Labioplastyka, ginekologia plastyczna-Trzy zabiegi poprawiające życie seksualne kobiety



Kobiety coraz częściej decydują się na zabiegi ginekologii plastycznej. Poprawa wyglądu miejsc intymnych nie tylko wpływa na zwiększenie atrakcyjności, ale przede wszystkim na zdrowie oraz poprawę jakości życia seksualnego.

Powrót do symetrii

Wiele kobiet nie akceptuje do końca wyglądu  swojego ciała. Zbyt małe piersi, obwisłe pośladki, oponka na brzuchu, czy cellulit – to tylko niektóre z powodów, dla których wolimy mieć więcej zakryte, niż odkryte. Do tego coraz częściej dochodzą kompleksy związane z okolicami intymnymi, które często są przyczyną wstydu przed partnerem, a nawet zaniechania życia seksualnego.

– Problemy związane z budową warg sromowych wpływają na wiele sfer życia kobiet. Ich przerost lub niesymetryczność może być również powodem podrażnień w miejscach intymnych, na przykład podczas jeżdżenia konno lub na rowerze, a także infekcji –wyjaśnia ginekolog dr Dawid Serafin z Gyncentrum Ginekologia Plastyczna w Katowicach.

Labioplastyka – czyli zmiana kształtu warg sromowych

Dlatego coraz więcej kobiet decyduje się na zabieg zwany labioplastyką, polegający na zmianie kształtu warg sromowych mniejszych lub większych. Operacja trwa zaledwie 20-45 minut i przebiega najczęściej w znieczuleniu miejscowym, ale dopuszcza się także znieczulenie przewodowe lub ogólne. Rana goi się w ciągu tygodnia, w tym samym czasie schodzi także opuchlizna. Normalnie zacząć funkcjonować możemy już po kilku dniach od zabiegu, a do całkowitej aktywności seksualnej wrócić już po 3-6 tygodniach.

– Efekt takiego zabiegu ma wpływ nie tylko na fizyczne zdrowie kobiety, ale przede wszystkim na psychikę. Jej samoocena atrakcyjności seksualnej znacznie wzrasta, kobieta często nabiera także pewności siebie w życiu intymnym – dodaje dr Dawid Serafin.




Udane życie seksualne zależy od… anatomii

Ale asymetria części intymnych to nie jedyny problem.  Według badań przeprowadzonych przez Hackensack University Medical Center w New Jersey aż 63 proc. kobiet cierpi na dysfunkcje seksualne: brak pożądania, problemy z osiągnięciem orgazmu, brak wilgotności pochwy, brak satysfakcji i ból podczas stosunku.

–  Kobiety często zastanawiają się, czy coś z nimi jest nie tak, czy wina leży po stronie partnera, który po prostu nie potrafi ich zaspokoić. Tymczasem przyczyną nieodczuwania dostatecznej satysfakcji podczas współżycia, może być całkowicie lub częściowo zasłonięta przez fałdy łechtaczka, która jest najbardziej unerwionym miejscem na ciele kobiety – mówi specjalista Gyncentrum.

Problem rozwiązuje klitoroplastyka. Taki zabieg jest konieczny m.in. w sytuacji kiedy łechtaczka jest zasłonięta fałdami śluzówki. Co znacząco może wpływać na intensywność doznać seksualnych, jak również na niemożność przeżywania orgazmów. Zabieg trwa około 30 minut i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Choć pacjentka od razu po zabiegu może wrócić do codziennych czynności, to pełna rekonwalescencja trwa około 2 tygodni.

Powrót do młodości

Ginekologia plastyczna umożliwia również odtworzenie błony dziewiczej, czyli tzw. hymenoplastykę. Kobiety poddają się temu zabiegowi z różnych powodów, m.in. religijnych, kulturowych i etnicznych – przekonują lekarze.

– Podczas zabiegu wykorzystuje się diatermię niskotemperaturową, która umożliwia cięcie i koagulację tkanek w niskiej temperaturze. Metoda ta w porównaniu z tradycyjną elektrochirurgią lub też laserem zapewnia mniejszy uraz, obrzęk pooperacyjny i ból. Dzięki temu już po kilku godzinach od zabiegu pacjentka może prowadzić normalny tryb życia – dr Serafin.

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy. Po elektroniczny odpowiednik popularnego dymka sięga wielu Polaków,…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego LUX MED Onkologia, rozszerza zakres świadczonych usług o…
CZYTAJ

Gęstość odżywcza a gęstość energetyczna. Co jeść, żeby nie przytyć?

Diety odchudzające często wybiera się z troski o piękną i smukłą sylwetkę. Tymczasem można jeść mało i nie tracić wagi…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim przygotowaniu i po konsultacji z lekarzem, wyjazd może…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych miejsc. Spędzając ten czas aktywnie, często zmieniamy otoczenie…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy Turcja kuszą pięknymi widokami, piaszczystymi plażami i błękitną…
CZYTAJ

Moc rówieśników: Badanie UNICEF na temat postaw ukraińskich nastolatków wobec wsparcia zdrowia psychicznego w Polsce

Jak wpływ rówieśników, społeczna percepcja i czynniki psychologiczne wpływają na chęć szukania wsparcia. – Raport UNICEF, opracowany we współpracy z…
CZYTAJ

Wyjeżdżasz na południe Europy? Te 6 rzeczy, musisz wiedzieć o udarze cieplnym

Meteorolodzy podkreślają, że tegoroczne lato może być jednym z najgorętszych w historii. Już w czerwcu w Grecji, na Cyprze czy…
CZYTAJ

Choroby krążenia nie lubią wysokich temperatur. Upał może powodować omdlenia, a nawet zawał mięśnia sercowego. 

Przez Polskę przechodzi fala upałów. Podczas panujących obecnie wysokich temperatur serce pracuje intensywniej, a naczynia krwionośne się rozszerzają. Wzmożone pocenie…
CZYTAJ

Zupa owocowa z lanymi kluseczkami

A my na to jak na lato! Gdy za oknem wysokie temperatury, na stole stawiamy na dania pełne smaku i…
CZYTAJ

Choroba cukrzycowa stóp – czy można uratować stopę przed amputacją?

Zespół stopy cukrzycowej, który zaczyna się od niewielkiej rany, pozostaje najpoważniejszym powikłaniem cukrzycy. W Polsce każdego roku, z powodu rozwoju…
CZYTAJ

Osoby z otyłością a choroby jamy ustnej. Gdzie szukać specjalistycznych gabinetów?

Osoby z otyłością mogą częściej zapadać na choroby jamy ustnej. Ma to związek z bezpośrednimi skutkami zbyt wysokiego BMI, chorobami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy.…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy…
CZYTAJ