Przełom wśród zabiegów modelujących sylwetkę – LIPOFILLING – modelowanie sylwetki



Przełom wśród zabiegów modelujących sylwetkę – LIPOFILLING – modelowanie sylwetki

Lipofilling to nowoczesny zabieg wykorzystujący tkankę tłuszczową jako naturalny wypełniacz do miejsc, które wymagają wymodelowania. Ta skuteczna i bezpieczna metoda zapewnia poprawę wyglądu i kondycji skóry twarzy, kształtu i wielkości piersi oraz pośladków, bez interwencji chirurgicznej.

Lipofilling polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z różnych okolic, np. ud, kolan lub brzucha a następnie przeczepieniu jej w inne miejsca wymagające korekcji. Proces ten odbywa się przy odpowiednim odseparowaniu komórek za pomocą specjalistycznej, nowoczesnej wirówki Adivive, która zwiększa skuteczność zabiegu w stosunku do innych dotychczasowych metod.

Wirówka pozwala na wyodrębnienie najtrwalszych komórek tłuszczowych, co wpływa na jakość i wytrzymałość materiału wypełniającego. Oczyszcza pobraną tkankę tłuszczową z płynów, pozostawiając tylko zdrowe, najbardziej wartościowe komórki. Odpowiednio przygotowaną tkankę można aplikować w wybraną okolicę ciała – najczęściej poddawane zabiegowi obszary to twarz, biust i pośladki.

Mechaniczne pobranie tkanki tłuszczowej może być jednocześnie przeprowadzone z zabiegiem lipolizy laserowej (Slimlipo), zapewniając kompleksowe działanie i właściwe wyprofilowanie sylwetki. Liposukcja połączona z modelingiem to zabiegi przeprowadzane z zastosowaniem znieczulenia miejscowego, nie wymagające hospitalizacji.

Liofilling zabieg na piersi i pośladki

Lipofilling to bezpieczny zabieg, który wyróżnia się niewielką inwazyjnością oraz niskim ryzykiem powikłań a jego atutem jest naturalność, czyli brak wykorzystania „obcych” substancji (np. kwas hialuronowy) oraz materiałów (np. implanty). Materiał wypełniający nie rodzi ryzyka wystąpienia reakcji alergicznych i może być aplikowany w dowolne miejsce, ponieważ pochodzi od tego samego pacjenta.

Tym samym, jest to pewna i sprawdzona metoda w zakresie zabiegów piersi – lipofilling pozwala na powiększenie rozmiaru, modelowanie kształtu i zwiększenie ich jędrności. Zabieg szczególnie poleca się kobietom odczuwającym dyskomfort z powodu małych piersi oraz niedorozwoju piersi.

Może być również zastosowany dla pacjentek po mastektomii w celu rekonstrukcji piersi. To doskonałe rozwiązanie dla młodych mam, które pragną poprawić kondycję ciała i piersi po okresie ciąży i karmienia. Zabieg wykonywany na piersiach umożliwia powiększenie ich o jeden rozmiar, a w przypadku pośladków odpowiednie ich wymodelowanie.




Lipofilling, czyli przeszczep własnej tkanki tłuszczowej, to przede wszystkim niskie ryzyko powikłań i brak wystąpienia alergii, a także stosunkowo krótki czas rekonwalescencji. To sposób na wyraźne i satysfakcjonujące wypełnienie niedoborów tkanek, zapewniające estetyczny i naturalny efekt końcowy – wyjaśnia współpracujący z Elite Centrum Laseroterapii i Modelowania Sylwetki dr Konrad Januszek.

Przebieg oraz wskazania przed wykonanie lipofillingu
Zabieg poprzedzony jest wizytą konsultacyjną oraz wykonaniem podstawowych badań określających stan zdrowia pacjenta (badania krwi oraz USG). Lipofilling rozpoczyna się od pobrania tkanki tłuszczowej za pomocą kaniuli oraz jej odwirowania i oczyszczenia. Następnie pobrany materiał wszczepiany jest w daną część ciała. Efekt zabiegu widoczny jest po kilku dniach – skóra staje się bardziej elastyczna, wygląda młodziej a powierzchnia poddana zabiegowi zwiększa swoją objętość. Po zabiegu można powrócić do normalnych czynności już po kilku dniach od jego przeprowadzenia. Przez około dwa tygodnie powinno się jednak unikać gorących kąpieli, wizyt w saunie i na basenie.
W pierwszym tygodniu należy także unikać wysiłku. Miejsca z których pobrana została tkanka tłuszczowa należy poddawać delikatnym masażom i okrywać je specjalnymi opatrunkami uciskowymi. Zabieg lipofillingu i lipolizy laserowej wykonywane są w znieczuleniu miejscowym.
Zalety zabiegu:

– komfort psychiczny;
– niskie ryzyko powikłań;
– stosunkowo krótki czas wykonania zabiegu oraz rekonwalescencji;
– wyraźna poprawa wyglądu skóry i jej rewitalizacja;
– brak śladów: niewielkie nacięcia konieczne do pobrania tkanki tłuszczowej ulegają zagojeniu już po kilku dniach;
– lipofilling może być łączony z innymi zabiegami.

Przeciwskazania do wykonania zabiegu:

choroby autoimmunologiczne
niektóre choroby piersi
infekcje
nadwrażliwość na niektóre leki
zaburzenia krzepliwości krwi
niektóre choroby wątroby i nerek
zbyt niska waga ciała

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem zaburzeniem ostrego widzenia. Zazwyczaj pierwsze jej objawy, czyli…
CZYTAJ

Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji i diecie

Suche włosy to częsty problem, który może wynikać z wielu przyczyn, takich jak na przykład stylizowanie na gorąco, używanie agresywnych…
CZYTAJ

Mniej marnowania, więcej radości. 
Problem świątecznego marnotrawstwa żywności w Polsce

Marnotrawstwo żywności w okresie Świąt jest szczególnie istotnym problemem. Grudzień to czas wzmożonych zakupów, przygotowywania potraw w dużych ilościach i…
CZYTAJ

Magia świątecznych smaków – tradycja w nowoczesnym wydaniu

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen rodzinnego ciepła i okres kultywowania wielu tradycji. Wspólne gotowanie i delektowanie się świątecznymi…
CZYTAJ

Dlaczego zimą mamy większą ochotę na mięso? I co z tym zrobić?

Gdy nadchodzą zimniejsze dni, wiele osób zauważa u siebie zmianę apetytu: surowe warzywa czy nabiał chętnie zamieniamy na ciepłe posiłki…
CZYTAJ

Jak rozciągnąć świąteczny budżet? Odkryj inspiracje na niedrogie prezenty pod choinkę za mniej niż 50 zł!

Czas świąt należy do najtrudniejszych finansowo okresów w roku, co potwierdza 47% polskich uczestników badania. Od kupowania prezentów i przygotowywania…
CZYTAJ

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą liczbę osób. Szacuje się, że w Polsce dotyczy…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający regularnym kontrolom antydopingowym, muszą ufać, że produkty, które…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem…
CZYTAJ

Dlaczego zimą mamy większą ochotę na mięso? I co z tym zrobić?

Gdy nadchodzą zimniejsze dni, wiele osób zauważa u siebie zmianę apetytu: surowe…
CZYTAJ

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