Magnetoterapia – pomoc w walce z bezsennością



Nie śpisz w nocy? Przyczyną mogą być dolegliwości bólowe, trawienne lub stres. Sprawdź więc, jak wykorzystać magnetoterapię dla zapewniania sobie spokojnego snu, w czasie którego zregenerujesz siły i zyskasz witalność.

 

Bezsenności, zarówno w kontekście jakości, jak i długości snu, nie należy lekceważyć. Do jej najczęstszych efektów należą bowiem: chroniczne uczucie zmęczenia fizycznego i psychicznego, złe samopoczucie oraz utrudnione funkcjonowanie zawodowe i społeczne. Pamiętaj też, że sam fakt wystąpienia tej przypadłości zawsze świadczy o zakłóconym stanie zdrowia.

Czy:

  • masz trudność w zasypianiu?
  • wybudzasz się w nocy?
  • budzisz się zbyt wcześnie?
  • wstajesz niewyspany?
  • odczuwasz zmęczenie w ciągu dnia?

Te symptomy mogą wskazywać na bezsenność!

Cierpi nawet 50 % z nas

Według aktualnych danych problemy z bezsennością rocznie zgłasza od 20 do nawet 50 % osób. Częściej doświadczają jej przy tym kobiety. Im jesteśmy starsi, tym zakłócenia stają się mocniejsze, co tłumaczy się wiekiem lub/i nadużywaniem leków czy alkoholu.

Do najczęstszych przyczyn bezsenności należą:

  • zaburzenia psychiczne: 36 % przypadków
  • bezsenność pierwotna psychofizjologiczna: 15 % przypadków
  • zespół niespokojnych nóg: 12 % przypadków
  • zespół bezdechu sennego: 6 % przypadków
  • na skutek leków: 6 % przypadków
  • uwarunkowana innymi czynnikami: 4 % przypadków




Niepokojące skutki bezsenności

Przewlekła bezsenność prowadzi do trudności w codziennym funkcjonowaniu. W jej efekcie mogą wystąpić problemy z koncentracją, pamięcią roboczą i ogólną sprawnością umysłową. Nieleczona może doprowadzić do chorób niedokrwiennych serca, epizodów wieńcowych, nadciśnienia tętniczego, depresji, a nawet zaburzeń lękowych. Leczona źle dobranymi środkami farmakologicznymi może natomiast nasilić się i doprowadzić do uzależnienia od tabletek.

Magnetoterapia na bezsenność

Stosowanie magnetoterapii poprawia ukrwienie mózgu, dotlenia tkanki co jest niezbędne dla zdrowego, nieprzerywanego snu. Dodatkowo, PPM stymuluje mózg do produkcji endorfin, co polepsza samopoczucie i przyspiesza proces leczenia zaburzeń psychicznych. Standardowo wystarczy zastosować terapię 2-3 godziny przed snem, aplikując ją na obszar głowy, kręgosłupa szyjnego i plecy, żeby cieszyć się spokojnym i wartościowym snem. Magnetoterapia to naturalna, bezpieczna i co najważniejsze – bezinwazyjna metoda walki z dolegliwościami.

 

Artykuł opracowany przy współpracy z Violettą Grzesiak-Stołanowską. Diagnosta z Miasto Kobiet. Od wielu lat związana z branżą medyczną oraz nowoczesnymi rozwiązaniami stosowanymi w dziedzinach diagnostyki oraz terapii. Aktywnie poszukuje skutecznych, w tym przede wszystkim naturalnych, metod pomagających w procesach regeneracji, rehabilitacji i walki z bólem. Promotorka światłoterapii oraz magnetoterapii (stało i zmiennopolowej).

magnetoterapia

Artykuł poleca Miasto Kobiet. Centrum zdrowia, fizykoterapii i rehabilitacji Miasto Kobiet pomaga skutecznie walczyć z zagrożeniami współczesnej cywilizacji i dbać o czysty oraz zdrowy organizm.

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ

Ile lodów tygodniowo może jeść przedszkolak? Czy codzienne jedzenie lodów to coś złego?

Na pytania odpowiada ekspert Damian Dziewiałtowski, dietetyk Grupy LUX MED: Lody dla przedszkolaka – ile to bezpieczna porcja? Lody to…
CZYTAJ

Zdrowe dziąsła, zdrowy organizm: dlaczego przyzębie jest takie ważne?

Krwawiące dziąsła to nie błahostka – mogą być oznaką poważnej choroby przyzębia, która wpływa na zdrowie całego organizmu. W Polsce…
CZYTAJ

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej świadomości społecznej, osoby chorujące na otyłość nadal spotykają…
CZYTAJ

Ile naprawdę kosztuje produkcja żywności? Think tank Żywność dla Przyszłości podsumowuje koszty środowiskowe i zdrowotne w nowym raporcie

Według danych FAO za rok 2023, globalna wartość ukrytych kosztów zdrowotnych i środowiskowych systemów rolno-spożywczych wynosi ok. 12,7 biliona dolarów,…
CZYTAJ

Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą – Polska nadal w cieniu suszy

17 czerwca obchodzimy Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą – święto ustanowione przez ONZ, które ma przypominać o narastającym problemie…
CZYTAJ

Higiena jamy ustnej podczas leczenia nowotworu jamy ustnej

Rozpoznanie nowotworu jamy ustnej to ogromne wyzwanie dla chorego – zarówno emocjonalne, jak i fizyczne. Każdego roku ponad 4 tysiące…
CZYTAJ

Przystosowanie miast do zmian klimatu – Nowe regulacje dotyczące Miejskich Planów Adaptacji

Zmiany klimatu to jedno z największych wyzwań współczesnego świata, w tym także Polski. Z analiz Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego…
CZYTAJ

Mikroflora w jamie ustnej – mały ekosystem, wielkie znaczenie

Kiedy myślimy o mikroflorze, zwykle mamy na myśli jelita. Tymczasem równie złożony i ważny ekosystem mikroorganizmów funkcjonuje w naszej jamie…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej…
CZYTAJ

29 maja to Światowy Dzień Układu Pokarmowego. Niestety, o mikrobiocie nadal wiemy zbyt mało

Z okazji Światowego Dnia Układu Pokarmowego eksperci zwracają uwagę na kluczową rolę…
CZYTAJ

Koniec z bólem i dyskomfortem: laserowe leczenie żylaków to Twoje rozwiązanie!

Żylaki to powszechny problem, który dotyka coraz więcej osób. Niezależnie od tego,…
CZYTAJ

Światowy Dzień Tarczycy: Niedoczynność i nadczynność tarczycy – co musisz wiedzieć?

Z okazji Światowego Dnia Tarczycy lek. Claude Mawa, specjalista medycyny rodzinnej Grupy…
CZYTAJ

Nadwaga a zdrowie: 4 nieoczywiste schorzenia związane z otyłością, które warto znać

22 maja przypada Europejski Dzień Walki z Otyłością. Z tej okazji warto…
CZYTAJ