Bezpieczna i skuteczna pielęgnacja dziecka z Cleanic Kindii Sensitive



Zagadnienie skutecznej, a zarazem delikatnej pielęgnacji dziecka budzi liczne pytania. Jak właściwie zatroszczyć się o higienę uszu niemowląt oraz w jaki sposób odpowiednio postępować z gromadzącą się w przewodach słuchowych zewnętrznych woskowiną?

Jak bez podrażnień oczyszczać newralgiczne części ciała, takie jak: główka, pępek, oczy, nosek czy pachwiny i fałdki skóry?

 Skuteczna, a zarazem delikatna pielęgnacja dziecka to nie lada wyzwanie! Odpowiedzią na te dylematy są produkty z linii Cleanic Kindii Sensitive.

Jak pielegnowac delikatną skóre dziecka?

Przy pielęgnacji delikatnej skóry maluszka należy w szczególności unikać stosowania wszelkich produktów i akcesoriów mogących doprowadzić do uszkodzenia czy podrażnienia  wrażliwej skóry oraz szczególnie trudnych w oczyszczaniu miejsc, takich jak pępek czy uszy. Bawełniane płatki Cleanic Kindii Baby Sensitive i bawełniane patyczki Cleanic Kindii Baby Sensitive dla niemowląt są specjalnie dopasowane do potrzeb najmłodszych dzieci. Posiadają Pozytywną Opinię „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”. Są bezpiecznym i komfortowym rozwiązaniem polecanym do stosowania w codziennej pielęgnacji dzieci.

Bawełniane patyczki Cleanic Kindii dla niemowląt

Dzięki specjalnie profilowanej główce patyczka z ogranicznikiem zapewniają bezpieczeństwo i komfort użycia. Wyjątkowo delikatne wykonane ze 100% czystej bawełny. Są idealne do oczyszczania i pielęgnacji newralgicznych
i trudno dostępnych miejsc, takich jak oczy, uszy, nosek i pępek.
Cena –  3,7 zł za opakowanie 60 szt.

Bawełniane płatki Cleanic Kindii Baby Sensitive

Idealne dla niemowląt, miękkie i bardzo delikatne bawełniane płatki. Polecane są do codziennego przemywania i osuszania twarzy  oraz ciała dziecka, fałdek skórnych i pachwin.  Umożliwiają wygodną pielęgnację po zwilżeniu  wodą  lub oliwką. Można je również stosować do nanoszenia na skórę dziecka kremu lub zasypki. Zawierają 100% czystej bawełny.
Ich delikatne brzegi nie pozostawiają włókien, co jest szczególnie ważne przy higienie wrażliwej skóry dziecka. Cena – 7,6 zł za opakowanie 60 szt.



Pielęgnacja dziecka – pytania i odpowiedzi

W jaki sposób mam obcinać malutkie paznokietki mojego dziecka?

Będziesz potrzebowała:

  • małych nożyczek z zaokrąglonymi końcówkami lub specjalnego obcinacza
  • 70% spirytusu

Manikiur najlepiej zrób dziecku podczas snu. Umyj ręce i zdezynfekuj spirytusem akcesoria kosmetyczne. Zacznij od rączek malucha. Ostrożnym ruchem obetnij paznokieć na półokrągło, trzymając za paluszek.

Następnie zajmij się stópkami. Paznokcie u nóżek obcinaj na prosto, co zapobiegnie bolesnemu ich wrastaniu. Paznokcie u rączek obcinaj raz w tygodniu, u nóżek 1-2 razy w miesiącu. Codziennie jednak powinnaś uważnie się im przyglądać!

Jak właściwie pielęgnować pępuszek i kikut pozostały po pępowinie?

Będziesz potrzebowała:

  • płatka bawełnianego Cleanic Kindii Baby Sensitive
  • 70% spirytusu
  • patyczka bawełnianego Cleanic Kindii Baby Sensitive

Kikut stopniowo usycha i twardnieje, a po ok. 1-2 tygodniach całkowicie odpada. Do tego czasu bardzo ważne jest utrzymywanie go w należytej czystości i pielęgnowanie po każdym przewinięciu. Nasącz płatek bawełniany Cleanic Kindii Baby Sensitive spirytusem, następnie dokładnie i delikatnie przetrzyj kikut i miejsce dookoła niego. Aby nie pominąć żadnego zakamarka użyj patyczka bawełnianego Cleanic Kindii Baby Sensitive. Pamiętaj! Kikuta nie wolno moczyć! Jeśli to się zdarzy w czasie kąpieli, dokładnie go osusz patyczkiem bawełnianym Cleanic Kindii Baby Sensitive i zdezynfekuj.

W jaki sposób powinnam czyścić uszy dziecka, aby nie uszkodzić organów słuchowych?

Będziesz potrzebowała:

  • trochę letniej wody
  • patyczków bawełnianych Cleanic Kindii Baby Sensitive

Uszy oczyszczaj tylko z zewnątrz. Zwilż patyczek bawełniany Cleanic Kindii Baby Sensitive letnią wodą i oczyść nim wszystkie zakamarki i miejsca za uszami. Pamiętaj! Nie mocz uszu podczas kąpieli!. Jeśli dostanie się tam woda, ułóż malucha na boku, a sama wypłynie.

Jak przemywać oczy dziecka, aby nie ropiały?

Będziesz potrzebowała:

  • przegotowanej, letniej wody lub soli fizjologicznej
  • płatków bawełnianych Cleanic Kindii Baby Sensitive
  • Oczy dziecka przemywaj po wieczornej kąpieli. Przegotowaną wodą lub solą fizjologiczną nasącz płatek bawełniany Cleanic Kindii Baby Sensitive i umyj oczko od zewnętrznego do wewnętrznego kącika, tak aby nie przenosić bakterii. Do każdego oczka użyj nowego płatka.
  • Co zrobić, gdy dziecko ma zatkany nosek i muszę go oczyścić?

Będziesz potrzebowała:

  • soli fizjologicznej lub roztworu soli morskiej w aerozolu
  • aspiratora lub gruszki
  • Suchą śluzówkę nawilż kilkoma kropelkami soli fizjologicznej lub roztworem soli morskiej w aerozolu. Preparat rozpuści wydzielinę, którą będzie można odciągnąć gruszką lub specjalnym aspiratorem. Pamiętaj! Czyszcząc gruszką łatwiej uszkodzić wrażliwą śluzówkę. Aspiratora nie wkłada się do wnętrza nosa.

Jak pielęgnować wrażliwą główkę dziecka i co robić w przypadku ciemieniuchy?

Będziesz potrzebowała:

  • miękkiej szczoteczki do włosów
  • oliwki
  • szamponu dla dzieci
  • płatków bawełnianych Cleanic Kindii Baby Sensitive
  • Codziennie myj, szczotkuj i natłuszczaj główkę noworodka. Jeśli dziecko ma bujne włoski,
    od 1-go miesiąca życia możesz używać specjalnego szamponu, który nie szczypie w oczy. Po umyciu delikatnie osusz główkę płatkami bawełnianymi Cleanic Kindii Baby Sensitive i załóż czapeczkę.

Po wyschnięciu główkę uczesz miękką szczoteczką, co poprawi ukrwienie skóry. Ciemieniuchę, czyli żółte strupki w okolicach ciemiączka spowodowane nieprawidłową pracą gruczołów łojowych, natłuszczaj oliwką. W ten sposób rozmiękczysz strupki, które łatwo wyczeszesz miękką szczoteczką. Pamiętaj! W przypadku bardziej uporczywych zmian koniecznie skontaktuj się z pediatrą!

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