Ginekologia estetyczna coraz bardziej popularna – laserowe odmłodzenie pochwy



Ginekologia estetyczna coraz bardziej popularna

Wśród Polek wzrasta zapotrzebowanie na zabiegi ginekologii estetycznej – mimo, że tego typu działania nadal powszechnie mogą wydawać się fanaberią i wymysłem specjalistów od poprawiania urody. Świadomość kobiet oraz potrzeba poczucia własnej atrakcyjności i dbania o siebie wzrastają, dlatego laserowe odmłodzenie pochwy, czy wypełnianie warg sromowych kwasem hialuronowym są obecnie często wykonywane w gabinetach medycyny estetycznej. Dr Marek Wasiluk z warszawskiej kliniki Triclinium potwierdza ten trend i wymienia całą listę zabiegów z tej dziedziny, na które zgłaszają zapotrzebowanie jego pacjentki.

Okazuje się, że atrybutami kobiecości, o które chce dbać płeć piękna, są nie tylko gładka skóra, lśniące włosy, czy nawet jędrny i kształtny biust, ale również atrakcyjne miejsca intymne. Obecnie kobiety nie ograniczają się w tym względzie jedynie do depilacji bikini. Ich potrzeby sięgają znacznie dalej i są podyktowane kilkoma względami: estetycznymi, zdrowotnymi i seksualnymi. Popyt na tego typu zabiegi zaspakaja ginekologia estetyczna – nowa gałąź medycyny estetycznej, której metody są mało inwazyjne, ale za to bardzo skuteczne i bezpieczne.

Jak twierdzi dr Marek Wasiluk z warszawskiego Centrum Medycyny Nowoczesnej Triclinium, za pomocą zabiegów ginekologii estetycznej można odmłodzić strefy intymne, skorygować ich wady lub defekty estetytczne oraz poprawić jakość życia seksualnego. – Powody, dla których pacjentki decydują się na korzystanie z tego typu zabiegów, można podzielić na kilka grup. Jednak bez względu na motywy, którymi się kierujemy, zapewniam moje pacjentki, że uczucie jakiegokolwiek skrępowania czy wstydu, jest tutaj absolutnie zbędne (choć oczywiście czasem się pojawia). Dla lekarza medycyny estetycznej okolice intymne to takie same części ciała, jak każde inne, i tak samo wraz z wiekiem czy występowaniem różnych dolegliwości mogą wymagać odmłodzenia czy poprawy.




Estetyka

Pierwszą z grup możliwych wskazań do zabiegu ginekologii estetycznej jest… sama estetyka! Dla większości kobiet istotny jest wygląd ich całego ciała, a więc także „tych” miejsc. Omawiana dziedzina medycyny estetycznej w najszybszy i praktycznie bezinwazyjny sposób radzi sobie z takimi problemami jak przerośnięte wargi sromowe mniejsze (poprzez wykonywaną pod miejscowym znieczuleniem plastykę laserową), rozjaśnianie okolic intymnych (laserem na przebarwienia, w trakcie 15-minutowego zabiegu) czy modelowanie wzgórka łonowego. Ten ostatni zabieg wykonuje się poprzez redukcję tłuszczu metodą lipolizy iniekcyjnej (wstrzykiwanie preparatów rozpuszczających tłuszcz).

Estetyka i odmładzanie

Okolice intymne, tak jak całe nasze ciało, również się starzeją. Nasza skóra wiotczeje także w tych rejonach, a śluzówka pochwy się wysusza. – Motywem pacjentek, które pragną poprawić defekty swoich stref intymnych spowodowane wiekiem, jest zarówno estetyka, obniżenie się komfortu życia seksualnego, zarówno ich, jak i ich partnerów, oraz względy zdrowotne – tłumaczy dr Marek Wasiluk z kliniki Triclinium. –
modanaurode.pl Laserowe obkurczanie pochwy
W przypadku tego typu pacjentek wykonywane są zazwyczaj dwa rodzaje zabiegów.

Po pierwsze jest to wypełnianie warg sromowych większych kwasem hialuronowym, co ma na celu przywracanie dawnej jędrności i ponownego ukrycia pod nimi głębiej umiejscowionych narządów, a to wpływa na mniejsze ich wysuszanie.

