Nie tylko wypełniacze – zregeneruj skórę naturalnie!



W ostatnich latach mogliśmy obserwować rozwijającą się modę na wszystko, co naturalne. Wiemy już, że warto czytać etykiety i zwracać uwagę zarówno na to co jemy, jak i na składy kosmetyków, których używamy do codziennej pielęgnacji. Większość z nas nie zdaje sobie jednak sprawy, że trend ten może dotyczyć również medycyny estetycznej. Które z zabiegów możemy nazwać naturalnymi i dlaczego warto zwrócić na nie uwagę?

Naturalne, czyli …

Zabiegi naturalne to te, w których staramy się opierać na własnym potencjale naprawczym organizmu. Wykorzystując wiedzę na temat reakcji zachodzących w organizmie oraz zasadach jego funkcjonowania, procedury te uruchamiają mechanizmy powodujące zagęszczanie, ujędrnianie i odmładzanie skóry – wyjaśnia dr n. med. Monika Kuźmińska z Yonelle Zwolińska Beauty Institute.

Poznaj siłę własnej krwi

Jako jedną z bardziej znanych, naturalnych procedur większość lekarzy medycyny estetycznej wskazuje osocze bogatopłytkowe (PRP). – Preparat wykorzystywany podczas zabiegu przygotowywany jest bezpośrednio przed nim, indywidualnie dla każdego pacjenta poprzez odwirowanie krwi pobranej do specjalnych probówek. Odwirowane osocze zawiera skoncentrowaną liczbę płytek oraz liczne czynniki wzrostu, które poprawiają gęstość i jędrność skóry, zmniejszają zmarszczki i bruzdy oraz mają działanie wolumetryczne. Działanie to jest efektem naturalnego procesu naprawczego organizmu – wyjaśnia dr Kuźmińska.

Podskórny remodeling

Zabiegami naturalnymi nazywamy również te, które wykorzystują działanie pola radiowego. Przykładem może tu być urządzenie Venus Freeze – emitowane przez nie fale radiowe silnie nagrzewają tkanki, dzięki czemu zapoczątkowany zostaje proces odnawiania włókien kolagenowych. Bezpośrednio po zabiegu następuje obkurczanie włókien kolagenowych, przez co skóra staje się bardziej napięta.

-Proces podskórnego remodelingu, polegający na stymulacji powstawania nowego kolagenu, skręcaniu się i zagęszczaniu jego włókien oraz budowania między nimi nowych wiązań, trwa przez kilka kolejnych tygodni – dodaje dr Kuźmińska.

-Bardzo ważną zaletą tego zabiegu jest też wielokrotne działanie na kolejnych warstwach skóry, dzięki czemu uzyskujemy przestrzenny efekt ujędrnienia. W rezultacie skóra staje się gęstsza, jędrniejsza i bardziej sprężysta, dzięki czemu wyglądamy młodziej.




Laserowe odmłodzenie

Szukając naturalnych sposobów na odmłodzenie i ujędrnienie skóry warto pomyśleć również o laserze frakcyjnym. Zakres jego działania jest dosyć szeroki, dzięki czemu możemy mówić o prawdziwej regeneracji skóry. Jak wygląda jego działanie?

-Wywołane poprzez wiązki lasera procesy naprawcze, w związku z zajęciem najmniejszej możliwej powierzchni, przebiegają błyskawicznie i stymulują do tworzenia nowych włókien kolagenowych przy najmniejszych możliwych objawach ubocznych. W efekcie obserwujemy poprawę owalu twarzy oraz ujędrnienia, wygładzenia i odmłodzenia skóry. Zmarszczki zostają zniwelowane, a ewentualne przebarwienia czy drobne blizny usunięte – wyjaśnia dr Kuźmińska.

Czy warto?

Jeśli zabiegi zostały dobrane do indywidualnych potrzeb, a do tego jesteś zwolenniczką naturalnych rozwiązań to oczywiście, że tak! Skóra poddana tym procedurom odzyska jędrność oraz młodszy wygląd, a to przecież chodzi. Efektami większości z nich będziesz mogła cieszyć się jeszcze długo po zabiegu! Nie warto jednak zamykać się na inne rozwiązania.

Stosowane obecnie wypełniacze czy preparaty również są bezpieczne – gwarancją tego są liczne badania i testy, którym są poddawane. Kluczem doboru odpowiedniego zabiegu powinna być konsultacja z zaufanym lekarzem medycyny estetycznej, który z pewnością doradzi najlepsze rozwiązania.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