Przedszkole Terapeutyczne Spełnione Marzenia-przedszkole zaprzyjaźnia z autyzmem– Nikt lepiej od rodzica nie wie, jakim wyzwaniem jest wychowywanie dziecka z autyzmem czy zespołem Aspergera.

Dlatego bazując na własnych doświadczeniach zdecydowaliśmy się otworzyć przedszkole terapeutyczne – mówi PANI WŁAŚCICIELKA mama 4 letniej Helenki, podopiecznej przedszkola SPEŁNIONE MARZENIA.

Już samo bycie rodzicem nie jest rzeczą łatwą, a bycie rodzicem autystycznego dziecka to prawdziwe wyzwanie. Wielu rodziców nie może się pogodzić z tym, że u jego dziecka zostało zdiagnozowane to zaburzenie. I choć autyzm chorobą nie jest, to zapewnienie pociesze odpowiedniej opieki w przedszkolu potrafi sprawiać kłopot.

– Po zdiagnozowaniu u naszej Helenki autyzmu przez rok trwały poszukiwania placówki, która zajęłaby się dziewczynką – mówi jej mama. – I choć wiele placówek było bardzo pomocnych, żadna nie spełniała naszych oczekiwań w stu procentach a i my mieliśmy wrażenie, że nie robimy wszystkiego, co mogłoby pomóc córce. Stąd pomysł na Spełnione Marzenia, w których staramy się pomagać dzieciom i rodzicom oraz… zaprzyjaźnić z autyzmem.
4 przedszkole dla dzieci z autyzmem Spelnione marzenia Warszawa ul. Wyspowa 6
2 przedszkole dla dzieci z autyzmem Spelnione marzenia Warszawa ul. Wyspowa 6

modanaurode.pl -strefa-niskich-cen
Hospicjum Dziecięce w Warszawie

modanaurode.pl zdrowe zeby aparaty ortodontyczne implanty mostki
modanaurode.pl wszystko o pielegnacji wlosow
3 przedszkole dla dzieci z autyzmem Spelnione marzenia Warszawa ul. Wyspowa 6
W przedszkolu pracują specjaliści w oparciu o uznane i autorskie programy terapeutyczne, zarówno indywidualne i grupowe.

– Rodzic nie musi wiedzieć, jaka terapia będzie dobra dla jego dziecka. To zadanie dla nas, by umiejętnie dobrać i stosować program. Zrobimy wszystko, by maluchy osiągały pełnię swoich możliwości. Także naszym marzeniem jest, by nasi podopieczni potrafili być samodzielni w takim stopniu, jak to tylko możliwe.

Proponujemy między innymi zajęcia z neurologopedą i neuropsychologiem, zajęcia z logoterapii i metody krakowskiej (która ma za zadanie wzbudzić w dziecku potrzebę mówienia lub komunikowania się), ponadto zapewniamy podopiecznym zajęcia z przedszkolnej podstawy programowej oraz zajęcia dodatkowe m.in. gimnastyka korekcyjna, zajęcia plastyczne, umuzykalnienie, język angielski.
1 przedszkole dla dzieci z autyzmem Spelnione marzenia Warszawa ul. Wyspowa 6
przedszkole terapeutyczna ul Wyspowa 6 Spelnione marzenia
Autyzm – każde dziecko autystyczne choruje zupełnie inaczej…

Autyzm ma tak wiele postaci, że prawie niemożliwym jest znalezienie dwóch osób, u których choroba miałaby taki sam przebieg. Jak podają statystyki raz na 500 urodzin przychodzi na świat dziecko autystyczne i cztery razy częściej jest to chłopiec niż dziewczynka.

Autyzm jest rozległym zaburzeniem rozwojowym, które staje się widoczne w ciągu pierwszych trzech lat życia dziecka. Choroba rozwija się w różny sposób, ma niejednorodny charakter i przebieg. Niekiedy dziecko od urodzenia choruje, a objawy autyzmu pojawiają się niejako przy okazji istniejących problemów zdrowotnych.

Druga grupa dzieci, to takie, które do pewnego momentu rozwijają się prawidłowo – i nagle następuje zatrzymanie tego procesu. W ciągu kilku dni dziecko przestaje mówić, chociaż potrafiło wypowiadać już całe zdania. U innych dzieci zaburzenia rozwijają się stopniowo i powoli. Ten rodzaj autyzmu może być najtrudniejszy do zdiagnozowania, gdyż symptomy mogą być uznawane za naturalny rozwój dziecka (np. rodzice nie martwią się, że synek nie mówi, bo przecież chłopcy zaczynają mówić później niż dziewczynki).

