Hit! Kapsaicynowa dieta dla fanów ostrych przypraw!



Hit! Kapsaicynowa dieta dla fanów ostrych przypraw!

Czy można schudnąć jedząc kurczaka w pikantnej marynacie, makaron z mozzarellą i pizzę? Tak, ale są dwa warunki. Trzeba trzymać się wyznaczonych porcji i przepisów. Reszta to raj dla podniebienia i ulga dla wagi. Dowiedz się, jak przejść na kapsaicynową dietę już dziś!

Zmniejsz swój rozmiar z kapsaicyną

Dieta jest bardzo prosta i przyjemna w stosowaniu. Jej sekret tkwi w odpowiednim sposobie doprawiania potraw, bez względu, czy chodzi o mięsa, warzywa, zupy a nawet desery.  Ma być dużo, wyraziście, ale zawsze ze smakiem. Główną rolę odgrywają przyprawy czerwone – papryka chili, papryka ostra, słodka i peperoni. Warzywa zawierają kapsaicynę, czyli substancję odpowiedzialną za ostry smak, która jest również wykorzystywana do… produkcji gazu pieprzowego. Ale to dopiero początek.

Kapsaicyna działa jak potężny zastrzyk energii dla ciała. Zjedzenie lekkiej, ale dobrze doprawionej potrawy na godzinę przed treningiem może zdecydowanie zwiększyć jego efektywność. Dlaczego tak się dzieje? Kapsaicyna rozgrzewa i pobudza tkanki, dzięki czemu zmusza organizm do dodatkowego wysiłku. Bilans wychodzi na plus. Można ćwiczyć tyle, co zwykle a spala się średnio o 10% więcej kalorii. Poza tym w kapsaicynie znajduje się substancja, która hamuje uczucie głodu. Zjedzenie pikantnej zupy paprykowej powinno zmniejszyć ochotę na słodkie przekąski i chipsy.

Kapsaicyna w tabletkach

Diety, w której królują ostre przyprawy nie poleca się wszystkim. Poza kobietami w ciąży, osobami chorującymi na nadciśnienie i dolegliwości układu pokarmowego, są przecież tacy, które zwyczajnie nie przepadają za pikantnymi potrawami. Jeśli należysz do tej grupy, nie masz czasu na gotowanie albo zapomniałaś kupić papryki, skorzystaj z suplementu diety GET SLIM, który zawiera kapsaicynę. Tabletki możesz mieć zawsze przy sobie i zażyć jedną przed wyjściem na trening. Oprócz kapsaicyny, pomocne w uzyskaniu smukłej sylwetki będą obecne w składzie naturalne ekstrakty z zielonej kawy i herbaty.



3 Proste rady dla każdego!

1. Kapsaicyna  to ostra sztuka. Nie rozpuszcza się w wodzie, tylko w tłuszczach i alkoholu.  Ulgę po ostrym posiłku przyniesie kieliszek wina, jogurt lub maślanka.

2. Po krojeniu papryczki (zwłaszcza chili) umyj dokładnie ręce. Dotknięcie oka lub nosa z kapsaicynowym dodatkiem nie należy do przyjemnych.

3. Rozgrzewająca maść lub krem z kapsaicyną świetnie działają na cellulit i bolące nogi.

Przykładowe menu na diecie kapsaicynowej:

Śniadanie: Jajecznica z dwóch jajek, małą garścią słonecznika, ząbkiem czosnku, połową papryczki jalapeno i garścią świeżej kolendry. Dodatkowo pieprz i odrobina soli. Kromka razowego pieczywa.

II Śniadanie: Koktajl z owoców sezonowych i szczyptą tartego imbiru. Dosyp saszetkę GET SLIM DAYTIME, które dodadzą Ci energii na cały dzień.

Obiad: Pieczona ryba z warzywami i szczyptą chili. Dodatkowo rukola polana oliwą z oliwek.

Podwieczorek: Zupa krem z dwóch marchewek, połowy papryki, dwóch łodyg selera naciowego i pomidora. Sól, pieprz i bazylia do smaku.

Kolacja: Dwie kromki razowego pieczywa z chudą wędliną, sałatą, cebulą i zmielonym, zielonym pieprzem.

Nadmierne, intensywne szczotkowanie zębów – nie rób tego, to szkodzi zębom!

Nadmierne szczotkowanie zębów wydaje się nieszkodliwym nawykiem, ale w rzeczywistości może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Zbyt intensywne lub zbyt…
CZYTAJ

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo konkretną dyscypliną, okazuje się, że problem ten dotyczy…
CZYTAJ

Rozpoczęcie prac nad pierwszym w Polsce Regionalnym Planem Adaptacji do Zmian Klimatu

Adaptacja do zmian klimatu to proces dostosowywania się społeczeństw, ekosystemów i gospodarek do zmian warunków klimatycznych, które już występują lub…
CZYTAJ

4. edycja kampanii #lubiesiebie – relacja ze spotkania prasowego z udziałem ambasadorek

W nowo otwartej śródziemnomorskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino przy ulicy Waliców 13 w Warszawie, odbyło się spotkanie prasowe z…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat tego wyjątkowego i…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem odporności, ale biorą też udział w utrzymaniu równowagi…
CZYTAJ

Uśmiechnij się do zdrowia: Przepis na pyszny, sycący koktajl z mango i masłem orzechowym – dla mocnych i zdrowych zębów

Koktajl zrobiony ze świeżych składników to nie tylko przyjemność dla podniebienia, ale i zdrowy wybór. Taki posiłek dostarcza organizmowi niezbędnych…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, bada…
CZYTAJ

Fix MAC’N CHEESE – nowość od marki Knorr. Odkryj megaserowy smak

Kultowy amerykański Mac’n Cheeese on demand? Od teraz makaron z kremowym serem możesz zjeść o każdej porze dnia w swoim…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie wynosi ok. 150 milionów, co oznacza, że co…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy, mniej się ruszamy, spędzamy długie godziny przed ekranami.…
CZYTAJ

Jak odzyskać młody wygląd? Przywrócić właściwe napięcie mięśni twarzy, szyi i dekoltu!

Z upływem lat oraz wskutek działania czynników zewnętrznych, wyraźnemu osłabieniu ulega struktura włókien podtrzymujących skórę twarzy, szyi i dekoltu. W…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie…
CZYTAJ