Magnetoterapia – pomoc w walce z bezsennością



Nie śpisz w nocy? Przyczyną mogą być dolegliwości bólowe, trawienne lub stres. Sprawdź więc, jak wykorzystać magnetoterapię dla zapewniania sobie spokojnego snu, w czasie którego zregenerujesz siły i zyskasz witalność.

 

Bezsenności, zarówno w kontekście jakości, jak i długości snu, nie należy lekceważyć. Do jej najczęstszych efektów należą bowiem: chroniczne uczucie zmęczenia fizycznego i psychicznego, złe samopoczucie oraz utrudnione funkcjonowanie zawodowe i społeczne. Pamiętaj też, że sam fakt wystąpienia tej przypadłości zawsze świadczy o zakłóconym stanie zdrowia.

Czy:

  • masz trudność w zasypianiu?
  • wybudzasz się w nocy?
  • budzisz się zbyt wcześnie?
  • wstajesz niewyspany?
  • odczuwasz zmęczenie w ciągu dnia?

Te symptomy mogą wskazywać na bezsenność!

Cierpi nawet 50 % z nas

Według aktualnych danych problemy z bezsennością rocznie zgłasza od 20 do nawet 50 % osób. Częściej doświadczają jej przy tym kobiety. Im jesteśmy starsi, tym zakłócenia stają się mocniejsze, co tłumaczy się wiekiem lub/i nadużywaniem leków czy alkoholu.

Do najczęstszych przyczyn bezsenności należą:

  • zaburzenia psychiczne: 36 % przypadków
  • bezsenność pierwotna psychofizjologiczna: 15 % przypadków
  • zespół niespokojnych nóg: 12 % przypadków
  • zespół bezdechu sennego: 6 % przypadków
  • na skutek leków: 6 % przypadków
  • uwarunkowana innymi czynnikami: 4 % przypadków




Niepokojące skutki bezsenności

Przewlekła bezsenność prowadzi do trudności w codziennym funkcjonowaniu. W jej efekcie mogą wystąpić problemy z koncentracją, pamięcią roboczą i ogólną sprawnością umysłową. Nieleczona może doprowadzić do chorób niedokrwiennych serca, epizodów wieńcowych, nadciśnienia tętniczego, depresji, a nawet zaburzeń lękowych. Leczona źle dobranymi środkami farmakologicznymi może natomiast nasilić się i doprowadzić do uzależnienia od tabletek.

Magnetoterapia na bezsenność

Stosowanie magnetoterapii poprawia ukrwienie mózgu, dotlenia tkanki co jest niezbędne dla zdrowego, nieprzerywanego snu. Dodatkowo, PPM stymuluje mózg do produkcji endorfin, co polepsza samopoczucie i przyspiesza proces leczenia zaburzeń psychicznych. Standardowo wystarczy zastosować terapię 2-3 godziny przed snem, aplikując ją na obszar głowy, kręgosłupa szyjnego i plecy, żeby cieszyć się spokojnym i wartościowym snem. Magnetoterapia to naturalna, bezpieczna i co najważniejsze – bezinwazyjna metoda walki z dolegliwościami.

 

Artykuł opracowany przy współpracy z Violettą Grzesiak-Stołanowską. Diagnosta z Miasto Kobiet. Od wielu lat związana z branżą medyczną oraz nowoczesnymi rozwiązaniami stosowanymi w dziedzinach diagnostyki oraz terapii. Aktywnie poszukuje skutecznych, w tym przede wszystkim naturalnych, metod pomagających w procesach regeneracji, rehabilitacji i walki z bólem. Promotorka światłoterapii oraz magnetoterapii (stało i zmiennopolowej).

magnetoterapia

Artykuł poleca Miasto Kobiet. Centrum zdrowia, fizykoterapii i rehabilitacji Miasto Kobiet pomaga skutecznie walczyć z zagrożeniami współczesnej cywilizacji i dbać o czysty oraz zdrowy organizm.

