Pełniejsze piersi… dzięki tłuszczowi z brzucha. Tak celebrytki powiększają dziś biusty. Ja to działa?



Zamiast silikonowych implantów, własny tłuszcz pobrany np. z ud, brzucha, a następnie wstrzyknięty w piersi – tak coraz częściej powiększa się biust. Moda na tzw. lipotransfer przywędrowała do Polski ze Stanów Zjednoczonych. Za oceanem to dziś jeden z najpopularniejszych zabiegów. Powód? Efekt idealnie naśladuje naturę.

Lipotransfer, czyli co?

Kobiety na całym świecie oszalały na punkcie pełnych piersi w rozmiarze C lub D. W zapomnienie odchodzą okrągłe i sztucznie wyglądające biusty. Dziś marzeniem kobiet są naturalne piersi, takie jak u Salmy Hayek, Hale Berry czy Adriany Limy – to obecnie najczęściej kopiowane biusty na świecie.

Nic więc dziwnego, że kobiety poszukują rozwiązań, które są w stanie zapewnić im ten efekt. Jednym z nich jest lipotransfer. Zabieg polega na odessaniu tłuszczu np. z ud lub brzucha i jego ponownym wszczepieniu w piersi. Jak donoszą amerykańskie media w ten sposób piersi powiększyła i ujędrniła m.in. Jennifer Aniston.

Także w Polsce kobiety coraz chętniej sięgają po nowe rozwiązanie. Wszystko przez efekt. – Lipotransfer nie daje wrażenia sztuczności. Piersi są pełniejsze, uniesione, większe, ale jednocześnie zachowują swój naturalny kształt i jędrność, jakby same „urosły” – mówi dr Konrad Januszek z Centrum Liposukcji LIPOLINE w Katowicach.

„Własny tłuszcz”

Jak wygląda zabieg? – Etap pierwszy to liposukcja. Przy pomocy specjalnych kaniul pobierany jest z organizmu tłuszcz.Odsysa się go np. z ud, brzucha lub okolicy lędźwiowej – najczęściej z miejsc, w których szczególnie intensywnie się on gromadzi. Następnie pobrana tkanka jest odpowiednio przygotowywana. Tłuszcz zostaje oczyszczony i poddany selekcji. Do lipotransferu wybiera się tylko nieuszkodzone komórki tłuszczowe wzbogacone o komórki macierzyste. Ma to zapewnić lepszy efekt estetyczny i zdrowotny – mówi dr Januszek




– W ostatnim etapie przy pomocy niezwykle cienkich kaniuli, mający od 1,2 do 1,8 mm, tłuszcz podawany jest do piersi. Wprowadza się go pomiędzy skórę a gruczoł, do mięśnia piersiowego, a także wokół piersi. Cała procedura jest w ciągu jednego dnia w znieczuleniu ogólnym – tłumaczy ekspert Lipoline.

Nie tylko większe piersi

Jednorazowy lipotransfer jest w stanie powiększyć objętość biustu o jedną miseczkę. Jeśli chcemy mieć natomiast znacznie większe piersi konieczne będzie wykonanie zabiegu kilkakrotnie. Powód? Podanie zbyt dużej ilości „własnego tłuszczu” może spowodować m.in. jego nierównomierne ułożenie.

Ale zabieg nie tylko zwiększa objętość biustu, także ujędrnia go, pozwala również na lipomodeling, czyli nadanie nowego kształtu piersiom. Stosuje się go także jako terapię anti-agingową dla piersi. Specyfika podanego „własnego tłuszczu” sprawia, że odbudowie ulegają naturalne włókna kolagenowe, w efekcie czego skóra biustu staje się bardziej napięta i lepiej odżywiona.

Plusem jest także idąca w parze z zabiegiem liposukcja. Dzięki pobieranemu tłuszczowi możemy zgubić oponkę wokół brzucha lub dodatkowe kilogramy na udach. Dodatkowo, zastosowanie lasera pozwala na efektywne obkurczenie skóry nad miejscami, z których był on pobierany. – To dziś najbezpieczniejsza metoda powiększania piersi, niezwykle naturalna, będąca alternatywą dla tradycyjnych implantów, dająca jednak znacznie szerszy efekt. Tutaj już nie tylko powiększamy piersi, ale modelujemy sylwetkę, ich kształt i objętość – mówi specjalista.

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie. Bez…
CZYTAJ

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ

Ile lodów tygodniowo może jeść przedszkolak? Czy codzienne jedzenie lodów to coś złego?

Na pytania odpowiada ekspert Damian Dziewiałtowski, dietetyk Grupy LUX MED: Lody dla przedszkolaka – ile to bezpieczna porcja? Lody to…
CZYTAJ

Zdrowe dziąsła, zdrowy organizm: dlaczego przyzębie jest takie ważne?

Krwawiące dziąsła to nie błahostka – mogą być oznaką poważnej choroby przyzębia, która wpływa na zdrowie całego organizmu. W Polsce…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to…
CZYTAJ

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej…
CZYTAJ