Makijaż permanentny.



Dzięki makijażowi permanentnemu możemy uniknąc codziennego robienia makijażu oraz jego zmywania. Stosując makijaż permanentny można miec przez dłuższy czas podkreślone brwi, zrobioną kreskę czy też obrysowane i pomalowane usta.

Co to jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny jest rodzajem tatuazu, czyli nie powinny się poddawac takiemy zabiegowi osoby o wrażliwej skórze. Stosując makijaż permanentny, czyli wstrzykiwanie pod skórę specjalne kolorowe pigmenty tlenku żelaza, w taki sposób aby punkcicki się łączyły, tworząc pas lub plamę o pożądanym kolorze.

Kiedy makijaż permenentny może byc stosowany?

Makijaż permenentny, może byc zalecany np. gdy masz cienkie brwi lub gdy wcale ich nie widac, cierpisz na bielactwo, przy bliznach lub znamionach w celu ukrycia ich, jest się uczulonym na kosmetyki do oczu, albo najzwyczajniej w swiecie chce się zaoszczędzic czas nie tracąc go na codzienne robienie i zmywanie makijażu.



Przed wykonaniem makijażu permenentnego:

Przed wykonaniem makijazu permenentnego, powinnismy najpierw skonsultowac się ze specjalistą z którym przedyskutujemy kształ twarzy. Podczas rozmowy powinnyśmy poprosic o polecenie doświadczonego i godnego zaufania fachowca w tej dziedzinie.

modanaurode.pl  -  makijaz permanentny brwi

Radzimy aby specjalista do którego się udamy, miał przeszkolenie medyczne. Możesz także poprosic o zdjęcia klientek, które już się poddały takiemu zabiegowi. W momencie gdy już będziesz w 100% zdecydowania na makijaż permenentny, zrób test alergiczny, aby upewnic się że nie jesteś uczulona  na barwnik i sprawdzic jak zareaguje twoja skóra.

Większośc specjalistów wykonujących makijaż permanentny, prosi swoje klientki aby narysowały wymarzone kształy swoich ust, brwi czy też oczu. Obecnie na rynku dostepna jest duża gama kolorów i odcieni, więc doświadczona osoba przeprowadzająca ten zabieg, powinna bez trudu dobrac odpowieni barwnik i odcień pasujący do karnacji skóry.

W okolice miejsca zabiegu, wcierany jest krem znieczulający, sam zabieg wykonania makijazu permenentnego jest bezbolesny, choc możesz odczuwac lekki dyskomfort.

Po zabiegu trzeba stosowac maści z antybiotykiem, przez około okres 1 tygodnia, w celu uniknięcia infekcji oraz trzeba przemywac miejsca poddane zabiegowi gazikiem nasączonym ciepłą wodą. Zaczerwienienia  i wrażliwośc mogą utrzymywac się przez kilka dni po zabiegu.

Następna wizyta w gabinecie powinna się odbyc po upływie 6-9 tygodnie po wykonaniu zabiegu makijażu permenentnego. Po upływie tego czasu nasz naskórek się odnowi i zregeneruje, a spejalista, który wykonywał zabieg oceni w jakim stopniu barwnik wyblakł.

Efekety wykonania makijażu permenentnego utrzymuja się zazwyczaj o 6 miesięcy nawet do 2 lat. Na zdjęciu po prawej stronie widac usta, po zastosowaniu makijażu paremanentnego, u góry zaś możemy zobaczyc lekkie podbarwienie brwi.

 

modanaurode.pl  -   makijaz permanentny, usta

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ

Ile lodów tygodniowo może jeść przedszkolak? Czy codzienne jedzenie lodów to coś złego?

Na pytania odpowiada ekspert Damian Dziewiałtowski, dietetyk Grupy LUX MED: Lody dla przedszkolaka – ile to bezpieczna porcja? Lody to…
CZYTAJ

Zdrowe dziąsła, zdrowy organizm: dlaczego przyzębie jest takie ważne?

Krwawiące dziąsła to nie błahostka – mogą być oznaką poważnej choroby przyzębia, która wpływa na zdrowie całego organizmu. W Polsce…
CZYTAJ

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej świadomości społecznej, osoby chorujące na otyłość nadal spotykają…
CZYTAJ

Ile naprawdę kosztuje produkcja żywności? Think tank Żywność dla Przyszłości podsumowuje koszty środowiskowe i zdrowotne w nowym raporcie

Według danych FAO za rok 2023, globalna wartość ukrytych kosztów zdrowotnych i środowiskowych systemów rolno-spożywczych wynosi ok. 12,7 biliona dolarów,…
CZYTAJ

Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą – Polska nadal w cieniu suszy

17 czerwca obchodzimy Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą – święto ustanowione przez ONZ, które ma przypominać o narastającym problemie…
CZYTAJ

Higiena jamy ustnej podczas leczenia nowotworu jamy ustnej

Rozpoznanie nowotworu jamy ustnej to ogromne wyzwanie dla chorego – zarówno emocjonalne, jak i fizyczne. Każdego roku ponad 4 tysiące…
CZYTAJ

Przystosowanie miast do zmian klimatu – Nowe regulacje dotyczące Miejskich Planów Adaptacji

Zmiany klimatu to jedno z największych wyzwań współczesnego świata, w tym także Polski. Z analiz Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego…
CZYTAJ

Mikroflora w jamie ustnej – mały ekosystem, wielkie znaczenie

Kiedy myślimy o mikroflorze, zwykle mamy na myśli jelita. Tymczasem równie złożony i ważny ekosystem mikroorganizmów funkcjonuje w naszej jamie…
CZYTAJ

Rola roweru i transportu publicznego w dążeniu do neutralności klimatycznej – Światowy Dzień Roweru 2025

Z okazji Światowego Dnia Roweru, obchodzonego 3 czerwca, warto przypomnieć o licznych korzyściach płynących z jazdy na rowerze. Raport Europejskiej…
CZYTAJ

29 maja to Światowy Dzień Układu Pokarmowego. Niestety, o mikrobiocie nadal wiemy zbyt mało

Z okazji Światowego Dnia Układu Pokarmowego eksperci zwracają uwagę na kluczową rolę mikrobioty jelitowej w utrzymaniu zdrowia człowieka. Ten złożony…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej…
CZYTAJ

29 maja to Światowy Dzień Układu Pokarmowego. Niestety, o mikrobiocie nadal wiemy zbyt mało

Z okazji Światowego Dnia Układu Pokarmowego eksperci zwracają uwagę na kluczową rolę…
CZYTAJ

Koniec z bólem i dyskomfortem: laserowe leczenie żylaków to Twoje rozwiązanie!

Żylaki to powszechny problem, który dotyka coraz więcej osób. Niezależnie od tego,…
CZYTAJ

Światowy Dzień Tarczycy: Niedoczynność i nadczynność tarczycy – co musisz wiedzieć?

Z okazji Światowego Dnia Tarczycy lek. Claude Mawa, specjalista medycyny rodzinnej Grupy…
CZYTAJ

Nadwaga a zdrowie: 4 nieoczywiste schorzenia związane z otyłością, które warto znać

22 maja przypada Europejski Dzień Walki z Otyłością. Z tej okazji warto…
CZYTAJ