Piękno bez tabu



Zabiegi poprawiające wygląd i funkcjonowanie miejsc intymnych zyskują na popularności. To efekt dynamicznego rozwoju ginekologii estetycznej i rosnącej świadomości kobiet – chcemy jak najdłużej być sprawne i atrakcyjne, w każdy możliwy sposób. Dr Aleksandra Jagielska, właścicielka Kliniki Sthetic, wyjaśnia, jakie możliwości w tej dziedzinie zapewnia współczesna medycyna estetyczna.

Ginekologia estetyczna to młoda, ale dynamicznie rozwijająca się gałąź medycyny, która łączy zabiegi zdrowotne z estetycznymi i – będąc nieinwazyjną alternatywą dla operacji chirurgicznych – obejmuje działania nie tylko poprawiające wygląd narządów intymnych kobiet, ale także polepszające życie seksualne i codzienne funkcjonowanie.

Co daje ginekologia estetyczna?

– Sfera intymna i seksualność kobiet przestają być tematem tabu. Uczymy się mówić o swoich potrzebach, rozpoznawać problemy i szukać ich rozwiązań – mówi dr Aleksandra Jagielska, właścicielka Kliniki Sthetic. – To, co tak naprawdę ginekologia estetyczna oferuje kobietom, to większa pewność siebie, poczucie własnej atrakcyjności i komfort psychiczny, rzutujący nie tylko na relacje z partnerem, ale także całe życie osobiste.

Zabiegi ginekologii estetycznej są bezpieczne, nieinwazyjne i nie wymagają okresu rekonwalescencji. Do większości procedur stosowane są lasery, nici liftingujące lub kwas hialuronowy.




Komu może pomóc?

Jak przyznaje dr Jagielska, do Kliniki Sthetic przychodzą pacjentki z różnymi problemami – związanymi z porodem, menopauzą czy estetyką. Lifting krocza, leczenie nietrzymania moczu i rewitalizacja warg sromowych to najpopularniejsze zabiegi. W ofercie jest ich jednak znacznie więcej, m.in. powiększanie punktu G czy odtwarzanie błony dziewiczej.

– Kobiety, które odwiedzają naszą klinikę są w różnym wieku i mają różne problemy. To, co je najczęściej łączy, to poczucie, że z zabiegiem czekały zbyt długo – mówi dr Aleksandra Jagielska. – Warto przełamać wstyd i porozmawiać ze specjalistą o swoich problemach. Ginekologia estetyczna jest szansą na lepsze życie dla każdej kobiety.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