Terapia manualna w schorzeniach ortopedycznych – skuteczna metoda leczenia bólu i poprawy funkcji ruchowych. Dla kogo jest wskazana?

Obecnie, gdy wiele osób boryka się z problemami układu ruchu, a ortopedzi coraz częściej spotykają się z przypadkami przewlekłego bólu…
CZYTAJ

Niedostrzegany problem – polskie dzieci tyją najszybciej w Europie

Plaga otyłości wśród dzieci to nie tylko kwestia społeczna, czy estetyczna, ale przede wszystkim zdrowotna: - Obecnie do specjalistów trafiają…
CZYTAJ

Z Miłości do Włoch!

Warszawa, 20 stycznia 2025 r. – W wyjątkowej przestrzeni budynku Senator przy ulicy Bielańskiej w Warszawie odbył się spektakularny pokaz…
CZYTAJ

Zmysłoterapia – zapachy dobrego nastroju. Jak oddziaływają na nas zapachy?

Zapachy otaczają nas na każdym kroku – w domu, pracy, czy podczas spacerów. Czasami są niemal niezauważalne, innym razem wywołują…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne w Klinice Urody Beleza – dlaczego warto?

Szybkie tempo życia i ciągły stres sprawiają, że coraz więcej osób szuka rozwiązań, które pozwolą im nieco odpocząć i rozluźnić…
CZYTAJ

Klasyczne metody diagnostyczne

Zanim przyjrzymy się nowoczesnym metodom, dobrze jest zrozumieć klasyczne podejścia, które wciąż są stosowane w diagnostyce. Badania laboratoryjne Podstawowym krokiem…
CZYTAJ

Migrena i depresja – co łączy te dwie choroby?

Migrena i depresja to choroby, które często chodzą ze sobą w parze. Chociaż mogą wydawać się zupełnie niepowiązane, łączy je…
CZYTAJ

Przychodnia WOŚP i ZnanyLekarz wraz z Grupą LUX MED po raz kolejny przyjmie pacjentów podczas Finału WOŚP. Bezpłatne badania i profilaktyka na błoniach PGE Narodowego w weekend 25-26 stycznia 2025 r.

Przychodnia WOŚP i ZnanyLekarz wraz z Grupą LUX MED po raz kolejny przyjmie pacjentów podczas Finału WOŚP. Bezpłatne badania i…
CZYTAJ

Niacyna i biotyna zimą Moc witamin B dla nawilżenia i regeneracji

Zima to czas, kiedy skóra jeszcze bardziej niż zwykle potrzebuje dogłębnej regeneracji i nawilżenia. Zmęczenie po lecie i trudne warunki…
CZYTAJ

Perfumy Creed – propozycja dla wybierających zapachy świadomie

Na rynku perfumeryjnym, zdominowanym przez największe marki modowe, wciąż można znaleźć produkty niesztampowe, może nawet niszowe z punktu widzenia osób,…
CZYTAJ

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem zaburzeniem ostrego widzenia. Zazwyczaj pierwsze jej objawy, czyli…
CZYTAJ

Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji i diecie

Suche włosy to częsty problem, który może wynikać z wielu przyczyn, takich jak na przykład stylizowanie na gorąco, używanie agresywnych…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Terapia manualna w schorzeniach ortopedycznych – skuteczna metoda leczenia bólu i poprawy funkcji ruchowych. Dla kogo jest wskazana?

Obecnie, gdy wiele osób boryka się z problemami układu ruchu, a ortopedzi…
CZYTAJ

Klasyczne metody diagnostyczne

Zanim przyjrzymy się nowoczesnym metodom, dobrze jest zrozumieć klasyczne podejścia, które wciąż…
CZYTAJ

Migrena i depresja – co łączy te dwie choroby?

Migrena i depresja to choroby, które często chodzą ze sobą w parze.…
CZYTAJ

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem…
CZYTAJ

Dlaczego zimą mamy większą ochotę na mięso? I co z tym zrobić?

Gdy nadchodzą zimniejsze dni, wiele osób zauważa u siebie zmianę apetytu: surowe…
CZYTAJ