Po drugie wykonywana jest również rewitalizacja pochwy za pomocą lasera frakcyjnego ze specjalną końcówką i pracującego w specjalnym, praktycznie niebolesnym trybie, który powoduje odmłodzenie, pogrubienie śluzówki pochwy, a przez to jej lepsze nawilżanie i zacieśnienie.
Poprawia się więc wygląd i funkcjonowanie narządów płciowych, a co za tym idzie – także komfort życia seksualnego obojga partnerów i wyeliminowanie większego prawdopodobieństwa pojawiania się infekcji dróg rodnych.

Korygowanie

Zabiegi mające na celu korygowanie miejsc intymnych, dedykowane są w pierwszej kolejności pacjentkom, na których swoje piętno odcisnęły porody. Kobiety decydujące się na poród naturalny, najczęściej borykają się potem z problemami, takimi jak luźność pochwy czy bolesne blizny, zrosty i stwardnienia, które powstają w wyniku nieprawidłowego zszycia nacięcia krocza. Wywiera to wpływ przede wszystkim na komfort życia seksualnego.

Dr Marek Wasiluk wskazuje dwa rodzaje zabiegów szczególnie polecanych kobietom zmagającym się z tego typu poporodowymi problemami. – Luźność pochwy to dolegliwość, którą rozwiązujemy przy pomocy zabiegu z wykorzystaniem specjalnych, całkowicie wchłanianych nici zakończonych drobnymi haczykami. Zabieg powoduje zwężenie wejścia pochwy. Z kolei wszelkie niedoskonałości powstające w następstwie nacinania i zszywania krocza to wyzwania, z którymi bardzo skutecznie radzą sobie zabiegi wykonywane przy użyciu lasera.

Zwiększ swoje doznania!

Ginekologia estetyczna to jednak nie tylko radzenie sobie z różnego typu problemami i defektami stref intymnych. Dziedzina ta oferuje kobietom także proste zabiegi, których mówiąc wprost – jedynym celem jest spotęgowanie późniejszych doznań seksualnych. Wśród tego typu zabiegów wymienić można np. ostrzykiwanie kwasem hialuronowym osławionego punktu G, przez co staje się on powiększony, co z kolei wpływa jego łatwiejszą stymulację albo zabiegi laserowego obkurczania pochwy

Dr Marek Wasiluk radzi kobietom niezadowolonym ze swoich stref intymnych oraz borykającym się ze związanymi z tym niedogodnościami, aby nie lekceważyły problemu. Czerwiec będzie w klinice Triclinium miesiącem ginekologii estetycznej, w trakcie którego będzie można umówić się na bezpłatną konsultację oraz skorzystać z atrakcyjnych rabatów na zabiegi. Wszystkie szczegóły można znaleźć na stronie www.triclinium.pl.

—–

Informacje o ekspercie:

Dr Marek Wasiluk – lekarz medycyny estetycznej, lekarz stomatolog, audytor standardów ISO. Specjalista w dziedzinie laseroterapii. Absolwent podyplomowych studiów z medycyny estetycznej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej PTMeiAA. Pasjonat laseroterapii i innych nowoczesnych technologii.

Jako pierwszy w Polsce wprowadził do praktyki szereg innowacyjnych rozwiązań, m.in. nowatorskie protokoły zabiegowe laserem bromkowo-miedziowym oraz opracował pierwszą skuteczną metodę niwelacji rozstępów urządzeniem frakcyjnej RF mikroigłowej. Był pierwszą osobą w Polsce stosującą mikronici w zabiegach estetycznych. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Brał udział w opracowywaniu przez Towarzystwo programu certyfikacji lekarzy medycyny estetycznej. Od 2008 roku współpracuje z Centrum Kształcenia Podyplomowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego będąc wykładowcą na podyplomowych studiach.

Jest współwłaścicielem warszawskiego Centrum Medycyny Nowoczesnej Triclinium – www.triclinium.pl, które powstało z chęci stworzenia miejsca zajmującego się kompleksowo problemami estetycznymi. Jest również autorem eksperckiego bloga „Medycyna estetyczna bez tajemnic” – www.marekwasiluk.pl

Światowy Dzień Tarczycy: Niedoczynność i nadczynność tarczycy – co musisz wiedzieć?

