Czy praca w biurze wpływa na urodę?



Klimatyzowane lub ogrzewane biuro, osiem godzin przed komputerem i brak ruchu – na pewno znasz to doskonale! Tak właśnie wygląda codzienność większości z nas. Z reguły zdajemy sobie sprawę z wpływu takiego trybu życia na zdrowie, jednak czy wiemy, że sytuacja ta może odbić się też na naszym wyglądzie? Oto 5 czynników, które najbardziej wpływają na stan skóry. Jak sobie z nimi poradzić? Radzi mgr kosmetologii Małgorzata Jaworska z PROFEMED Medycyna Estetyczna w Warszawie.

 

Trudne warunki

Klimatyzacja, ogrzewanie, komputery – to one winne są obniżeniu wilgotności powietrza. Jej optymalna wartość powinna wynosić 40-60%, ale w biurach, w których nie można otwierać okien często spada nawet do 10%. Jak to wpływa na skórę? Staje się ona przesuszona, napięta i łatwiej się podrażnia. Zmarszczki stają się bardziej widoczne, a posiadaczki skóry wrażliwej mogą zauważyć również jej łuszczenie.

Rada eksperta: Najlepszym rozwiązaniem byłoby ustawienie w pomieszczeniu nawilżacza powietrza. Jednak skórę możesz wspomagać również innymi sposobami, np. regularnym stosowaniem kremu (najlepiej o lekkiej konsystencji) lub mgiełki nawilżającej. Nie zapominaj również o wsparciu skóry od środka. Najlepiej ustawić butelkę wody w widocznym miejscu, na biurku czy szafce, i pić co najmniej 1,5l niegazowanej wody mineralnej dziennie.

Stres piękności szkodzi

Zestresowana skóra? To naprawdę poważny i częsty problem. Kiedy codziennie jesteśmy narażeni na stres, stężenie hormonu stresu (kortyzolu) rośnie i wpływa na mechanizmy utrzymujące skórę w dobrej kondycji. Efektem jest szara, przesuszona i pozbawiona blasku cera.

Rada eksperta: Aby skóra odzyskała świeży i promienny wygląd powinniśmy dostarczać organizmowi niezbędnych witamin i składników mineralnych. Dla skóry bardzo ważna jest witamina C – silny przeciwutleniacz, który hamuje działanie wolnych rodników oraz wyrównuje koloryt skóry. Szybsze i bardziej widoczne efekty możesz uzyskać z pomocą zabiegu Oxy Pro Age wykorzystującego zaawansowaną technologię dermoinfuzji tlenowej.

Więcej tlenu!

Jesienią i zimą zazwyczaj nie przebywamy zbyt długo na świeżym powietrzu. Niska temperatura nie zachęca też do częstego wietrzenia pomieszczeń. To błąd! Duchota i brak przewiewu sprawiają, że organizm staje się niedotleniony, a skóra nie ma szans na prawidłowe funkcjonowanie i staje się szara i matowa.

Rada eksperta: Osoby, które spędzają wiele godzin w dusznych, zamkniętych pomieszczeniach niestety narażone są na działanie wolnych rodników, które przyśpieszają proces starzenia. Dlatego jeśli jest taka możliwość, staraj się jak najczęściej wietrzyć pokój. Skórze pomogą również odpowiednio dobrane kosmetyki i dieta. Do skutecznych antyoksydantów (które niwelują działanie wolnych rodników) należą witaminy A, C i E oraz zielona i biała herbata.




Krem z filtrem w pracy?

Tak! Chociaż może to wydawać się dziwne, w biurze również jesteś narażona na szkodliwe promieniowanie UVA (które jest nawet groźniejsze od UVB), które może powodować pękanie naczynek krwionośnych i podrażnienia skóry. Winne temu są jarzeniówki, które wciąż stosowane są w niektórych biurach.

Rada eksperta: Skuteczną ochronę przed promieniowaniem zapewni jedynie regularne stosowanie kosmetyków zawierających odpowiednie filtry. W tym wypadku szukaj produktów, w których wykorzystuje się co najmniej filtr 15 SPF.

Ruszaj się!

Wiesz, że praca przed komputerem może skutkować problemami ze wzrokiem czy kręgosłupem i robisz wszystko, żeby temu zapobiec? Świetnie! Jednak pamiętaj też, że taki tryb życia może odbić się również na sylwetce. Dlatego staraj się nie dopuścić do zbyt dużego przybrania na wadze – pozbycie się dodatkowych kilogramów nie będzie już tak łatwe.

Rada eksperta: Wykorzystuj każdą wolną chwilę na chociaż krótki spacer po biurze. Przejdź się do sąsiedniego pomieszczenia czy na taras – najlepiej poświęć na to 5 min na każdą godzinę pracy. Wydaje ci się, że wieczorna wizyta na siłowni załatwi sprawę? Niestety, przy tak długim okresie minimalnej aktywności fizycznej nie zniweluje ona negatywnych skutków siedzenia za biurkiem. Dlatego naprawdę warto o tym pamiętać!

