Hit! Kapsaicynowa dieta dla fanów ostrych przypraw!



Hit! Kapsaicynowa dieta dla fanów ostrych przypraw!

Czy można schudnąć jedząc kurczaka w pikantnej marynacie, makaron z mozzarellą i pizzę? Tak, ale są dwa warunki. Trzeba trzymać się wyznaczonych porcji i przepisów. Reszta to raj dla podniebienia i ulga dla wagi. Dowiedz się, jak przejść na kapsaicynową dietę już dziś!

Zmniejsz swój rozmiar z kapsaicyną

Dieta jest bardzo prosta i przyjemna w stosowaniu. Jej sekret tkwi w odpowiednim sposobie doprawiania potraw, bez względu, czy chodzi o mięsa, warzywa, zupy a nawet desery.  Ma być dużo, wyraziście, ale zawsze ze smakiem. Główną rolę odgrywają przyprawy czerwone – papryka chili, papryka ostra, słodka i peperoni. Warzywa zawierają kapsaicynę, czyli substancję odpowiedzialną za ostry smak, która jest również wykorzystywana do… produkcji gazu pieprzowego. Ale to dopiero początek.

Kapsaicyna działa jak potężny zastrzyk energii dla ciała. Zjedzenie lekkiej, ale dobrze doprawionej potrawy na godzinę przed treningiem może zdecydowanie zwiększyć jego efektywność. Dlaczego tak się dzieje? Kapsaicyna rozgrzewa i pobudza tkanki, dzięki czemu zmusza organizm do dodatkowego wysiłku. Bilans wychodzi na plus. Można ćwiczyć tyle, co zwykle a spala się średnio o 10% więcej kalorii. Poza tym w kapsaicynie znajduje się substancja, która hamuje uczucie głodu. Zjedzenie pikantnej zupy paprykowej powinno zmniejszyć ochotę na słodkie przekąski i chipsy.

Kapsaicyna w tabletkach

Diety, w której królują ostre przyprawy nie poleca się wszystkim. Poza kobietami w ciąży, osobami chorującymi na nadciśnienie i dolegliwości układu pokarmowego, są przecież tacy, które zwyczajnie nie przepadają za pikantnymi potrawami. Jeśli należysz do tej grupy, nie masz czasu na gotowanie albo zapomniałaś kupić papryki, skorzystaj z suplementu diety GET SLIM, który zawiera kapsaicynę. Tabletki możesz mieć zawsze przy sobie i zażyć jedną przed wyjściem na trening. Oprócz kapsaicyny, pomocne w uzyskaniu smukłej sylwetki będą obecne w składzie naturalne ekstrakty z zielonej kawy i herbaty.



3 Proste rady dla każdego!

1. Kapsaicyna  to ostra sztuka. Nie rozpuszcza się w wodzie, tylko w tłuszczach i alkoholu.  Ulgę po ostrym posiłku przyniesie kieliszek wina, jogurt lub maślanka.

2. Po krojeniu papryczki (zwłaszcza chili) umyj dokładnie ręce. Dotknięcie oka lub nosa z kapsaicynowym dodatkiem nie należy do przyjemnych.

3. Rozgrzewająca maść lub krem z kapsaicyną świetnie działają na cellulit i bolące nogi.

Przykładowe menu na diecie kapsaicynowej:

Śniadanie: Jajecznica z dwóch jajek, małą garścią słonecznika, ząbkiem czosnku, połową papryczki jalapeno i garścią świeżej kolendry. Dodatkowo pieprz i odrobina soli. Kromka razowego pieczywa.

II Śniadanie: Koktajl z owoców sezonowych i szczyptą tartego imbiru. Dosyp saszetkę GET SLIM DAYTIME, które dodadzą Ci energii na cały dzień.

Obiad: Pieczona ryba z warzywami i szczyptą chili. Dodatkowo rukola polana oliwą z oliwek.

Podwieczorek: Zupa krem z dwóch marchewek, połowy papryki, dwóch łodyg selera naciowego i pomidora. Sól, pieprz i bazylia do smaku.

Kolacja: Dwie kromki razowego pieczywa z chudą wędliną, sałatą, cebulą i zmielonym, zielonym pieprzem.

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie. Bez…
CZYTAJ

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ

Ile lodów tygodniowo może jeść przedszkolak? Czy codzienne jedzenie lodów to coś złego?

Na pytania odpowiada ekspert Damian Dziewiałtowski, dietetyk Grupy LUX MED: Lody dla przedszkolaka – ile to bezpieczna porcja? Lody to…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to…
CZYTAJ

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej…
CZYTAJ