Pełniejsze piersi… dzięki tłuszczowi z brzucha. Tak celebrytki powiększają dziś biusty. Ja to działa?



Zamiast silikonowych implantów, własny tłuszcz pobrany np. z ud, brzucha, a następnie wstrzyknięty w piersi – tak coraz częściej powiększa się biust. Moda na tzw. lipotransfer przywędrowała do Polski ze Stanów Zjednoczonych. Za oceanem to dziś jeden z najpopularniejszych zabiegów. Powód? Efekt idealnie naśladuje naturę.

Lipotransfer, czyli co?

Kobiety na całym świecie oszalały na punkcie pełnych piersi w rozmiarze C lub D. W zapomnienie odchodzą okrągłe i sztucznie wyglądające biusty. Dziś marzeniem kobiet są naturalne piersi, takie jak u Salmy Hayek, Hale Berry czy Adriany Limy – to obecnie najczęściej kopiowane biusty na świecie.

Nic więc dziwnego, że kobiety poszukują rozwiązań, które są w stanie zapewnić im ten efekt. Jednym z nich jest lipotransfer. Zabieg polega na odessaniu tłuszczu np. z ud lub brzucha i jego ponownym wszczepieniu w piersi. Jak donoszą amerykańskie media w ten sposób piersi powiększyła i ujędrniła m.in. Jennifer Aniston.

Także w Polsce kobiety coraz chętniej sięgają po nowe rozwiązanie. Wszystko przez efekt. – Lipotransfer nie daje wrażenia sztuczności. Piersi są pełniejsze, uniesione, większe, ale jednocześnie zachowują swój naturalny kształt i jędrność, jakby same „urosły” – mówi dr Konrad Januszek z Centrum Liposukcji LIPOLINE w Katowicach.

„Własny tłuszcz”

Jak wygląda zabieg? – Etap pierwszy to liposukcja. Przy pomocy specjalnych kaniul pobierany jest z organizmu tłuszcz.Odsysa się go np. z ud, brzucha lub okolicy lędźwiowej – najczęściej z miejsc, w których szczególnie intensywnie się on gromadzi. Następnie pobrana tkanka jest odpowiednio przygotowywana. Tłuszcz zostaje oczyszczony i poddany selekcji. Do lipotransferu wybiera się tylko nieuszkodzone komórki tłuszczowe wzbogacone o komórki macierzyste. Ma to zapewnić lepszy efekt estetyczny i zdrowotny – mówi dr Januszek




– W ostatnim etapie przy pomocy niezwykle cienkich kaniuli, mający od 1,2 do 1,8 mm, tłuszcz podawany jest do piersi. Wprowadza się go pomiędzy skórę a gruczoł, do mięśnia piersiowego, a także wokół piersi. Cała procedura jest w ciągu jednego dnia w znieczuleniu ogólnym – tłumaczy ekspert Lipoline.

Nie tylko większe piersi

Jednorazowy lipotransfer jest w stanie powiększyć objętość biustu o jedną miseczkę. Jeśli chcemy mieć natomiast znacznie większe piersi konieczne będzie wykonanie zabiegu kilkakrotnie. Powód? Podanie zbyt dużej ilości „własnego tłuszczu” może spowodować m.in. jego nierównomierne ułożenie.

Ale zabieg nie tylko zwiększa objętość biustu, także ujędrnia go, pozwala również na lipomodeling, czyli nadanie nowego kształtu piersiom. Stosuje się go także jako terapię anti-agingową dla piersi. Specyfika podanego „własnego tłuszczu” sprawia, że odbudowie ulegają naturalne włókna kolagenowe, w efekcie czego skóra biustu staje się bardziej napięta i lepiej odżywiona.

Plusem jest także idąca w parze z zabiegiem liposukcja. Dzięki pobieranemu tłuszczowi możemy zgubić oponkę wokół brzucha lub dodatkowe kilogramy na udach. Dodatkowo, zastosowanie lasera pozwala na efektywne obkurczenie skóry nad miejscami, z których był on pobierany. – To dziś najbezpieczniejsza metoda powiększania piersi, niezwykle naturalna, będąca alternatywą dla tradycyjnych implantów, dająca jednak znacznie szerszy efekt. Tutaj już nie tylko powiększamy piersi, ale modelujemy sylwetkę, ich kształt i objętość – mówi specjalista.

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ

Sałatka z truskawkami i ośmiornicą z sosem balsamicznym – gotowane macki ośmiornicy od PESCA NORD

Gotowana ośmiornica to klasyka kuchni śródziemnomorskiej i prawdziwa skarbnica składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia. Choć ośmiornica uchodzi za danie…
CZYTAJ

Gdzie leczyć raka endometrium? Jak wybrać najlepszą placówkę i lekarza?

Nie każda pacjentka wie, że powinna być pod opieką ginekologa onkologa przez kilka lat od diagnostyki po zakończeniu leczenia. Dlatego…
CZYTAJ

Wiosenny detoks – hit czy mit?

Wiosną wielu pacjentów szuka porady dietetycznej, często pytając o detoks. – To rzeczywiście popularny temat o tej porze roku –…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza…
CZYTAJ