Pajączki na twarzy, zabieg VeinWave – nowy sposób walki z „pajączkami”



Zmorą wielu kobiet są widoczne, pęknięte lub rozszerzone naczynka, które najczęściej pojawiają się na nosie i policzkach.

Dziś możemy je w prosty i nieinwazyjny sposób usunąć, unikając tym samym ton maskującego niedoskonałości make-up’u. Pomoże nam w tym nowy zabieg dostępny w gabinetach medycyny estetycznej – VainWave.
Koniec z pajączkami

„Pajączki” na twarzy mogą pojawić się w każdym wieku. Ich rozwój związany jest najczęściej uwarunkowaniami genetycznymi i zmianami hormonalnymi. Do tej pory ich usuwanie wiązało się z bólem. Dziś do dyspozycji jest nowe urządzenie VeinWave, które zamyka naczynka dzięki kontrolowanej energii wysokiej częstotliwości (RF) przekazywanej przez mikroskopijną igłę wyłącznie do uszkodzonych naczynek, nie powodując przy tym bólu i minimalizując skutki uboczne.

– Zabieg trwa od 1-25 minut i daje natychmiastowy efekt usuwając oznaki choroby. W tym czasie możliwe jest trwałe wyeliminowanie około 80 – 100 cm leczonych żył. Najczęściej do usunięcia problemu wymagana jest tylko jedna seria zabiegu. VeinWave, stosuje się zarówno do usuwania pajączków z twarzy, ramion i innych części ciała. Natomiast dzięki wykorzystaniu termokoagulacji jest on całkowicie bezpieczny dla pacjentów ze zmianami naczyniowymi – mówi dr Justyna Wykręt z Body Care Clinic w Katowicach.




Zabieg usuwania pajączków:

Zabieg nie powoduje żadnych skutków ubocznych w postaci blizn, przebarwień i podrażnień. VeinWave, nie niszczy naskórka. Sam zabieg jest bezbolesny, odczucie, które mu towarzyszy często porównywane jest do ukąszenia komara. Wiele jednak zależy od części ciała, która poddawana jest terapii – nieznaczne i chwilowe pieczenie odczuwalne jest w miejscach szczególnie wrażliwych np. na nosie lub kostce.

Dzięki przekazywaniu wiązki energii wyłącznie do uszkodzonych naczynek unika się wymaganego np. przy zabiegach laserowych okresu rekonwalescencji. Po zabiegu można od razu nałożyć make-up. VeinWave, może być także stosowany do każdego rodzaju skóry, w tym do skóry o ciemnej karnacji. Co jednak bardzo ważne, zabieg ten usuwa tylko objawy, nie leczy przyczyn kruchości naczyń krwionośnych.
modanaurode.pl dr Justyna Wykręt
Po zabiegu pora na profilaktykę

– Jeśli od lat zmagamy się z tym problemem powinniśmy unikać czynników mogących mieć wpływ na ponowny rozwój pajączków. Przede wszystkim zrezygnujmy z wizyt w solarium i w saunie, zimą unikajmy wchodzenia z nagrzanych pomieszczeń wprost na mróz. Jeśli mamy problem z pajączkami na nosie, starajmy się nie naciskać go oprawkami okularów. Może to zwiększać ciśnienie w naczynkach krwionośnych, powodując ich powiększenie. Należy także unikać peelingów mechanicznych, kąpieli parowych i silnych kosmetyków – tłumaczy dr Justyna Wykręt.

Specjaliści zalecają także unikania alkoholu, dymu papierosowego, intensywnych ćwiczeń, mocnej kawy. Warto natomiast uzupełnić dietę w witaminę C, która wzmacnia ścianki naczyń
dr Justyna Wykręt
krwionośnych. Istotny jest również odpowiedni dobór kosmetyków, zależny od pory roku. Mimo wykonanego zabiegu należy kontynuować odpowiednią pielęgnację skóry, by nie dopuścić do pojawienia się pajączków w nowych miejscach.

Cena zabiegu: od 200 zł

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy. Po elektroniczny odpowiednik popularnego dymka sięga wielu Polaków,…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego LUX MED Onkologia, rozszerza zakres świadczonych usług o…
CZYTAJ

Gęstość odżywcza a gęstość energetyczna. Co jeść, żeby nie przytyć?

Diety odchudzające często wybiera się z troski o piękną i smukłą sylwetkę. Tymczasem można jeść mało i nie tracić wagi…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim przygotowaniu i po konsultacji z lekarzem, wyjazd może…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych miejsc. Spędzając ten czas aktywnie, często zmieniamy otoczenie…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy Turcja kuszą pięknymi widokami, piaszczystymi plażami i błękitną…
CZYTAJ

Moc rówieśników: Badanie UNICEF na temat postaw ukraińskich nastolatków wobec wsparcia zdrowia psychicznego w Polsce

Jak wpływ rówieśników, społeczna percepcja i czynniki psychologiczne wpływają na chęć szukania wsparcia. – Raport UNICEF, opracowany we współpracy z…
CZYTAJ

Wyjeżdżasz na południe Europy? Te 6 rzeczy, musisz wiedzieć o udarze cieplnym

Meteorolodzy podkreślają, że tegoroczne lato może być jednym z najgorętszych w historii. Już w czerwcu w Grecji, na Cyprze czy…
CZYTAJ

Choroby krążenia nie lubią wysokich temperatur. Upał może powodować omdlenia, a nawet zawał mięśnia sercowego. 

Przez Polskę przechodzi fala upałów. Podczas panujących obecnie wysokich temperatur serce pracuje intensywniej, a naczynia krwionośne się rozszerzają. Wzmożone pocenie…
CZYTAJ

Zupa owocowa z lanymi kluseczkami

A my na to jak na lato! Gdy za oknem wysokie temperatury, na stole stawiamy na dania pełne smaku i…
CZYTAJ

Choroba cukrzycowa stóp – czy można uratować stopę przed amputacją?

Zespół stopy cukrzycowej, który zaczyna się od niewielkiej rany, pozostaje najpoważniejszym powikłaniem cukrzycy. W Polsce każdego roku, z powodu rozwoju…
CZYTAJ

Osoby z otyłością a choroby jamy ustnej. Gdzie szukać specjalistycznych gabinetów?

Osoby z otyłością mogą częściej zapadać na choroby jamy ustnej. Ma to związek z bezpośrednimi skutkami zbyt wysokiego BMI, chorobami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy.…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy…
CZYTAJ