Odwróć bieg czasu



Czy proces starzenia da się odwrócić? Okazuje się, że… tak! Wystarczy pobudzić skórę do produkcji kolagenu. W tej roli sprawdzi się preparat Radiesse firmy MERZ Aesthetics.

Kolagen – białko młodości

Za proces starzenia się odpowiedzialna jest utrata białka odpornego na rozciąganie, tzw. kolagenu. Wraz z wiekiem jego produkcja drastycznie spada, przez co skóra nie jest w stanie samodzielnie utrzymać silnej struktury i staje się cieńsza. Zanika też tkanka tłuszczowa, skumulowana w okolicach skroni, brwi i policzków. Skóra traci jędrność oraz elastyczność, w efekcie czego owal twarzy, który wcześniej przypominał literę ‘V’, zaczyna opadać. W rezultacie powstaje tzw. „piramida starości”

 – trójkąt, którego podstawa znajduje się miejscu brody, a wierzchołek skierowany jest ku górze. Proces ten zaczyna być widoczny około 35.-40. roku życia i pogłębia się w miarę upływu lat. Tu z pomocą przychodzi dermatologia estetyczna, oferująca zabiegi, które umożliwiają precyzyjne modelowanie i uzyskanie efektu chirurgicznego liftingu skóry przy zachowaniu indywidualnych cech twarzy 
– 
tłumaczy dr n. med. Joanna Magdziarz-Orlitz, dermatolog z kliniki Derma Clinic.

Efekt ‘V’ od ręki!

Jedną ze skutecznych metod walki z procesem starzenia się skóry jest hydroksyapatyt wapnia, zawarty w preparacie Radiesse. Składa się on w 70 proc. z żelu i w 30 proc. z mikrogranulek wapnia oraz fosforu w nim zawieszonych. Preparat działa podwójnie.

-Pierwszy efekt zabiegu Radiesse widoczny jest bezpośrednio po podaniu preparatu. Jest to związane z objętością wstrzykniętego preparatu. Natomiast poprawa stanu skóry, która jest wynikiem stymulacji włókien kolagenowych, pojawia się stopniowo i najlepiej ją oceniać po 3-4 miesiącach. Rezultaty u poszczególnych osób zależą od wieku, rodzaju skóry, stylu życia i gospodarki metabolicznej, a także od obszaru, który poddajemy kuracji. Jednak u większości pacjentów utrzymują się one przez ponad rok –podkreśla dr Iwona Radziejewska-Choma, lek. med. estetycznej w Saska Clinic.




Dobry na wszystko

Radiesse można stosować w niemal każdym miejscu, gdzie dostrzegamy objawy starzenia się skóry. Świetnie radzi sobie ze zmarszczkami mimicznymi, bruzdami nosowo-wargowymi, liniami marionetki. Równie skutecznie wygładza grzbietowe powierzchnie dłoni, płatki uszne, grzbiet nosa czy brwi (http://www.radiesse.pl/treatments/). Natomiast zastosowanie Radiesse w technice wektorowej pozwala unieść owal, zlikwidować tzw. “chomiczki”, podkreślić policzki i zredukować zmarszczki statyczne w górnej części twarzy.

U niektórych osób lifting daje również efekt podniesienia górnej powieki, tym samym otwierając spojrzenie. Co ciekawe, Radiesse można też stosować profilaktycznie. Sprawdza się on świetnie w przypadku jędrnej, młodej skóry dotkniętej ubytkami tkanki, dlatego zalecamy go m.in. kobietom, które gwałtownie schudły – wymienia dr Małgorzata Kocot, dermatolog z kliniki Ikona City.

Kuracja Radiesse

Podanie Radiesse poprzedza konsultacja z lekarzem. W trakcie iniekcji do preparatu dodaje się środek znieczulający i z reguły zaraz po wypełnieniu można wrócić do normalnych aktywnościPonadto Radiesse jest całkowicie bezpieczny w stosowaniu, ponieważ zawarte w nim związki fosforu i wapnia są naturalnym budulcem tkanek.