Z okazji Światowego Dnia Tarczycy lek. Claude Mawa, specjalista medycyny rodzinnej Grupy LUX MED, przypomina o roli tego niewielkiego, ale…
CZYTAJ

Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej 2025: Harmonia z naturą i zrównoważony rozwój

22 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku, aby upamiętnić przyjęcie Konwencji o…
CZYTAJ

Nadwaga a zdrowie: 4 nieoczywiste schorzenia związane z otyłością, które warto znać

22 maja przypada Europejski Dzień Walki z Otyłością. Z tej okazji warto przypomnieć, jak poważne konsekwencje dla zdrowia niesie nadmierna…
CZYTAJ

Rola jelit w układzie odpornościowym – jak decydują o naszym samopoczuciu i ochronie przed infekcjami?

Jeśli nie zadbamy o nasze jelita, możemy doprowadzić do ich rozszczelnienia, co otwiera drzwi dla chorób autoimmunologicznych, alergii, przewlekłych zapaleń,…
CZYTAJ

Ciche zagrożenie, które można opanować. 17 maja obchodzimy Światowy Dzień Nadciśnienia Tętniczego

Nadciśnienie tętnicze nazywane jest „cichym zabójcą” - przez długie lata może bowiem nie dawać objawów, a nieleczone prowadzi do poważnych…
CZYTAJ

Pielęgnacja skóry po zimie – czego naprawdę potrzebuje Twoja cera?

Zima, choć piękna i pełna uroku, potrafi być bezlitosna dla naszej skóry. Mróz, wiatr i suche powietrze w pomieszczeniach mogą…
CZYTAJ

Odpad czy surowiec, czyli drugie życie opakowań

Gdy rośnie presja społeczna i regulacyjna, firmy muszą spojrzeć na opakowania zupełnie inaczej. To, co jeszcze niedawno trafiało na wysypiska,…
CZYTAJ

Światowe Dni Świadomości Niewydolności Serca: jakich objawów nie wolno ignorować?

5-11 maja obchodzone są Światowe Dni Świadomości Niewydolności Serca. Tegoroczna edycja odbywa się pod mottem „Niewydolność serca nas nie zatrzymuje”.…
CZYTAJ

0,3–4% przypadków boreliozy kończy się powikłaniami sercowymi – zagrożenie, o którym mało się mówi

Wycieczki na łono natury to dla wielu obowiązkowy punkt majówki. Warto jednak pamiętać, że wśród przyrody czają się niewidoczne gołym…
CZYTAJ

Jak radzić sobie ze stresem maturalnym? 4 skuteczne porady psychologa

Lęk, który towarzyszy wielu maturzystom przed egzaminami, jest czymś naturalnym, ale może również paraliżować i utrudniać koncentrację. Jak zauważa Ewa…
CZYTAJ

Odkryj nowe sosy na grilla – tak pyszne, że HELL, MANN!

Rozgrzej grilla i przygotuj się na smak tak pyszny, że HELL, MANN! Wystarczy sięgnąć po sosy i majonezy Hellmann’s, by…
CZYTAJ

Grill bez mięsa? Dietetyk zdradza, co warto wrzucić na ruszt

Sezon grillowy tuż za rogiem, coraz więcej osób szuka alternatywy dla tradycyjnych dań mięsnych. Czy grill bez mięsa może być…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Światowy Dzień Tarczycy: Niedoczynność i nadczynność tarczycy – co musisz wiedzieć?

Z okazji Światowego Dnia Tarczycy lek. Claude Mawa, specjalista medycyny rodzinnej Grupy…
CZYTAJ

Nadwaga a zdrowie: 4 nieoczywiste schorzenia związane z otyłością, które warto znać

22 maja przypada Europejski Dzień Walki z Otyłością. Z tej okazji warto…
CZYTAJ

Rola jelit w układzie odpornościowym – jak decydują o naszym samopoczuciu i ochronie przed infekcjami?

Jeśli nie zadbamy o nasze jelita, możemy doprowadzić do ich rozszczelnienia, co…
CZYTAJ

Ciche zagrożenie, które można opanować. 17 maja obchodzimy Światowy Dzień Nadciśnienia Tętniczego

Nadciśnienie tętnicze nazywane jest „cichym zabójcą” - przez długie lata może bowiem…
CZYTAJ

Światowe Dni Świadomości Niewydolności Serca: jakich objawów nie wolno ignorować?

5-11 maja obchodzone są Światowe Dni Świadomości Niewydolności Serca. Tegoroczna edycja odbywa…
CZYTAJ