Jak oszukać mijający czas?



Piękny wygląd, to biały uśmiech, jędrna skóra, promienna cera. Niestety, jak wiemy, o wszystkie aspekty urody trzeba regularnie dbać. Z czasem bowiem na zębach mogą pojawić się przebarwienia, produkcja kolagenu w skórze zwalnia i na twarzy pojawia się siateczka zmarszczek.

Białe i proste zęby – klucz do pięknego wyglądu

Najlepsze kliniki medycyny estetycznej często oferują nie tylko zabiegi odmładzające, ale także zabiegi stomatologiczne. Takie działanie ma na celu kompleksowe zadbanie o wygląd klientek i klientów. Wśród najbardziej popularnych zabiegów właśnie stomatologicznych jest nakładanie licówek, czyli perłowych płatków, które zmieniają wygląd zębów.

Pomagają rozjaśnić zęby, nadać im ładne kształty, wydłużają lub poszerzają je, w zależności od potrzeb oraz likwidują szpary między zębami.. Co prawda nie zastąpią leczenia ortodontycznego w przypadku dużych wad zgryzu czy ewidentnie krzywych zębów, ale na pewno sprawią, że uśmiech będzie biały i zachwycający w szybszym czasie.

Trzeba też wiedzieć, że zanim zdecydujemy się na licówki, trzeba wyleczyć próchnicę, wszelkie choroby dziąseł oraz wady zgryzu. W takich klinikach jak Esclinic w Krakowie można jednak rozpocząć leczenie od wizyty u ortodonty, wyleczyć ubytki, a skończyć leczenie na nakładaniu licówek.



Dla kogo botoks, dla kogo kwas hialuronowy

Jednocześnie z leczeniem zębów, ale zaraz po, można wybrać się na zabiegi wypełniania zmarszczek, czy to botoksem, czy kwasem hialuronowym. To, jaką metodę wygładzania cery wybierzemy zależy od naszego wieku, głębokości zmarszczek, ale także efektu, jaki chcemy osiągnąć.

Zwykle lekarze medycyny estetycznej wybierają kwas hialuronowy dla pań, których cera jest pokryta delikatnymi zmarszczkami. Wypełnianie ich kwasem hialuronowym przynosi bardzo szybki, ale delikatny efekt, a nastrzykiwanie skóry trzeba regularnie powtarzać. Kwas wchłania się do organizmu, ale jednocześnie odżywia skórę, sprawia, że staje się rozjaśniona, promienna.

Botoks z kolei to metoda wygładzania bardzo głębokich zmarszczek, zwłaszcza bruzd na czole (tzw. lwia zmarszczka) czy przy ustach. Efekt widoczny jest po kilku dniach od wstrzyknięcia botuliny, czyli jadu kiełbasianego, który dawkowany jest w minimalnych ilościach, ale efekt utrzymuje się przez wiele miesięcy.

Wszelkie zabiegi mające na celu poprawę wyglądu, czy to nóg, brzucha, czy twarzy należy powierzyć doświadczonym specjalistom w dziedzinie medycyny estetycznej czy stomatologii. W Krakowie pełną gamę zabiegów oferuje Esclinic.

Po więcej informacji zapraszamy: http://esclinic.pl

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące nieuczciwego wykorzystywania wizerunku profesora Andrzeja Bochenka, kardiochirurg z…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić…
CZYTAJ