Trudna wada wzroku? Już nie! Koryguj astygmatyzm przy pomocy jednodniowych soczewek kontaktowych



Gdy okulista stawia diagnozę – „astygmatyzm”, popadamy w przerażenie. Ta wada wzroku kojarzy się nam ze skomplikowanym i niekomfortowym leczeniem, bo okulary muszą być precyzyjnie dobrane, a soczewki nie zawsze są w tym przypadku dostępnym rozwiązaniem. Nic bardziej mylnego! Astygmatyzm to powszechna wada, która może być w łatwy sposób skorygowana za pomocą miękkich, jednodniowych soczewek kontaktowych.

Astygmatyzm, zniekształca Twoją rzeczywistość

Astygmatyzm, to wbrew powszechnej opinii nie choroba, ale wada wzroku. Wynika z takiego ukształtowania rogówki, które powoduje, że obraz jest zamglony i zniekształcony. Rogówka nie jest bowiem sferyczna (jak piłka do siatkówki), lecz lekko owalna (jak piłka do rugby), co powoduje, że promienie padające na siatkówkę oka nie przecinają się w jednym punkcie, ale w wielu miejscach.

Brak, lub nieprawidłowa korekcja astygmatyzmu może powodować dolegliwości, takie jak przewlekłe zapalenie spojówek, czołowe bóle głowy i ciągłe uczucie zmęczenia. Dlatego tak ważne jest, by okulary lub soczewki kontaktowe do korekcji astygmatyzmu były bardzo precyzyjnie dobrane i zapewniały długotrwały komfort.




Ostre widzenie, wygoda i naturalny wygląd

Podstawowym zadaniem soczewki kontaktowej, szczególnie przy astygmatyzmie, jest zapewnienie użytkownikowi stabilnego i ostrego widzenia. Dlatego w soczewkach torycznych stosuje się unikalną konstrukcję służącą stabilizacji. Zaawansowana budowa soczewek DAILIES® AquaComfort PLUS® Toric wykorzystuje ruchy górnej i dolnej powieki dla zachowania stabilizacji soczewki i niezmiennie ostrego widzenia, a toryczna powierzchnia tylna, dodatkowo poprawia stabilność.

modanaurode.pl soczewki kontaktowe DAILIES_AquaComfort_PLUS_toric_left

Co więcej DAILIES AquaComfort PLUS® Toric mają system nawilżania aktywowany mruganiem – środek nawilżający stopniowo uwalniany jest przy każdym mrugnięciu i zapewnia długotrwałe nawilżenie.

Wybierając jednodniowe soczewki kontaktowe do korekcji astygmatyzmu, zapewniamy sobie również wygodę i komfort użytkowania – codziennie rano zakładamy nową, świeżą parę soczewek, a wieczorem po prostu je wyrzucamy. Czyszczenie i płyny pielęgnacyjne nie są potrzebne!

Bardzo szeroki zakres parametrów DAILIES® AquaComfort PLUS® Toric daje jeszcze większe możliwości korekcji astygmatyzmu.

Misja

Jako światowy lider w pielęgnacji oczu, Alcon dostarcza innowacyjnych produktów, które czynią życie łatwiejszym, pomagając ludziom lepiej widzieć. Firma założona w 1945 roku przez dwóch farmaceutów – Roberta Alexandra i Williama Connora (Alcon), wzrosła z małej apteki do globalnego biznesu z 9 mld dolarów sprzedaży rocznie. Ponad 22 tysiące pracowników Alcon na całym świecie stara się wnieść znaczący wkład w realizację misji Alcon jaką jest zachowanie, przywrócenie i poprawa wzroku milionów ludzi. Dzięki przekształceniu Novartis i Alcon, w jedną firmę okulistyczną łączącą w sobie zalety Alcon, CIBA VISION oraz Novartis, Alcon stał się drugą co do wielkości częścią Novartis. Dzięki połączonym środkom i szerokiej skali działania, Alcon oferuje obecnie najszerszą gamę chirurgicznych, farmaceutycznych i okulistycznych produktów do pielęgnacji oczu  na 180 rynkach, w 75 krajach.

Badania i rozwój

Alcon stale pracuje nad innowacyjnymi rozwiązaniami, by pomóc 800 milionom ludzi na całym świecie, żyjącym z poważnymi zaburzeniami wzroku. Firma zatrudnia ponad 2000 pracowników zajmujących się badaniami oraz opracowujących rozwiązania i metody leczenia odpowiadające różnym potrzebom i rodzajom schorzeń. W ciągu najbliższych pięciu lat, Alcon planuje zainwestować ok. 4 mld dolarów w badania i rozwój nowych produktów do pielęgnacji oczu i leczenia wzroku.

Społeczna odpowiedzialność biznesu

Alcon jest partnerem misji medycznych i innych działań mających na celu zapobieganie utracie wzroku, prowadzonych przez indywidualnych profesjonalistów oraz organizacje humanitarne w najbardziej zagrożonych społecznościach na świecie. Wspólnie z Fundacją Alcon, firma przeznacza rocznie ponad 60 mln dolarów (pieniężnie oraz rzeczowo) na działalność charytatywną, w tym programy pomocowe dla pacjentów i około 800 misji medycznych w ponad 90 krajach.

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem zaburzeniem ostrego widzenia. Zazwyczaj pierwsze jej objawy, czyli…
CZYTAJ

Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji i diecie

Suche włosy to częsty problem, który może wynikać z wielu przyczyn, takich jak na przykład stylizowanie na gorąco, używanie agresywnych…
CZYTAJ

Mniej marnowania, więcej radości. 
Problem świątecznego marnotrawstwa żywności w Polsce

Marnotrawstwo żywności w okresie Świąt jest szczególnie istotnym problemem. Grudzień to czas wzmożonych zakupów, przygotowywania potraw w dużych ilościach i…
CZYTAJ

Magia świątecznych smaków – tradycja w nowoczesnym wydaniu

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen rodzinnego ciepła i okres kultywowania wielu tradycji. Wspólne gotowanie i delektowanie się świątecznymi…
CZYTAJ

Dlaczego zimą mamy większą ochotę na mięso? I co z tym zrobić?

Gdy nadchodzą zimniejsze dni, wiele osób zauważa u siebie zmianę apetytu: surowe warzywa czy nabiał chętnie zamieniamy na ciepłe posiłki…
CZYTAJ

Jak rozciągnąć świąteczny budżet? Odkryj inspiracje na niedrogie prezenty pod choinkę za mniej niż 50 zł!

Czas świąt należy do najtrudniejszych finansowo okresów w roku, co potwierdza 47% polskich uczestników badania. Od kupowania prezentów i przygotowywania…
CZYTAJ

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą liczbę osób. Szacuje się, że w Polsce dotyczy…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający regularnym kontrolom antydopingowym, muszą ufać, że produkty, które…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem…
CZYTAJ

Dlaczego zimą mamy większą ochotę na mięso? I co z tym zrobić?

Gdy nadchodzą zimniejsze dni, wiele osób zauważa u siebie zmianę apetytu: surowe…
CZYTAJ

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