Czy praca w biurze wpływa na urodę?



Klimatyzowane lub ogrzewane biuro, osiem godzin przed komputerem i brak ruchu – na pewno znasz to doskonale! Tak właśnie wygląda codzienność większości z nas. Z reguły zdajemy sobie sprawę z wpływu takiego trybu życia na zdrowie, jednak czy wiemy, że sytuacja ta może odbić się też na naszym wyglądzie? Oto 5 czynników, które najbardziej wpływają na stan skóry. Jak sobie z nimi poradzić? Radzi mgr kosmetologii Małgorzata Jaworska z PROFEMED Medycyna Estetyczna w Warszawie.

 

Trudne warunki

Klimatyzacja, ogrzewanie, komputery – to one winne są obniżeniu wilgotności powietrza. Jej optymalna wartość powinna wynosić 40-60%, ale w biurach, w których nie można otwierać okien często spada nawet do 10%. Jak to wpływa na skórę? Staje się ona przesuszona, napięta i łatwiej się podrażnia. Zmarszczki stają się bardziej widoczne, a posiadaczki skóry wrażliwej mogą zauważyć również jej łuszczenie.

Rada eksperta: Najlepszym rozwiązaniem byłoby ustawienie w pomieszczeniu nawilżacza powietrza. Jednak skórę możesz wspomagać również innymi sposobami, np. regularnym stosowaniem kremu (najlepiej o lekkiej konsystencji) lub mgiełki nawilżającej. Nie zapominaj również o wsparciu skóry od środka. Najlepiej ustawić butelkę wody w widocznym miejscu, na biurku czy szafce, i pić co najmniej 1,5l niegazowanej wody mineralnej dziennie.

Stres piękności szkodzi

Zestresowana skóra? To naprawdę poważny i częsty problem. Kiedy codziennie jesteśmy narażeni na stres, stężenie hormonu stresu (kortyzolu) rośnie i wpływa na mechanizmy utrzymujące skórę w dobrej kondycji. Efektem jest szara, przesuszona i pozbawiona blasku cera.

Rada eksperta: Aby skóra odzyskała świeży i promienny wygląd powinniśmy dostarczać organizmowi niezbędnych witamin i składników mineralnych. Dla skóry bardzo ważna jest witamina C – silny przeciwutleniacz, który hamuje działanie wolnych rodników oraz wyrównuje koloryt skóry. Szybsze i bardziej widoczne efekty możesz uzyskać z pomocą zabiegu Oxy Pro Age wykorzystującego zaawansowaną technologię dermoinfuzji tlenowej.

Więcej tlenu!

Jesienią i zimą zazwyczaj nie przebywamy zbyt długo na świeżym powietrzu. Niska temperatura nie zachęca też do częstego wietrzenia pomieszczeń. To błąd! Duchota i brak przewiewu sprawiają, że organizm staje się niedotleniony, a skóra nie ma szans na prawidłowe funkcjonowanie i staje się szara i matowa.

Rada eksperta: Osoby, które spędzają wiele godzin w dusznych, zamkniętych pomieszczeniach niestety narażone są na działanie wolnych rodników, które przyśpieszają proces starzenia. Dlatego jeśli jest taka możliwość, staraj się jak najczęściej wietrzyć pokój. Skórze pomogą również odpowiednio dobrane kosmetyki i dieta. Do skutecznych antyoksydantów (które niwelują działanie wolnych rodników) należą witaminy A, C i E oraz zielona i biała herbata.




Krem z filtrem w pracy?

Tak! Chociaż może to wydawać się dziwne, w biurze również jesteś narażona na szkodliwe promieniowanie UVA (które jest nawet groźniejsze od UVB), które może powodować pękanie naczynek krwionośnych i podrażnienia skóry. Winne temu są jarzeniówki, które wciąż stosowane są w niektórych biurach.

Rada eksperta: Skuteczną ochronę przed promieniowaniem zapewni jedynie regularne stosowanie kosmetyków zawierających odpowiednie filtry. W tym wypadku szukaj produktów, w których wykorzystuje się co najmniej filtr 15 SPF.

Ruszaj się!

Wiesz, że praca przed komputerem może skutkować problemami ze wzrokiem czy kręgosłupem i robisz wszystko, żeby temu zapobiec? Świetnie! Jednak pamiętaj też, że taki tryb życia może odbić się również na sylwetce. Dlatego staraj się nie dopuścić do zbyt dużego przybrania na wadze – pozbycie się dodatkowych kilogramów nie będzie już tak łatwe.

Rada eksperta: Wykorzystuj każdą wolną chwilę na chociaż krótki spacer po biurze. Przejdź się do sąsiedniego pomieszczenia czy na taras – najlepiej poświęć na to 5 min na każdą godzinę pracy. Wydaje ci się, że wieczorna wizyta na siłowni załatwi sprawę? Niestety, przy tak długim okresie minimalnej aktywności fizycznej nie zniweluje ona negatywnych skutków siedzenia za biurkiem. Dlatego naprawdę warto o tym pamiętać!

O PROFEMED Medycyna Estetyczna

Placówka PROFEMED Medycyna Estetyczna położna jest w dogodnej lokalizacji, w warszawskim Hotelu Marriott. Ideą, jaka przyświeca temu miejscu, jest przywracanie równowagi pomiędzy tym, co wewnętrzne, a tym, co zewnętrzne i holistyczne podchodzenie do potrzeb każdego Pacjenta. PROFEMED to ostoja dla tych,  którzy w codziennym zabieganiu chcą odnaleźć w końcu odrobinę harmonii i spokoju oraz wydobyć swoje wewnętrzne piękno. PROFEMED działa w oparciu o najwyższe standardy lidera prywatnej opieki medycznej w Polsce – Grupy LUX MED, jednak swą ofertę kieruje do Pacjentów indywidualnych, nieposiadających abonamentów medycznych.

Mniej marnowania, więcej radości. 
Problem świątecznego marnotrawstwa żywności w Polsce

Marnotrawstwo żywności w okresie Świąt jest szczególnie istotnym problemem. Grudzień to czas wzmożonych zakupów, przygotowywania potraw w dużych ilościach i…
CZYTAJ

Magia świątecznych smaków – tradycja w nowoczesnym wydaniu

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen rodzinnego ciepła i okres kultywowania wielu tradycji. Wspólne gotowanie i delektowanie się świątecznymi…
CZYTAJ

Dlaczego zimą mamy większą ochotę na mięso? I co z tym zrobić?

Gdy nadchodzą zimniejsze dni, wiele osób zauważa u siebie zmianę apetytu: surowe warzywa czy nabiał chętnie zamieniamy na ciepłe posiłki…
CZYTAJ

Jak rozciągnąć świąteczny budżet? Odkryj inspiracje na niedrogie prezenty pod choinkę za mniej niż 50 zł!

Czas świąt należy do najtrudniejszych finansowo okresów w roku, co potwierdza 47% polskich uczestników badania. Od kupowania prezentów i przygotowywania…
CZYTAJ

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą liczbę osób. Szacuje się, że w Polsce dotyczy…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający regularnym kontrolom antydopingowym, muszą ufać, że produkty, które…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dlaczego zimą mamy większą ochotę na mięso? I co z tym zrobić?

Gdy nadchodzą zimniejsze dni, wiele osób zauważa u siebie zmianę apetytu: surowe…
CZYTAJ

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