O PROFEMED Medycyna Estetyczna

Placówka PROFEMED Medycyna Estetyczna położna jest w dogodnej lokalizacji, w warszawskim Hotelu Marriott. Ideą, jaka przyświeca temu miejscu, jest przywracanie równowagi pomiędzy tym, co wewnętrzne, a tym, co zewnętrzne i holistyczne podchodzenie do potrzeb każdego Pacjenta. PROFEMED to ostoja dla tych,  którzy w codziennym zabieganiu chcą odnaleźć w końcu odrobinę harmonii i spokoju oraz wydobyć swoje wewnętrzne piękno. PROFEMED działa w oparciu o najwyższe standardy lidera prywatnej opieki medycznej w Polsce – Grupy LUX MED, jednak swą ofertę kieruje do Pacjentów indywidualnych, nieposiadających abonamentów medycznych.

Kwasy i moc natury Co warto wiedzieć o pielęgnacji skóry z trądzikiem różowatym?

Filarem efektywności w przypadku trądziku różowatego jest kompleksowe połączenie zastosowania leków, diety i właściwej pielęgnacji. Jesień to czas, kiedy skóra…
CZYTAJ

Zastosowanie sztucznej inteligencji w medycynie. Jakie są korzyści dla pacjentów i lekarzy?

Rozwój sztucznej inteligencji w medycynie, w tym w kardiologii, staje się coraz bardziej widoczny. Jakie możliwości oferuje AI w porównaniu…
CZYTAJ

Nie ma pięknego uśmiechu bez zdrowych dziąseł! Dowiedz się, jak dbać o dziąsła i czego unikać, aby im nie szkodzić.

Piękny i zdrowy uśmiech najczęściej kojarzy się z białymi, równymi zębami. Myśląc o pielęgnacji jamy ustnej, również pierwsze skojarzenie koncentruje…
CZYTAJ

Anti-aging w tandemie Duety składników dla jesiennego odmłodzenia

Anti-aging to jeden z priorytetów jesieni. Nasza skóra wciąż odczuwa konsekwencje letnich szaleństw, a już na horyzoncie pojawiają się Święta…
CZYTAJ

Prawdziwe piękno w dobie sztucznej inteligencji – Dove rozpoczyna kampanię #PrawdziwePiekno i ponownie zmienia definicję piękna

20 lat temu marka Dove po raz pierwszy pokazała światu, jak wygląda prawdziwe piękno. W 2004 roku rozpoczęła kampanię od…
CZYTAJ

Migrena wymaga leczenia – Europejski Dzień Migreny

Chociaż z migreną zmaga się już ponad 8 milionów osób w Polsce, jedynie część z nich wie, że tę chorobę…
CZYTAJ

Chcesz zregenerować włosy po lecie? Wybierz kompleksową pielęgnację!

Ekspozycja na promieniowanie UV, słona woda morska oraz częste mycie i stylizowanie sprawiają, że po wakacjach nasze włosy są suche,…
CZYTAJ

Schudnąć czy zaakceptować? W poszukiwaniu równowagi i dobrostanu w realiach toksycznej kultury dietetycznej

Nierealistyczne standardy piękna kształtowane przez media i społeczeństwo sprawiają, że coraz więcej osób zadaje sobie pytanie: zmierzyć się z odchudzaniem…
CZYTAJ

Placki ziemniaczane z cukinią à la gofry

Chrupiące na zewnątrz, miękkie w środku, z aromatem czosnku i delikatnym posmakiem cukinii. Idealnie sprawdzą się jako finezyjna przekąska lub…
CZYTAJ

Prokrastynacja – kiedy powinna niepokoić i jak zapanować nad wiecznym odwlekaniem?

Choć sama prokrastynacja nie jest jednostką chorobową, a jedynie mechanizmem obronnym przed trudnymi uczuciami, to długotrwałe odwlekanie i dobrowolne odraczanie…
CZYTAJ

Pokaz najnowszej kolekcji DENI CLER jesień – zima 2024

Subtelność, szyk i elegancja – pokaz najnowszej kolekcja Deni Cler „Sono Deni” za nami! 3 września 2024 roku, w wyjątkowych…
CZYTAJ

Nothing but Vanda Novak. Nowa kolekcja marki na sezon AW 2024/2025


To brawurowe marzenie - założyć buty i nic poza tym. Bo niczego więcej nie potrzebujesz. Tak właśnie jest z nową…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Zastosowanie sztucznej inteligencji w medycynie. Jakie są korzyści dla pacjentów i lekarzy?

Rozwój sztucznej inteligencji w medycynie, w tym w kardiologii, staje się coraz…
CZYTAJ

Migrena wymaga leczenia – Europejski Dzień Migreny

Chociaż z migreną zmaga się już ponad 8 milionów osób w Polsce,…
CZYTAJ

Prokrastynacja – kiedy powinna niepokoić i jak zapanować nad wiecznym odwlekaniem?

Choć sama prokrastynacja nie jest jednostką chorobową, a jedynie mechanizmem obronnym przed…
CZYTAJ

Druga edycja Centralnego Klubu Pacjenta w Katowicach

Kilkadziesiąt stoisk z badaniami profilaktycznymi, poradami edukacyjnymi i stanowiskami ekspertów medycyny, a…
CZYTAJ

Urazy stawu skokowego to nie tylko domena sportowców. 
Jak się nie uszkodzić w codziennym życiu?

Choć sportowcy, szczególnie koszykarze i lekkoatleci są bardziej narażeni na kontuzje stawu…
CZYTAJ