Laktator elektryczny – krok po kroku.



Niektóre kobiety obawiają się korzystania z laktatora. Tymczasem wiele mam karmiących piersią musi zaprzyjaźnić się z tym pomocnym urządzeniem, a dużą rolę w jego obsłudze odgrywa pozytywne nastawienie. W asortymencie producentów oferujcych produkty dla mam i ich dzieci można znaleźć zarówno laktator elektryczny  jak i ręczny.

Kiedy jest to konieczne?
Gdy piersi będą przepełnione, odciąganie mleka przyniesie ci ulgę. Zabieg ten zapobiega również zastojowi mleka.

Regularne korzystanie z laktatora jest uzasadnione w sytuacjach, gdy nie można przystawić dziecka do piersi. Doskonale sprawdzi się również, gdy trzeba pobudzić laktację np. po cięciu cesarskim czy kilkudniowej nieobecności w domu.

Jeśli pragniesz jedynie opróżnić piersi w okresie tzw. nawału mlecznego, lepiej zdecyduj się na ręczne odciąganie niewielkiej ilości pokarmu i tylko do momentu, gdy poczujesz ulgę. Całkowite opróżnianie piersi będzie tylko pobudzać produkcję mleka.



Laktacja – Przygotowanie:
Przed skorzystaniem z laktatora przeczytaj dołączoną do niego instrukcję. Dowiesz się z niej, jak złożyć urządzenie i jak z niego korzystać. Odciąganie pokarmu powinno odbywać się w komfortowym miejscu, gdzie nikt nie będzie ci przeszkadzał i gdzie będziesz mogła się zrelaksować. Stres powoduje, że mleko nie będzie wypływać tak, jak powinno.

Krok pierwszy – zrób ciepły okład.
Zanim rozpoczniesz odciąganie pokarmu, lekko ogrzej pierś. Dzięki temu kanaliki mleczne rozszerzą się i pokarm będzie łatwiej wypływał. Do zrobienia okładu możesz użyć np. czystego ręcznika zmoczonego ciepłą wodą lub ogrzanego żelazkiem.

Krok drugi – pomasuj pierś.
Ma to na celu rozluźnienie obrzmiałej piersi i lepsze przygotowanie jej do odciągania pokarmu. Możesz dłonią naśladować ruch, jaki wykonuje ssące niemowlę, wyzwala on bowiem hormony odpowiedzialne za wypływanie pokarmu i pobudza pracę przewodów mlecznych.

Krok trzeci – zacznij odciąganie.
Delikatnie przystaw laktator do brodawki. Nasadka powinna objąć cały sutek wraz z otoczką, w przeciwnym razie zabieg będzie bolesny, a jego skutkiem może być mechaniczne uszkodzenie piersi. Pamiętaj, że część ssąca laktatora nie jest superszczelna i zwłaszcza w początkowej fazie odciągania pokarmu (gdy płynie on dość szybko) niewielka strużka może przesączyć się i poplamić ubranie.

By w pełni odwzorować rytm ssania dziecka, na początku zawsze ustawiaj urządzenie na słabszą fazę odciągania (płytko oraz szybko), która ma na celu pobudzenie wypływania pokarmu. Po pewnym czasie zmień tempo na wolniejsze i głebsze. Laktatory elektryczne

 automatycznie zmieniają tempo odciągania pokarmu. Podczas zabiegu najlepiej delikatnie masować pierś, a samo odciąganie powinno trwać ok. 10-15 minut.

Krok czwarty – posmaruj brodawkę.
Odciąganie pokarmu może spowodować zaczerwienienie lub podrażnienie brodawki. Aby skóra szybciej się zregenerowała, posmaruj ją swoim pokarmem. Substancje w nim zawarte działają łagodząco, przeciwzapalnie oraz antybakteryjnie. Pozostaw pokarm na kilka minut, aż do wyschnięcia.

Czyszczenie laktatora.
Pamiętaj, aby natychmiast po użyciu wyczyścić te części laktatora, które miały styczność z twoim pokarmem lub piersiami. W przeciwnym razie mogą nagromadzić się w nich bakterie.

modanaurode.pl  -  laktator elektryczny marki Lovi
Lovi

Karmienie naturalne to ideał, który dziecko wybiera odruchowo od chwili narodzin. Dlatego marka LOVI działa na rzecz ochrony laktacji i naturalnego odruchu ssania.

We współpracy z wybitnymi specjalistami w dziedzinie laktacji, neonatologii i neurologopedii marka LOVI tworzy innowacyjne produkty stanowiące niezbędną pomoc dla mam karmiących piersią, jak również produkty do alternatywnego karmienia i uspokajania bezpieczne dla naturalnego odruchu ssania dziecka.

Gwarancją owego bezpieczeństwa są wyniki badań medycznych z udziałem dużych grup niemowląt,rekomendacje lekarzy oraz nagrody przyznane produktom LOVI przez profesorów nauk medycznych. Zaufali nam eksperci, zaufaj i Ty. Skorzystaj z naszego wsparcia w karmieniu piersią.

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy. Po elektroniczny odpowiednik popularnego dymka sięga wielu Polaków,…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego LUX MED Onkologia, rozszerza zakres świadczonych usług o…
CZYTAJ

Gęstość odżywcza a gęstość energetyczna. Co jeść, żeby nie przytyć?

Diety odchudzające często wybiera się z troski o piękną i smukłą sylwetkę. Tymczasem można jeść mało i nie tracić wagi…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim przygotowaniu i po konsultacji z lekarzem, wyjazd może…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych miejsc. Spędzając ten czas aktywnie, często zmieniamy otoczenie…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy Turcja kuszą pięknymi widokami, piaszczystymi plażami i błękitną…
CZYTAJ

Moc rówieśników: Badanie UNICEF na temat postaw ukraińskich nastolatków wobec wsparcia zdrowia psychicznego w Polsce

Jak wpływ rówieśników, społeczna percepcja i czynniki psychologiczne wpływają na chęć szukania wsparcia. – Raport UNICEF, opracowany we współpracy z…
CZYTAJ

Wyjeżdżasz na południe Europy? Te 6 rzeczy, musisz wiedzieć o udarze cieplnym

Meteorolodzy podkreślają, że tegoroczne lato może być jednym z najgorętszych w historii. Już w czerwcu w Grecji, na Cyprze czy…
CZYTAJ

Choroby krążenia nie lubią wysokich temperatur. Upał może powodować omdlenia, a nawet zawał mięśnia sercowego. 

Przez Polskę przechodzi fala upałów. Podczas panujących obecnie wysokich temperatur serce pracuje intensywniej, a naczynia krwionośne się rozszerzają. Wzmożone pocenie…
CZYTAJ

Zupa owocowa z lanymi kluseczkami

A my na to jak na lato! Gdy za oknem wysokie temperatury, na stole stawiamy na dania pełne smaku i…
CZYTAJ

Choroba cukrzycowa stóp – czy można uratować stopę przed amputacją?

Zespół stopy cukrzycowej, który zaczyna się od niewielkiej rany, pozostaje najpoważniejszym powikłaniem cukrzycy. W Polsce każdego roku, z powodu rozwoju…
CZYTAJ

Osoby z otyłością a choroby jamy ustnej. Gdzie szukać specjalistycznych gabinetów?

Osoby z otyłością mogą częściej zapadać na choroby jamy ustnej. Ma to związek z bezpośrednimi skutkami zbyt wysokiego BMI, chorobami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy.…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy…
CZYTAJ