Pełniejsze piersi… dzięki tłuszczowi z brzucha. Tak celebrytki powiększają dziś biusty. Ja to działa?



Zamiast silikonowych implantów, własny tłuszcz pobrany np. z ud, brzucha, a następnie wstrzyknięty w piersi – tak coraz częściej powiększa się biust. Moda na tzw. lipotransfer przywędrowała do Polski ze Stanów Zjednoczonych. Za oceanem to dziś jeden z najpopularniejszych zabiegów. Powód? Efekt idealnie naśladuje naturę.

Lipotransfer, czyli co?

Kobiety na całym świecie oszalały na punkcie pełnych piersi w rozmiarze C lub D. W zapomnienie odchodzą okrągłe i sztucznie wyglądające biusty. Dziś marzeniem kobiet są naturalne piersi, takie jak u Salmy Hayek, Hale Berry czy Adriany Limy – to obecnie najczęściej kopiowane biusty na świecie.

Nic więc dziwnego, że kobiety poszukują rozwiązań, które są w stanie zapewnić im ten efekt. Jednym z nich jest lipotransfer. Zabieg polega na odessaniu tłuszczu np. z ud lub brzucha i jego ponownym wszczepieniu w piersi. Jak donoszą amerykańskie media w ten sposób piersi powiększyła i ujędrniła m.in. Jennifer Aniston.

Także w Polsce kobiety coraz chętniej sięgają po nowe rozwiązanie. Wszystko przez efekt. – Lipotransfer nie daje wrażenia sztuczności. Piersi są pełniejsze, uniesione, większe, ale jednocześnie zachowują swój naturalny kształt i jędrność, jakby same „urosły” – mówi dr Konrad Januszek z Centrum Liposukcji LIPOLINE w Katowicach.

„Własny tłuszcz”

Jak wygląda zabieg? – Etap pierwszy to liposukcja. Przy pomocy specjalnych kaniul pobierany jest z organizmu tłuszcz.Odsysa się go np. z ud, brzucha lub okolicy lędźwiowej – najczęściej z miejsc, w których szczególnie intensywnie się on gromadzi. Następnie pobrana tkanka jest odpowiednio przygotowywana. Tłuszcz zostaje oczyszczony i poddany selekcji. Do lipotransferu wybiera się tylko nieuszkodzone komórki tłuszczowe wzbogacone o komórki macierzyste. Ma to zapewnić lepszy efekt estetyczny i zdrowotny – mówi dr Januszek




– W ostatnim etapie przy pomocy niezwykle cienkich kaniuli, mający od 1,2 do 1,8 mm, tłuszcz podawany jest do piersi. Wprowadza się go pomiędzy skórę a gruczoł, do mięśnia piersiowego, a także wokół piersi. Cała procedura jest w ciągu jednego dnia w znieczuleniu ogólnym – tłumaczy ekspert Lipoline.

Nie tylko większe piersi

Jednorazowy lipotransfer jest w stanie powiększyć objętość biustu o jedną miseczkę. Jeśli chcemy mieć natomiast znacznie większe piersi konieczne będzie wykonanie zabiegu kilkakrotnie. Powód? Podanie zbyt dużej ilości „własnego tłuszczu” może spowodować m.in. jego nierównomierne ułożenie.

Ale zabieg nie tylko zwiększa objętość biustu, także ujędrnia go, pozwala również na lipomodeling, czyli nadanie nowego kształtu piersiom. Stosuje się go także jako terapię anti-agingową dla piersi. Specyfika podanego „własnego tłuszczu” sprawia, że odbudowie ulegają naturalne włókna kolagenowe, w efekcie czego skóra biustu staje się bardziej napięta i lepiej odżywiona.

Plusem jest także idąca w parze z zabiegiem liposukcja. Dzięki pobieranemu tłuszczowi możemy zgubić oponkę wokół brzucha lub dodatkowe kilogramy na udach. Dodatkowo, zastosowanie lasera pozwala na efektywne obkurczenie skóry nad miejscami, z których był on pobierany. – To dziś najbezpieczniejsza metoda powiększania piersi, niezwykle naturalna, będąca alternatywą dla tradycyjnych implantów, dająca jednak znacznie szerszy efekt. Tutaj już nie tylko powiększamy piersi, ale modelujemy sylwetkę, ich kształt i objętość – mówi specjalista.

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy. Po elektroniczny odpowiednik popularnego dymka sięga wielu Polaków,…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego LUX MED Onkologia, rozszerza zakres świadczonych usług o…
CZYTAJ

Gęstość odżywcza a gęstość energetyczna. Co jeść, żeby nie przytyć?

Diety odchudzające często wybiera się z troski o piękną i smukłą sylwetkę. Tymczasem można jeść mało i nie tracić wagi…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim przygotowaniu i po konsultacji z lekarzem, wyjazd może…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych miejsc. Spędzając ten czas aktywnie, często zmieniamy otoczenie…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy Turcja kuszą pięknymi widokami, piaszczystymi plażami i błękitną…
CZYTAJ

Moc rówieśników: Badanie UNICEF na temat postaw ukraińskich nastolatków wobec wsparcia zdrowia psychicznego w Polsce

Jak wpływ rówieśników, społeczna percepcja i czynniki psychologiczne wpływają na chęć szukania wsparcia. – Raport UNICEF, opracowany we współpracy z…
CZYTAJ

Wyjeżdżasz na południe Europy? Te 6 rzeczy, musisz wiedzieć o udarze cieplnym

Meteorolodzy podkreślają, że tegoroczne lato może być jednym z najgorętszych w historii. Już w czerwcu w Grecji, na Cyprze czy…
CZYTAJ

Choroby krążenia nie lubią wysokich temperatur. Upał może powodować omdlenia, a nawet zawał mięśnia sercowego. 

Przez Polskę przechodzi fala upałów. Podczas panujących obecnie wysokich temperatur serce pracuje intensywniej, a naczynia krwionośne się rozszerzają. Wzmożone pocenie…
CZYTAJ

Zupa owocowa z lanymi kluseczkami

A my na to jak na lato! Gdy za oknem wysokie temperatury, na stole stawiamy na dania pełne smaku i…
CZYTAJ

Choroba cukrzycowa stóp – czy można uratować stopę przed amputacją?

Zespół stopy cukrzycowej, który zaczyna się od niewielkiej rany, pozostaje najpoważniejszym powikłaniem cukrzycy. W Polsce każdego roku, z powodu rozwoju…
CZYTAJ

Osoby z otyłością a choroby jamy ustnej. Gdzie szukać specjalistycznych gabinetów?

Osoby z otyłością mogą częściej zapadać na choroby jamy ustnej. Ma to związek z bezpośrednimi skutkami zbyt wysokiego BMI, chorobami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy.…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy…
CZYTAJ