Odwróć bieg czasu



Czy proces starzenia da się odwrócić? Okazuje się, że… tak! Wystarczy pobudzić skórę do produkcji kolagenu. W tej roli sprawdzi się preparat Radiesse firmy MERZ Aesthetics.

Kolagen – białko młodości

Za proces starzenia się odpowiedzialna jest utrata białka odpornego na rozciąganie, tzw. kolagenu. Wraz z wiekiem jego produkcja drastycznie spada, przez co skóra nie jest w stanie samodzielnie utrzymać silnej struktury i staje się cieńsza. Zanika też tkanka tłuszczowa, skumulowana w okolicach skroni, brwi i policzków. Skóra traci jędrność oraz elastyczność, w efekcie czego owal twarzy, który wcześniej przypominał literę ‘V’, zaczyna opadać. W rezultacie powstaje tzw. „piramida starości”

 – trójkąt, którego podstawa znajduje się miejscu brody, a wierzchołek skierowany jest ku górze. Proces ten zaczyna być widoczny około 35.-40. roku życia i pogłębia się w miarę upływu lat. Tu z pomocą przychodzi dermatologia estetyczna, oferująca zabiegi, które umożliwiają precyzyjne modelowanie i uzyskanie efektu chirurgicznego liftingu skóry przy zachowaniu indywidualnych cech twarzy 
– 
tłumaczy dr n. med. Joanna Magdziarz-Orlitz, dermatolog z kliniki Derma Clinic.

Efekt ‘V’ od ręki!

Jedną ze skutecznych metod walki z procesem starzenia się skóry jest hydroksyapatyt wapnia, zawarty w preparacie Radiesse. Składa się on w 70 proc. z żelu i w 30 proc. z mikrogranulek wapnia oraz fosforu w nim zawieszonych. Preparat działa podwójnie.

-Pierwszy efekt zabiegu Radiesse widoczny jest bezpośrednio po podaniu preparatu. Jest to związane z objętością wstrzykniętego preparatu. Natomiast poprawa stanu skóry, która jest wynikiem stymulacji włókien kolagenowych, pojawia się stopniowo i najlepiej ją oceniać po 3-4 miesiącach. Rezultaty u poszczególnych osób zależą od wieku, rodzaju skóry, stylu życia i gospodarki metabolicznej, a także od obszaru, który poddajemy kuracji. Jednak u większości pacjentów utrzymują się one przez ponad rok –podkreśla dr Iwona Radziejewska-Choma, lek. med. estetycznej w Saska Clinic.




Dobry na wszystko

Radiesse można stosować w niemal każdym miejscu, gdzie dostrzegamy objawy starzenia się skóry. Świetnie radzi sobie ze zmarszczkami mimicznymi, bruzdami nosowo-wargowymi, liniami marionetki. Równie skutecznie wygładza grzbietowe powierzchnie dłoni, płatki uszne, grzbiet nosa czy brwi (http://www.radiesse.pl/treatments/). Natomiast zastosowanie Radiesse w technice wektorowej pozwala unieść owal, zlikwidować tzw. “chomiczki”, podkreślić policzki i zredukować zmarszczki statyczne w górnej części twarzy.

U niektórych osób lifting daje również efekt podniesienia górnej powieki, tym samym otwierając spojrzenie. Co ciekawe, Radiesse można też stosować profilaktycznie. Sprawdza się on świetnie w przypadku jędrnej, młodej skóry dotkniętej ubytkami tkanki, dlatego zalecamy go m.in. kobietom, które gwałtownie schudły – wymienia dr Małgorzata Kocot, dermatolog z kliniki Ikona City.

Kuracja Radiesse

Podanie Radiesse poprzedza konsultacja z lekarzem. W trakcie iniekcji do preparatu dodaje się środek znieczulający i z reguły zaraz po wypełnieniu można wrócić do normalnych aktywnościPonadto Radiesse jest całkowicie bezpieczny w stosowaniu, ponieważ zawarte w nim związki fosforu i wapnia są naturalnym budulcem tkanek.

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie. Bez…
CZYTAJ

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ

Ile lodów tygodniowo może jeść przedszkolak? Czy codzienne jedzenie lodów to coś złego?

Na pytania odpowiada ekspert Damian Dziewiałtowski, dietetyk Grupy LUX MED: Lody dla przedszkolaka – ile to bezpieczna porcja? Lody to…
CZYTAJ

Zdrowe dziąsła, zdrowy organizm: dlaczego przyzębie jest takie ważne?

Krwawiące dziąsła to nie błahostka – mogą być oznaką poważnej choroby przyzębia, która wpływa na zdrowie całego organizmu. W Polsce…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to…
CZYTAJ

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej…
CZYTAJ