Niedobory witamin i minerałów

Czy odpowiednio dużo przebywałeś na słońcu? Czy wystarczająco korzystałeś z dobrodziejstw sezonowych warzyw i owoców? Słońce stymuluje produkcję witaminy D,…
CZYTAJ

Czy można pozbyć się blizny? Rodzaje blizn i sposoby ich leczenia

Blizny są powszechnym problemem skórnym, który będąc defektem wizualnym może wpływać na poczucie pewności siebie, ale często także wiązać się…
CZYTAJ

Rehabilitacja onkologiczna – istotny etap powrotu do zdrowia

Leczenie nowotworowe niesie ze sobą znaczne obciążenia dla organizmu pacjenta, porównywalne do intensywnego wysiłku fizycznego, towarzyszącego maratonowi. Proces terapeutyczny jest…
CZYTAJ

Ponad 60% Polek nie monitoruje swojego cyklu menstruacyjnego. Co to oznacza dla ich zdrowia?

– Aż 40% polskich kobiet nie zna dokładnej daty rozpoczęcia ostatniej miesiączki, a 63% w ogóle nie monitoruje swojego cyklu…
CZYTAJ

Na co zwrócić uwagę przy wyborze metody spowalniania progresji krótkowzroczności u dzieci?

Nawet połowa światowej populacji do 2050 roku będzie zmagała się z krótkowzrocznością – wadą wzroku, która w skrajnych przypadkach może…
CZYTAJ

Proteiny i wysoka jakość odżywcza. Specyfika suplementów diety

Dwie trzecie młodych Polaków uznaje swoje nawyki żywieniowe za zdrowe, a jednocześnie tylko co czwarty Polak odżywia się zgodnie z…
CZYTAJ

Rozmowa z Dr Franciszkiem Strzałkowskim, założycielem Kliniki Strzałkowski

DR FRANCISZEK STRZAŁKOWSKI - po powrocie z zagranicy 5 lat temu , założył Klinikę Strzałkowski. Lekarz medycyny estetycznej, anestezjolog, członek…
CZYTAJ

Jesienne obniżenie nastroju – jak sobie z nim radzić? Niezawodne źródła wsparcia

Po intensywnym lecie, kiedy jesteśmy pełni aktywności i pozytywnej motywacji, chłodniejsza pogoda może wpłynąć na naszą psychikę. Czy jednak winna…
CZYTAJ

Kluczowe trendy w dietetyce a dieta idealna

Globalne trendy żywieniowe, mimo że zmieniają się dość dynamicznie, to jednak konsekwentnie ewoluują w jednym kierunku – dążymy do tego,…
CZYTAJ

Wyjazd do uzdrowiska po zdrowie!

Wyjazd do uzdrowiska to dla wielu osób doskonała okazja, aby zadbać o swoje zdrowie, odprężyć się i cieszyć wspaniałym wypoczynkiem.…
CZYTAJ

Odmłodzenie i odświeżenie – Dwa wyzwania dla skóry wokół oczu

Delikatna skóra wokół oczu – szczególnie ta dojrzała – wymaga spersonalizowanej pielęgnacji nastawionej jednocześnie na kilka obszarów. Najważniejsze z nich…
CZYTAJ

„Wspólnie rozgrzewamy serca seniorów” Knorr wspiera Stowarzyszenie mali bracia Ubogich

Obecność drugiego człowieka, chęć rozmowy, otwartość, ciepły posiłek - mają moc, by odmienić choć na chwilę życie osamotnionych, starszych osób.…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Niedobory witamin i minerałów

Czy odpowiednio dużo przebywałeś na słońcu? Czy wystarczająco korzystałeś z dobrodziejstw sezonowych…
CZYTAJ

Rehabilitacja onkologiczna – istotny etap powrotu do zdrowia

Leczenie nowotworowe niesie ze sobą znaczne obciążenia dla organizmu pacjenta, porównywalne do…
CZYTAJ

Ponad 60% Polek nie monitoruje swojego cyklu menstruacyjnego. Co to oznacza dla ich zdrowia?

– Aż 40% polskich kobiet nie zna dokładnej daty rozpoczęcia ostatniej miesiączki,…
CZYTAJ

Wyjazd do uzdrowiska po zdrowie!

Wyjazd do uzdrowiska to dla wielu osób doskonała okazja, aby zadbać o…
CZYTAJ

Antybiotykooporność – cicha pandemia XXI wieku. Bezpieczne stosowanie antybiotyków

Sezon jesienno-zimowy sprzyja wzrostowi zachorowań, a leczenie różnych grup wiekowych, od dzieci…
CZYTAJ