Odchudzanie na własna rękę czy z dietetykiem?

Miej odwagę stanąć na wagę i zacznij od dziś drogę do optymalnej sylwetki. Nie odkładaj decyzji na później.
Odchudzanie możesz zacząć od sprawdzenie swojej obecnej wagi i porównanie jej ze wskaźnikiem BMI , który podpowie czy waga jest prawidłowa, czy masz nadwagę a może już otyłość.
Następnie korzystając z kalkulatora dietetycznego oblicz zapotrzebowanie energetyczne względem swojej masy ciała i wzrostu. Wpisując wagę, wiek płeć i poziom aktywności fizycznej dowiesz się jakie jest Twoje podstawowe zapotrzebowanie na energię, niezbędną do zapewnienia podstawowej przemiany materii. Tabela wyników pokaże Ci procentowy udział składników odżywczych w diecie z rozbiciem na węglowodany, białka i tłuszcze i wskaże dzienną ilość kalorii do redukcji.
Najlepiej wybieraj naturalne, zdrowe ekoprodukty i komponuj z nich proste a zarazem smaczne potrawy. Podstawą sukcesu są ćwiczenia fizyczne wspierające dietę, które należy uwzględnić w programie odchudzającym . Korzystając z kolejnego kalkulatora dowiesz się ile możesz spalić kalorii przy wykonywaniu różnych czynności np. spacerując, biegając lub pływając. Wszystkie kalkulatory znajdziesz na portalu jasmed.pl
Bezpieczne odchudzanie z dietetykiem
Czasami mimo wielu zabiegów dietetycznych przeprowadzonych na własną rękę może się okazać, że nie chudniesz. Przyczyną może być nietolerancja pokarmowa, która utrudnia odchudzanie. Objawy typu migrena, nieżyt nosa, ból mięśni, biegunki mogą pojawić się nawet do kilku dni po spożyciu nietolerowanego pokarmu. W celu sprawdzenia produktów które Ci szkodzą możesz udać się do Poradni dietetycznej.
Dietetyk na podstawie wywiadu żywieniowego, dokumentacji medycznej, wieku, ewentualnych chorób sporządzi indywidualną dietę eliminacyjna polegającą na czasowym wyłączeniu z jadłospisu produktów uczulających. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na portalu z poradami dietetycznymi jasmed.pl. Pamiętaj, że zdrowe odchudzanie polega na utracie wagi poprzez ograniczenie dostarczanych kalorii przy zdrowym odżywianiu, czyli dostarczeniu odpowiedniej ilości pełnowartościowych składników pokarmowych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.
Tagi
