Labioplastyka, ginekologia plastyczna-Trzy zabiegi poprawiające życie seksualne kobiety



Kobiety coraz częściej decydują się na zabiegi ginekologii plastycznej. Poprawa wyglądu miejsc intymnych nie tylko wpływa na zwiększenie atrakcyjności, ale przede wszystkim na zdrowie oraz poprawę jakości życia seksualnego.

Powrót do symetrii

Wiele kobiet nie akceptuje do końca wyglądu  swojego ciała. Zbyt małe piersi, obwisłe pośladki, oponka na brzuchu, czy cellulit – to tylko niektóre z powodów, dla których wolimy mieć więcej zakryte, niż odkryte. Do tego coraz częściej dochodzą kompleksy związane z okolicami intymnymi, które często są przyczyną wstydu przed partnerem, a nawet zaniechania życia seksualnego.

– Problemy związane z budową warg sromowych wpływają na wiele sfer życia kobiet. Ich przerost lub niesymetryczność może być również powodem podrażnień w miejscach intymnych, na przykład podczas jeżdżenia konno lub na rowerze, a także infekcji –wyjaśnia ginekolog dr Dawid Serafin z Gyncentrum Ginekologia Plastyczna w Katowicach.

Labioplastyka – czyli zmiana kształtu warg sromowych

Dlatego coraz więcej kobiet decyduje się na zabieg zwany labioplastyką, polegający na zmianie kształtu warg sromowych mniejszych lub większych. Operacja trwa zaledwie 20-45 minut i przebiega najczęściej w znieczuleniu miejscowym, ale dopuszcza się także znieczulenie przewodowe lub ogólne. Rana goi się w ciągu tygodnia, w tym samym czasie schodzi także opuchlizna. Normalnie zacząć funkcjonować możemy już po kilku dniach od zabiegu, a do całkowitej aktywności seksualnej wrócić już po 3-6 tygodniach.

– Efekt takiego zabiegu ma wpływ nie tylko na fizyczne zdrowie kobiety, ale przede wszystkim na psychikę. Jej samoocena atrakcyjności seksualnej znacznie wzrasta, kobieta często nabiera także pewności siebie w życiu intymnym – dodaje dr Dawid Serafin.




Udane życie seksualne zależy od… anatomii

Ale asymetria części intymnych to nie jedyny problem.  Według badań przeprowadzonych przez Hackensack University Medical Center w New Jersey aż 63 proc. kobiet cierpi na dysfunkcje seksualne: brak pożądania, problemy z osiągnięciem orgazmu, brak wilgotności pochwy, brak satysfakcji i ból podczas stosunku.

–  Kobiety często zastanawiają się, czy coś z nimi jest nie tak, czy wina leży po stronie partnera, który po prostu nie potrafi ich zaspokoić. Tymczasem przyczyną nieodczuwania dostatecznej satysfakcji podczas współżycia, może być całkowicie lub częściowo zasłonięta przez fałdy łechtaczka, która jest najbardziej unerwionym miejscem na ciele kobiety – mówi specjalista Gyncentrum.

Problem rozwiązuje klitoroplastyka. Taki zabieg jest konieczny m.in. w sytuacji kiedy łechtaczka jest zasłonięta fałdami śluzówki. Co znacząco może wpływać na intensywność doznać seksualnych, jak również na niemożność przeżywania orgazmów. Zabieg trwa około 30 minut i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Choć pacjentka od razu po zabiegu może wrócić do codziennych czynności, to pełna rekonwalescencja trwa około 2 tygodni.

Powrót do młodości

Ginekologia plastyczna umożliwia również odtworzenie błony dziewiczej, czyli tzw. hymenoplastykę. Kobiety poddają się temu zabiegowi z różnych powodów, m.in. religijnych, kulturowych i etnicznych – przekonują lekarze.

– Podczas zabiegu wykorzystuje się diatermię niskotemperaturową, która umożliwia cięcie i koagulację tkanek w niskiej temperaturze. Metoda ta w porównaniu z tradycyjną elektrochirurgią lub też laserem zapewnia mniejszy uraz, obrzęk pooperacyjny i ból. Dzięki temu już po kilku godzinach od zabiegu pacjentka może prowadzić normalny tryb życia – dr Serafin.

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące nieuczciwego wykorzystywania wizerunku profesora Andrzeja Bochenka, kardiochirurg z…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić…
CZYTAJ