Bezpieczna i skuteczna pielęgnacja dziecka z Cleanic Kindii Sensitive



Zagadnienie skutecznej, a zarazem delikatnej pielęgnacji dziecka budzi liczne pytania. Jak właściwie zatroszczyć się o higienę uszu niemowląt oraz w jaki sposób odpowiednio postępować z gromadzącą się w przewodach słuchowych zewnętrznych woskowiną?

Jak bez podrażnień oczyszczać newralgiczne części ciała, takie jak: główka, pępek, oczy, nosek czy pachwiny i fałdki skóry?

 Skuteczna, a zarazem delikatna pielęgnacja dziecka to nie lada wyzwanie! Odpowiedzią na te dylematy są produkty z linii Cleanic Kindii Sensitive.

Jak pielegnowac delikatną skóre dziecka?

Przy pielęgnacji delikatnej skóry maluszka należy w szczególności unikać stosowania wszelkich produktów i akcesoriów mogących doprowadzić do uszkodzenia czy podrażnienia  wrażliwej skóry oraz szczególnie trudnych w oczyszczaniu miejsc, takich jak pępek czy uszy. Bawełniane płatki Cleanic Kindii Baby Sensitive i bawełniane patyczki Cleanic Kindii Baby Sensitive dla niemowląt są specjalnie dopasowane do potrzeb najmłodszych dzieci. Posiadają Pozytywną Opinię „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”. Są bezpiecznym i komfortowym rozwiązaniem polecanym do stosowania w codziennej pielęgnacji dzieci.

Bawełniane patyczki Cleanic Kindii dla niemowląt

Dzięki specjalnie profilowanej główce patyczka z ogranicznikiem zapewniają bezpieczeństwo i komfort użycia. Wyjątkowo delikatne wykonane ze 100% czystej bawełny. Są idealne do oczyszczania i pielęgnacji newralgicznych
i trudno dostępnych miejsc, takich jak oczy, uszy, nosek i pępek.
Cena –  3,7 zł za opakowanie 60 szt.

Bawełniane płatki Cleanic Kindii Baby Sensitive

Idealne dla niemowląt, miękkie i bardzo delikatne bawełniane płatki. Polecane są do codziennego przemywania i osuszania twarzy  oraz ciała dziecka, fałdek skórnych i pachwin.  Umożliwiają wygodną pielęgnację po zwilżeniu  wodą  lub oliwką. Można je również stosować do nanoszenia na skórę dziecka kremu lub zasypki. Zawierają 100% czystej bawełny.
Ich delikatne brzegi nie pozostawiają włókien, co jest szczególnie ważne przy higienie wrażliwej skóry dziecka. Cena – 7,6 zł za opakowanie 60 szt.



Pielęgnacja dziecka – pytania i odpowiedzi

W jaki sposób mam obcinać malutkie paznokietki mojego dziecka?

Będziesz potrzebowała:

  • małych nożyczek z zaokrąglonymi końcówkami lub specjalnego obcinacza
  • 70% spirytusu

Manikiur najlepiej zrób dziecku podczas snu. Umyj ręce i zdezynfekuj spirytusem akcesoria kosmetyczne. Zacznij od rączek malucha. Ostrożnym ruchem obetnij paznokieć na półokrągło, trzymając za paluszek.

Następnie zajmij się stópkami. Paznokcie u nóżek obcinaj na prosto, co zapobiegnie bolesnemu ich wrastaniu. Paznokcie u rączek obcinaj raz w tygodniu, u nóżek 1-2 razy w miesiącu. Codziennie jednak powinnaś uważnie się im przyglądać!

Jak właściwie pielęgnować pępuszek i kikut pozostały po pępowinie?

