Magnez korzystny na serce, czyli jak wspierać serce na wielu wymiarach?



Magnez korzystny na serce, czyli jak wspierać serce na wielu wymiarach?

Gdy dzieci są już samodzielne i nie wymagają stałej opieki, znów macie czas, który można poświęcić dla siebie nawzajem, na wspólne pasje, aktywność fizyczną, realizację marzeń. Właśnie teraz przeżywacie „drugą młodość”. Warto więc zadbać o serce, by jego stan nie był ograniczeniem w realizacji planów i wciąż pozwalał na przeżywanie wspaniałych emocji.

Jak wynika z badania przeprowadzonego w 2012 roku przez firmę badawczą IPSOS Marketing, szacuje się, że magnez stosujemy najczęściej z powodu stresu, np. w pracy (35%), czy kiedy pijemy dużo kawy lub herbaty (32%). O spożywaniu magnezu w kontekście zdrowia serca myśli jedynie 9% Polaków. Przyglądając się jednak preferencjom w podziale na wiek okazuje się, że troska o serce to istotny czynnik skłaniający do stosowania magnezu dla 26% osób starszych (średnia wieku 53 lata). Zdają sobie bowiem sprawę ze swojej kondycji i nie czekają aż dolegliwości się nasilą. Działają profilaktycznie, by problemy zdrowotne nie ograniczały ich w realizacji planów.

Poziom magnezu w organizmie spada wraz z wiekiem…

Nikt z nas, bez względu na wiek, nie lubi rezygnować z ulubionych aktywności. Faktem jest jednak, że z wiekiem nasz organizm zmienia się. Zmiany te prowadzą m.in. do zaburzeń przyswajalności magnezu, jednego z najbardziej istotnych jonów dla człowieka, który wpływa m.in. na prawidłową pracę mięśnia sercowego. Abyśmy więc mogli jak najdłużej cieszyć się dobrą kondycją, trzeba o nią odpowiednio zadbać.

Mógłbym wymienić wiele czynników wpływających na spadek magnezu wraz z upływającymi latami, ale wniosek jest zawsze jeden – bez niego organizm, w tym szczególnie układ sercowo-naczyniowy, nie funkcjonuje prawidłowo. W związku z rosnącą liczbą chorób układu sercowo-naczyniowego, kończących się poważnymi powikłaniami lub nawet śmiercią, konieczne jest nie tylko ich leczenie, ale przede wszystkim zapobieganie im – mówi dr n. med. Piotr Gryglas, kardiolog i hipertensjolog.

Osoby narażone na niedobór magnezu powinny rozważyć jego suplementację. Pierwiastek ten jest trudno przyswajalny z diety i niełatwo dostarczyć go w odpowiednich ilościach w ramach spożywanych posiłków.

Serce pracuje bez przerwy, przepompowując ponad 7 tys. litrów krwi w ciągu jednego dnia – ma więc duże zapotrzebowanie na energię. To właśnie magnez pomaga w wykorzystaniu niezbędnej energii z glukozy i związków tłuszczowych. Ma on też udowodnione działanie zmniejszające ryzyko choroby niedokrwiennej serca oraz zawału mięśnia sercowego. Dlaczego jest tak ważny dla układu sercowo-naczyniowego? Jakie mogą być konsekwencje niedoboru magnezu”?

  • Niedobór magnezu jest jednym z ważnych czynników wpływających na powstawanie nadciśnienia tętniczego.
  • Przyczynia się również do rozwoju miażdżycy6.
  • Negatywnie wpływa na rytm serca5.
  • Prawidłowe funkcjonowanie serca nie jest więc możliwe bez magnezu. Skoro już jest nam potrzebny, to na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

    Warto pamiętać, że dostępne preparaty różnią się między sobą pod względem przyswajalności. Badania dowodzą, że najlepiej przyswajalne są sole organiczne magnezu, a zwłaszcza cytrynian oraz mleczan magnezu. Wchłanianie się tego pierwiastka wspomaga też witamina B6. W przypadku wspierania serca istotne są również dodatkowe składniki. To właśnie one odróżniają dany preparat od „zwykłego” magnezu.

