze są odcienie ciepłe, rdzawe w odcieniach terakoty. Najczęściej kolor ten jest odpowiedni dla osób, które dobrze się czuja i wyglądają w blond fryzurach. Jasne włosy są poza tym lepszą bazą dla koloru, najłatwiej na nich uzyskać pożądany odcień.

Najbezpieczniejszym sposobem na uzyskanie upragnionego koloru jest oczywiście sprawdzony fryzjer, ale jeżeli zdecydujemy się na koloryzację w zaciszu domowym specjaliści polecają produkty do koloryzacji firm, Inoa, L’Oreal, produkty organiczne Simply Organic czy ziołową koloryzację Herbatint.

Blond to kolor, o którym marzy wiele kobiet, ale brutalna prawda jest taka, że nie wszystkim marzącym jest w nim dobrze.

W tym sezonie jest zdecydowanym faworytem, zwłaszcza odcień miękki, złotawy. O ile z rudością jesteśmy sobie w stanie sami poradzić o tyle, z blondem z reguły nie. W profesjonalnych gabinetach fryzjerskich miesza się najczęściej kilka kolorów, aby uzyskać odpowiedni odcień do karnacji. Jeżeli już uda nam się uzyskać wymarzony odcień warto o niego zadbać. Odżywki, maski, szampony pozwalają na pielęgnację i utrzymanie koloru, ponieważ składniki w nich zawarte hamują utlenianie koloru.

Zmorą każdej koloryzacji są odrosty, na szczęście są już sposoby niewymagające nakładania farby na całe włosy i dość proste w użyciu. Są to maskary fryzjerskie, jest to rodzaj zmywalnej, szybkoschnącej farbki. Jest praktyczna w użyciu, nie skleja włosów i utrzymuje się do kolejnego mycia.

Dla odważnych i potrzebujących odrobiny szaleństwa styliści polecają w tym sezonie kolorowe pasemka. Można je zrobić bez kłopotu w domu w zaledwie kilka minut i bez problemu zmyć. Zanim nałożymy taką farbę warto zabezpieczyć włosy warstwą lakieru. Color Bug to ciekawe w kolorystyce, pastelowe farby do włosów.




Zanim jednak przystąpimy do koloryzacji warto zadbać i odpowiednio przygotować włosy do zabiegu. Niestety okres jesienno- zimowy nie sprzyja poprawie kondycji włosów, okrycia głowy, suche powietrze, ogrzewanie, klimatyzacja powodują, że włosy stają się matowe, tracą połysk, sprężystość.

Warto sięgnąć po witaminy i maski odżywcze do włosów, bardzo dobrym rozwiązaniem są zabiegi pozostawione na włosach na noc. Specjaliści radzą, aby w czasie wiosennej regeneracji zredukować stylizację z użyciem mocnych preparatów do stylizacji, lokówek czy prostownic.

Twoje włosy zasługują na odrobinę czułości i luksusu, zafunduj im maseczkę ze zmiksowanych: avocado, miodu, oliwy, cytryny. Odżywi i zrelaksuje skórę oraz nabłyszczy włosy. Płynny jedwab czy kreatyna zastosowana na suche lub wilgotne włosy to także zabieg poprawiający kondycję włosów.

Najbezpieczniejszym sposobem na uzyskanie upragnionego koloru jest oczywiście sprawdzony fryzjer, ale jeżeli zdecydujemy się na koloryzację w zaciszu domowym specjaliści polecają produkty do koloryzacji firm, Inoa, L’Oreal, produkty organiczne Simply Organic czy ziołową koloryzację Herbatint.

Wypadanie włosów na wiosnę to proces naturalny o ile nie wypada ich zbyt wiele. Po zimie organizm jest osłabiony, brakuje witamin i mikroelementów. Ważne, aby oprócz działania z zewnątrz nie zapominać o dostarczeniu właściwych składników odżywczych od wewnątrz. Zdrowa, zbilansowana i bogata w składniki odżywcze dieta to podstawa.

Zanim jednak odzyskamy bujną fryzurę możemy trochę popracować na objętością, która optycznie poprawi wygląd włosów.

Aby włosy były zdrowe i piękne należy o nie dbać przez cały rok nawet najintensywniejsze krótkotrwałe zabiegi regeneracyjne nie dadzą takiego efektu jak systematyczna pielęgnacja.

Ważne, aby przez cały rok rozsądnie aplikować preparaty pielęgnacyjne, odpowiednie farby, jak najmniej uszkadzające włosy. Przed myciem głowy nie należy zapominać o dosyć istotnej rzeczy, jaka jest rozczesanie włosów, po umyciu łatwiej je później rozczesać, nie łamią się, nie wyrywamy ich niepotrzebnie a poza tym poprawiamy krążenie skóry głowy.