Mimo zróżnicowanego charakteru i występujących z różnym nasileniem objawów autyzmu u wszystkich dzieci można zaobserwować:

-wycofanie się z kontaktów społecznych
-brak akceptacji zmian w otoczeniu
-skłonność do powtarzania pewnych czynności i zachowań.
Niezwykle ważna jest wczesna diagnoza i odpowiednia terapia .

Przedszkole Terapeutyczne “Spełnione Marzenia” oferuje programy terapeutyczne dostosowane indywidualnie do każdego dziecka, zajęcia z neuropsychologiem, neurologopedą, logoterapię, dogoterapię, terapię sensoryczną, zajęcia metodąruchu rozwijającego Weroniki Sherborne, terapię ręki oraz terapię metodą krakowską.

Metoda Krakowska jest systemową terapią funkcji poznawczych dzieci z różnymi zaburzeniami rozwojowymi i genetycznymi. Powstała dzięki wieloletnim doświadczeniom terapeutycznym oraz badawczym zespołu związanego z Katedrą Logopedii w Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz Zespołu Diagnozy i Terapii Języka. Podstawowym założeniem metody jest stymulacja rozwoju intelektualnego dziecka.

Budowanie systemu językowego (czasem jedynie w formie komunikacyjnej) umożliwia nie tylko komunikację, opisywanie i wyjaśnianie świata, ale także budowanie własnej tożsamości.

Metoda ta szczególnie polecana jest dzieciom:

– z zaburzeniami ze spektrum autyzmu
– z alalią i afazją dziecięcą
– z Zespołem Aspergera
– z porażeniem mózgowym
– z Zespołem Downa
– z niezakończonym i opóźnionym rozwojem mowy
– zagrożonym dysleksją
– zagrożonym autyzmem
Metoda Ruchu Rozwijającego została opracowana przez fizjoterapeutką Weroniką Sherborne w Anglii. Głównym założeniem tej metody jest posługiwanie się ruchem jako narzędziem we wspomaganiu rozwoju psychoruchowego dziecka i w terapii zaburzeń rozwoju.

Zadaniem Metody Ruchu Rozwijającego jest rozwijanie przez ruch sprawności ruchowej, świadomości własnego ciała, przestrzeni i działania w niej a także dzielenia przestrzeni z innymi ludźmi i nawiązywanie z nimi bliskiego kontaktu. Ta metoda obecnie jest stosowana przez wielu terapeutów pracujących z dziećmi autystycznymi.

Terapia Ręki to terapia doskonaląca umiejętności motoryki małej niezbędne do nabywania samodzielności, komunikowania się oraz precyzyjnych czynności, jak rysowanie, pisanie. W zależności od potrzeb zaczyna się masażem kończyn górnych, ćwiczeniem odruchów związanych ze sprawnością manualną, a także zabawami, które tę sprawność doskonalą.

Terapia rozwija zdolności ruchów precyzyjnych dłoni, co wiąże się ze wzrostem możliwości komunikacyjnych, rozwojem mowy oraz jest niezbędnym elementem do wykonywania czynności samoobsługowych. U dzieci z nadwrażliwością dotykową terapia ręki pozwala na kontakt z różnego rodzaju materiałami (szorstkimi, mokrymi, zimnymi, klejącymi) dzięki czemu poprzez zabawę dziecko zaczyna je akceptować.

Ma to ogromne znaczenie, gdyż dzieci poznają świat w dużej mierze przez dotyk i unikanie kontaktu dotykowego ogranicza możliwości rozwoju dziecka i czyni świat niebezpiecznym i nieprzewidywalnym miejscem (możliwość zetknięcia się w każdej chwili z bodźcem nieakceptowanym przez dziecko).
Przedszkole “Spełnione Marzenia” zaprasza również na zajęcia w ramach świetlicy terapeutycznej:

Warsztaty Teatr Improwizowany.

Formuła zajęć toautorski program oparty na otwartych improwizacjach, ćwiczeniach ruchowych, scenkach aktorskich, kreatywnym pisaniu.

Warsztaty fotodokumentalne

Podczas warsztatów budujemy opowieści fotograficzne o nas samych i o świecie, który nas otacza. Będziemy też poznawać historie innych: najbliższych, sąsiadów, mieszkańców okolicy.

Formuła zajęć: zajęcia warsztatowe z aparatami w plenerze, wyjścia fotograficzne do wybranych miejsc, analizy prac fotograficznych, mini wykłady.

Rodzinne warsztaty artystyczne

Do pracy warsztatowej wykorzystujemy wyobraźnię i kreatywność uczestników. Uczymy się wyzwalać swoją kreatywność, współdziałać w grupie, ujmować kreacyjnie własne myśli i wyrażać artystycznie swoje emocje.
Przedszkole Terapeutyczne Spełnione Marzenia

ul. Wyspowa 6, 03-687 Warszawa

Tel.: 604 301 306, 22 254 29 22.

www.marzenia.waw.pl lub przedszkoleterapeutyczne.pl

Uśmiechnij się do zdrowia: Przepis na pyszny, sycący koktajl z mango i masłem orzechowym – dla mocnych i zdrowych zębów

Koktajl zrobiony ze świeżych składników to nie tylko przyjemność dla podniebienia, ale i zdrowy wybór. Taki posiłek dostarcza organizmowi niezbędnych…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, bada…
CZYTAJ

Fix MAC’N CHEESE – nowość od marki Knorr. Odkryj megaserowy smak

Kultowy amerykański Mac’n Cheeese on demand? Od teraz makaron z kremowym serem możesz zjeść o każdej porze dnia w swoim…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie wynosi ok. 150 milionów, co oznacza, że co…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy, mniej się ruszamy, spędzamy długie godziny przed ekranami.…
CZYTAJ

Jak odzyskać młody wygląd? Przywrócić właściwe napięcie mięśni twarzy, szyi i dekoltu!

Z upływem lat oraz wskutek działania czynników zewnętrznych, wyraźnemu osłabieniu ulega struktura włókien podtrzymujących skórę twarzy, szyi i dekoltu. W…
CZYTAJ

31 marca przestawiamy zegarki. Poznaj wskazówki, które pozwolą wygrać walkę z czasem

Specjaliści zauważają, że zmiana czasu może niekorzystnie wpłynąć na naszą codzienną aktywność, głównie z powodu nagłego zakłócenia rytmu dobowego. Istnieją…
CZYTAJ

Nowe ambasadorki 4.edycji kampanii #lubiesiebie

Nowe ambasadorki 4.edycji kampanii #lubiesiebie to polityczka, psycholożka, aktorki i wokalistka, wszystkie mówią o potrzebie samoakceptacji , o jej roli…
CZYTAJ

Polacy wybrali – oto nowy król wielkanocnych wypieków!

W tym roku to sernik jest ulubionym ciastem Polaków na Wielkanoc Jeszcze dwa lata temu mazurek był niekwestionowanym królem wielkanocnych…
CZYTAJ

4 nieoczywiste fakty o diecie ketogennej

Dieta ketogenna najczęściej kojarzy się z siłownią czy odchudzaniem. Tylko 11 proc. Polaków wie, że jest ona niefarmakologiczną metodą leczenia…
CZYTAJ

Radosna Wielkanoc z HARIBO

W czasie Wielkanocy na stołach i w koszyczkach królują kolorowe jajka, kurczaczki i zajączki. Znajdziemy je także w limitowanych produktach…
CZYTAJ

Przepis na owsiany pudding chia z kaszką i owocami – dla małych i dużych miłośników zdrowych przekąsek!

Roślinny pudding chia z mlekiem owsianym, kaszką owsianą i owocami to świetna opcja na śniadanie lub zdrową przekąskę w ciągu…
CZYTAJ

ZDROWIE

VIEW ALL

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy,…
CZYTAJ

31 marca przestawiamy zegarki. Poznaj wskazówki, które pozwolą wygrać walkę z czasem

Specjaliści zauważają, że zmiana czasu może niekorzystnie wpłynąć na naszą codzienną aktywność,…
CZYTAJ

Rak jelita grubego może przez wiele lat nie dawać objawów. Profilaktyka jest ważna!

Każdego roku w Polsce około 18 tys. osób słyszy diagnozę: rak jelita…
CZYTAJ