Będziesz potrzebowała:

  • płatka bawełnianego Cleanic Kindii Baby Sensitive
  • 70% spirytusu
  • patyczka bawełnianego Cleanic Kindii Baby Sensitive

Kikut stopniowo usycha i twardnieje, a po ok. 1-2 tygodniach całkowicie odpada. Do tego czasu bardzo ważne jest utrzymywanie go w należytej czystości i pielęgnowanie po każdym przewinięciu. Nasącz płatek bawełniany Cleanic Kindii Baby Sensitive spirytusem, następnie dokładnie i delikatnie przetrzyj kikut i miejsce dookoła niego. Aby nie pominąć żadnego zakamarka użyj patyczka bawełnianego Cleanic Kindii Baby Sensitive. Pamiętaj! Kikuta nie wolno moczyć! Jeśli to się zdarzy w czasie kąpieli, dokładnie go osusz patyczkiem bawełnianym Cleanic Kindii Baby Sensitive i zdezynfekuj.

W jaki sposób powinnam czyścić uszy dziecka, aby nie uszkodzić organów słuchowych?

Będziesz potrzebowała:

  • trochę letniej wody
  • patyczków bawełnianych Cleanic Kindii Baby Sensitive

Uszy oczyszczaj tylko z zewnątrz. Zwilż patyczek bawełniany Cleanic Kindii Baby Sensitive letnią wodą i oczyść nim wszystkie zakamarki i miejsca za uszami. Pamiętaj! Nie mocz uszu podczas kąpieli!. Jeśli dostanie się tam woda, ułóż malucha na boku, a sama wypłynie.

Jak przemywać oczy dziecka, aby nie ropiały?

Będziesz potrzebowała:

  • przegotowanej, letniej wody lub soli fizjologicznej
  • płatków bawełnianych Cleanic Kindii Baby Sensitive
  • Oczy dziecka przemywaj po wieczornej kąpieli. Przegotowaną wodą lub solą fizjologiczną nasącz płatek bawełniany Cleanic Kindii Baby Sensitive i umyj oczko od zewnętrznego do wewnętrznego kącika, tak aby nie przenosić bakterii. Do każdego oczka użyj nowego płatka.
  • Co zrobić, gdy dziecko ma zatkany nosek i muszę go oczyścić?

Będziesz potrzebowała:

  • soli fizjologicznej lub roztworu soli morskiej w aerozolu
  • aspiratora lub gruszki
  • Suchą śluzówkę nawilż kilkoma kropelkami soli fizjologicznej lub roztworem soli morskiej w aerozolu. Preparat rozpuści wydzielinę, którą będzie można odciągnąć gruszką lub specjalnym aspiratorem. Pamiętaj! Czyszcząc gruszką łatwiej uszkodzić wrażliwą śluzówkę. Aspiratora nie wkłada się do wnętrza nosa.

Jak pielęgnować wrażliwą główkę dziecka i co robić w przypadku ciemieniuchy?

Będziesz potrzebowała:

  • miękkiej szczoteczki do włosów
  • oliwki
  • szamponu dla dzieci
  • płatków bawełnianych Cleanic Kindii Baby Sensitive
  • Codziennie myj, szczotkuj i natłuszczaj główkę noworodka. Jeśli dziecko ma bujne włoski,
    od 1-go miesiąca życia możesz używać specjalnego szamponu, który nie szczypie w oczy. Po umyciu delikatnie osusz główkę płatkami bawełnianymi Cleanic Kindii Baby Sensitive i załóż czapeczkę.

Po wyschnięciu główkę uczesz miękką szczoteczką, co poprawi ukrwienie skóry. Ciemieniuchę, czyli żółte strupki w okolicach ciemiączka spowodowane nieprawidłową pracą gruczołów łojowych, natłuszczaj oliwką. W ten sposób rozmiękczysz strupki, które łatwo wyczeszesz miękką szczoteczką. Pamiętaj! W przypadku bardziej uporczywych zmian koniecznie skontaktuj się z pediatrą!

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące nieuczciwego wykorzystywania wizerunku profesora Andrzeja Bochenka, kardiochirurg z…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić…
CZYTAJ