    Wsparcie serca na 5 wymiarach

    Preparatem magnezowym przeznaczonym dla osób, które chcą wesprzeć pracę swojego serca jest suplement diety Magne-B6 Cardio. Nie jest to „zwykły” magnez. Dzięki kombinacji pierwiastków i substancji wspiera organizm na 5 wymiarach:

    Wysoce przyswajalny magnez w formie cytrynianiu magnezu wspomaga funkcjonowanie mięśni, w tym mięśnia sercowego

    • Potas pomaga w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi
    • Witamina B6 pomaga w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek
    • Witamina B1 przyczynia się do prawidłowego metabolizmu energetycznego serca
    • Głóg przyczynia się do zwiększenia przepływu tlenu i poprawy krążenia obwodowego krwi

    Magne-B6 Cardio jest przeznaczony przede wszystkim dla osób:

    • Po 40. roku życia
    • Z epizodami kołatania serca
    • Doświadczających pierwszych objawów nadciśnienia (nieleczonego)
    • Z nadwagą
    • Palących papierosy
    • Warto wspomnieć, że Magne-B6 Cardio to suplement diety produkowany według tych samych standardów co leki, dzięki czemu mamy pewność, że jego jakość i bezpieczeństwo stosowania są potwierdzone w badaniach.

      Uśredniona cena detaliczna suplementu diety Magne-B6 Cardio: 20,67 PLN

      MAGNE-B6 CARDIO suplement diety

      Postać: tabletki powlekane.

      Zawartość substancji czynnych w zalecanej do spożycia porcji dziennej (2 tabletki): 300 mg potasu (cytrynian potasu) – 15% ZDS, 60 mg magnezu (cytrynian magnezu) – 16% ZDS, 1,4 mg witaminy B6 (chlorowodorek pirydoksyny) – 100% ZDS, 1,1 mg witaminy B1 (chlorowodorek tiaminy) – 100% ZDS, 30 mg wyciągu z owoców głogu [ZDS – zalecane dzienne spożycie].

      Zalecane spożycie: 1 tabletka 2 razy dziennie. Suplement diety Magne-B6 Cardio jest przeznaczony wyłącznie dla osób dorosłych. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może

      być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Prowadzenie zdrowego trybu życia i stosowanie zróżnicowanej diety jest niezbędne do zachowania dobrego stanu zdrowia. Stosowanie u kobiet w ciąży i karmiących wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem zaburzeniem ostrego widzenia. Zazwyczaj pierwsze jej objawy, czyli…
CZYTAJ

Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji i diecie

Suche włosy to częsty problem, który może wynikać z wielu przyczyn, takich jak na przykład stylizowanie na gorąco, używanie agresywnych…
CZYTAJ

Mniej marnowania, więcej radości. 
Problem świątecznego marnotrawstwa żywności w Polsce

Marnotrawstwo żywności w okresie Świąt jest szczególnie istotnym problemem. Grudzień to czas wzmożonych zakupów, przygotowywania potraw w dużych ilościach i…
CZYTAJ

Magia świątecznych smaków – tradycja w nowoczesnym wydaniu

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen rodzinnego ciepła i okres kultywowania wielu tradycji. Wspólne gotowanie i delektowanie się świątecznymi…
CZYTAJ

Dlaczego zimą mamy większą ochotę na mięso? I co z tym zrobić?

Gdy nadchodzą zimniejsze dni, wiele osób zauważa u siebie zmianę apetytu: surowe warzywa czy nabiał chętnie zamieniamy na ciepłe posiłki…
CZYTAJ

Jak rozciągnąć świąteczny budżet? Odkryj inspiracje na niedrogie prezenty pod choinkę za mniej niż 50 zł!

Czas świąt należy do najtrudniejszych finansowo okresów w roku, co potwierdza 47% polskich uczestników badania. Od kupowania prezentów i przygotowywania…
CZYTAJ

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą liczbę osób. Szacuje się, że w Polsce dotyczy…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający regularnym kontrolom antydopingowym, muszą ufać, że produkty, które…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem…
CZYTAJ

Dlaczego zimą mamy większą ochotę na mięso? I co z tym zrobić?

Gdy nadchodzą zimniejsze dni, wiele osób zauważa u siebie zmianę apetytu: surowe…
CZYTAJ

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