Szamponu nie nakładamy bezpośrednio na włosy, ale na dłonie i rozcieramy niewielka ilość szamponu a następnie nakładamy na włosy. Delikatnie masujemy nie drapiemy paznokciami, bo to przynosi więcej szkody niż pożytku. Bardzo ważne jest dokładne spłukanie szamponu z włosów, ponieważ w przeciwnym wypadku specyfik podrażnia skórę głowy a włosy są matowe.

Nakładając maski czy odżywki należy pamiętać, aby włosy lekko osuszyć, ponieważ jeżeli pozostawimy je mokre wówczas specyfik spłynie wraz z nadmiarem wody i rezultat będzie połowiczny. Specjaliści zalecają, aby do końcowego płukania używać nieco chłodniejszej wody a przy suszeniu chłodnego strumienia powietrza, powoduje to, że łuski włosa lepiej się domykają a w konsekwencji łatwiej je rozczesać i są bardziej lśniące.

Klasyczne metody diagnostyczne

Zanim przyjrzymy się nowoczesnym metodom, dobrze jest zrozumieć klasyczne podejścia, które wciąż są stosowane w diagnostyce. Badania laboratoryjne Podstawowym krokiem…
CZYTAJ

Migrena i depresja – co łączy te dwie choroby?

Migrena i depresja to choroby, które często chodzą ze sobą w parze. Chociaż mogą wydawać się zupełnie niepowiązane, łączy je…
CZYTAJ

Przychodnia WOŚP i ZnanyLekarz wraz z Grupą LUX MED po raz kolejny przyjmie pacjentów podczas Finału WOŚP. Bezpłatne badania i profilaktyka na błoniach PGE Narodowego w weekend 25-26 stycznia 2025 r.

Przychodnia WOŚP i ZnanyLekarz wraz z Grupą LUX MED po raz kolejny przyjmie pacjentów podczas Finału WOŚP. Bezpłatne badania i…
CZYTAJ

Niacyna i biotyna zimą Moc witamin B dla nawilżenia i regeneracji

Zima to czas, kiedy skóra jeszcze bardziej niż zwykle potrzebuje dogłębnej regeneracji i nawilżenia. Zmęczenie po lecie i trudne warunki…
CZYTAJ

Perfumy Creed – propozycja dla wybierających zapachy świadomie

Na rynku perfumeryjnym, zdominowanym przez największe marki modowe, wciąż można znaleźć produkty niesztampowe, może nawet niszowe z punktu widzenia osób,…
CZYTAJ

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem zaburzeniem ostrego widzenia. Zazwyczaj pierwsze jej objawy, czyli…
CZYTAJ

Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji i diecie

Suche włosy to częsty problem, który może wynikać z wielu przyczyn, takich jak na przykład stylizowanie na gorąco, używanie agresywnych…
CZYTAJ

Mniej marnowania, więcej radości. 
Problem świątecznego marnotrawstwa żywności w Polsce

Marnotrawstwo żywności w okresie Świąt jest szczególnie istotnym problemem. Grudzień to czas wzmożonych zakupów, przygotowywania potraw w dużych ilościach i…
CZYTAJ

Magia świątecznych smaków – tradycja w nowoczesnym wydaniu

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen rodzinnego ciepła i okres kultywowania wielu tradycji. Wspólne gotowanie i delektowanie się świątecznymi…
CZYTAJ

Dlaczego zimą mamy większą ochotę na mięso? I co z tym zrobić?

Gdy nadchodzą zimniejsze dni, wiele osób zauważa u siebie zmianę apetytu: surowe warzywa czy nabiał chętnie zamieniamy na ciepłe posiłki…
CZYTAJ

Jak rozciągnąć świąteczny budżet? Odkryj inspiracje na niedrogie prezenty pod choinkę za mniej niż 50 zł!

Czas świąt należy do najtrudniejszych finansowo okresów w roku, co potwierdza 47% polskich uczestników badania. Od kupowania prezentów i przygotowywania…
CZYTAJ

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą liczbę osób. Szacuje się, że w Polsce dotyczy…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Klasyczne metody diagnostyczne

Zanim przyjrzymy się nowoczesnym metodom, dobrze jest zrozumieć klasyczne podejścia, które wciąż…
CZYTAJ

Migrena i depresja – co łączy te dwie choroby?

Migrena i depresja to choroby, które często chodzą ze sobą w parze.…
CZYTAJ

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem…
CZYTAJ

Dlaczego zimą mamy większą ochotę na mięso? I co z tym zrobić?

Gdy nadchodzą zimniejsze dni, wiele osób zauważa u siebie zmianę apetytu: surowe…
CZYTAJ

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą…
CZYTAJ