Nie tylko wypełniacze – zregeneruj skórę naturalnie!



W ostatnich latach mogliśmy obserwować rozwijającą się modę na wszystko, co naturalne. Wiemy już, że warto czytać etykiety i zwracać uwagę zarówno na to co jemy, jak i na składy kosmetyków, których używamy do codziennej pielęgnacji. Większość z nas nie zdaje sobie jednak sprawy, że trend ten może dotyczyć również medycyny estetycznej. Które z zabiegów możemy nazwać naturalnymi i dlaczego warto zwrócić na nie uwagę?

Naturalne, czyli …

Zabiegi naturalne to te, w których staramy się opierać na własnym potencjale naprawczym organizmu. Wykorzystując wiedzę na temat reakcji zachodzących w organizmie oraz zasadach jego funkcjonowania, procedury te uruchamiają mechanizmy powodujące zagęszczanie, ujędrnianie i odmładzanie skóry – wyjaśnia dr n. med. Monika Kuźmińska z Yonelle Zwolińska Beauty Institute.

Poznaj siłę własnej krwi

Jako jedną z bardziej znanych, naturalnych procedur większość lekarzy medycyny estetycznej wskazuje osocze bogatopłytkowe (PRP). – Preparat wykorzystywany podczas zabiegu przygotowywany jest bezpośrednio przed nim, indywidualnie dla każdego pacjenta poprzez odwirowanie krwi pobranej do specjalnych probówek. Odwirowane osocze zawiera skoncentrowaną liczbę płytek oraz liczne czynniki wzrostu, które poprawiają gęstość i jędrność skóry, zmniejszają zmarszczki i bruzdy oraz mają działanie wolumetryczne. Działanie to jest efektem naturalnego procesu naprawczego organizmu – wyjaśnia dr Kuźmińska.

Podskórny remodeling

Zabiegami naturalnymi nazywamy również te, które wykorzystują działanie pola radiowego. Przykładem może tu być urządzenie Venus Freeze – emitowane przez nie fale radiowe silnie nagrzewają tkanki, dzięki czemu zapoczątkowany zostaje proces odnawiania włókien kolagenowych. Bezpośrednio po zabiegu następuje obkurczanie włókien kolagenowych, przez co skóra staje się bardziej napięta.

-Proces podskórnego remodelingu, polegający na stymulacji powstawania nowego kolagenu, skręcaniu się i zagęszczaniu jego włókien oraz budowania między nimi nowych wiązań, trwa przez kilka kolejnych tygodni – dodaje dr Kuźmińska.

-Bardzo ważną zaletą tego zabiegu jest też wielokrotne działanie na kolejnych warstwach skóry, dzięki czemu uzyskujemy przestrzenny efekt ujędrnienia. W rezultacie skóra staje się gęstsza, jędrniejsza i bardziej sprężysta, dzięki czemu wyglądamy młodziej.




Laserowe odmłodzenie

Szukając naturalnych sposobów na odmłodzenie i ujędrnienie skóry warto pomyśleć również o laserze frakcyjnym. Zakres jego działania jest dosyć szeroki, dzięki czemu możemy mówić o prawdziwej regeneracji skóry. Jak wygląda jego działanie?

-Wywołane poprzez wiązki lasera procesy naprawcze, w związku z zajęciem najmniejszej możliwej powierzchni, przebiegają błyskawicznie i stymulują do tworzenia nowych włókien kolagenowych przy najmniejszych możliwych objawach ubocznych. W efekcie obserwujemy poprawę owalu twarzy oraz ujędrnienia, wygładzenia i odmłodzenia skóry. Zmarszczki zostają zniwelowane, a ewentualne przebarwienia czy drobne blizny usunięte – wyjaśnia dr Kuźmińska.

Czy warto?

Jeśli zabiegi zostały dobrane do indywidualnych potrzeb, a do tego jesteś zwolenniczką naturalnych rozwiązań to oczywiście, że tak! Skóra poddana tym procedurom odzyska jędrność oraz młodszy wygląd, a to przecież chodzi. Efektami większości z nich będziesz mogła cieszyć się jeszcze długo po zabiegu! Nie warto jednak zamykać się na inne rozwiązania.

Stosowane obecnie wypełniacze czy preparaty również są bezpieczne – gwarancją tego są liczne badania i testy, którym są poddawane. Kluczem doboru odpowiedniego zabiegu powinna być konsultacja z zaufanym lekarzem medycyny estetycznej, który z pewnością doradzi najlepsze rozwiązania.

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy. Po elektroniczny odpowiednik popularnego dymka sięga wielu Polaków,…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego LUX MED Onkologia, rozszerza zakres świadczonych usług o…
CZYTAJ

Gęstość odżywcza a gęstość energetyczna. Co jeść, żeby nie przytyć?

Diety odchudzające często wybiera się z troski o piękną i smukłą sylwetkę. Tymczasem można jeść mało i nie tracić wagi…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim przygotowaniu i po konsultacji z lekarzem, wyjazd może…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych miejsc. Spędzając ten czas aktywnie, często zmieniamy otoczenie…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy Turcja kuszą pięknymi widokami, piaszczystymi plażami i błękitną…
CZYTAJ

Moc rówieśników: Badanie UNICEF na temat postaw ukraińskich nastolatków wobec wsparcia zdrowia psychicznego w Polsce

Jak wpływ rówieśników, społeczna percepcja i czynniki psychologiczne wpływają na chęć szukania wsparcia. – Raport UNICEF, opracowany we współpracy z…
CZYTAJ

Wyjeżdżasz na południe Europy? Te 6 rzeczy, musisz wiedzieć o udarze cieplnym

Meteorolodzy podkreślają, że tegoroczne lato może być jednym z najgorętszych w historii. Już w czerwcu w Grecji, na Cyprze czy…
CZYTAJ

Choroby krążenia nie lubią wysokich temperatur. Upał może powodować omdlenia, a nawet zawał mięśnia sercowego. 

Przez Polskę przechodzi fala upałów. Podczas panujących obecnie wysokich temperatur serce pracuje intensywniej, a naczynia krwionośne się rozszerzają. Wzmożone pocenie…
CZYTAJ

Zupa owocowa z lanymi kluseczkami

A my na to jak na lato! Gdy za oknem wysokie temperatury, na stole stawiamy na dania pełne smaku i…
CZYTAJ

Choroba cukrzycowa stóp – czy można uratować stopę przed amputacją?

Zespół stopy cukrzycowej, który zaczyna się od niewielkiej rany, pozostaje najpoważniejszym powikłaniem cukrzycy. W Polsce każdego roku, z powodu rozwoju…
CZYTAJ

Osoby z otyłością a choroby jamy ustnej. Gdzie szukać specjalistycznych gabinetów?

Osoby z otyłością mogą częściej zapadać na choroby jamy ustnej. Ma to związek z bezpośrednimi skutkami zbyt wysokiego BMI, chorobami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy.…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy…
CZYTAJ