Nici liftingujące – jeden zabieg, kilka okolic



Medycyna estetyczna cały czas się rozwija. Dawniej, aby usunąć zmarszczki na czole, wymodelować owal twarzy oraz podnieść biust i pośladki potrzeba było kilku zabiegów. Teraz, za pomocą nici liftingujących, można skorygować właściwie każdą okolicę ciała. Na co jednak należy zwrócić szczególną uwagę, decydując się na tę metodę odmładzania? – wyjaśnia dr Urszula Brumer, ekspert medycyny estetycznej.

Rodzajów nici liftingujących jest co najmniej kilka. Które wybrać?

Wszystko zależy od tego, jaką okolicę ciała chcemy poprawić. Dostępne są nici: proste, skręcone (screw), a także te z haczykami. Jeśli marzymy o tym, by pozbyć się obwisłości policzków, czyli tzw. „chomików”, dobre będą nici z haczykami, które podciągają skórę twarzy i ją modelują, zastępując tym samym lifting chirurgiczny. Natomiast z problemem drugiego podbródka, powstałego na skutek wiotkości skóry, można się uporać za pomocą nici skręcanych, tzw. screw.

Te ostatnie polecane są wtedy, kiedy chcemy jednocześnie zlikwidować dwa problemy: wiotczenia skóry oraz nadmiaru tkanki tłuszczowej. Nici skręcane mają bowiem to do siebie, że działają niczym sprężyna, skutecznie ściągając nadmiar skóry. Ale to nie wszystko. Dodatkowo mają delikatne działanie lipolityczne, czyli rozpuszczają nagromadzony tłuszcz.

W jakich przypadkach stosuje się więc nici proste?

Najlepiej wtedy, kiedy chcemy usunąć drobne zmarszczki, te wokół oczu lub na cienkiej skórze szyi. U młodszych osób, które nie borykają się jeszcze z problemami wiotkiej skóry, bardzo dobrze działają na delikatne modelowanie policzków. Czasami zabieg ten łączy się z mezoterapią osoczem bogatopłytkowym, które działa rewitalizująco-odświeżająco lub z terapią komórkami regenerującymi i macierzystymi, które całościowo i spektakularnie odmładzają skórę. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb pacjenta.

Ale nici nie są wykorzystywane tylko na twarz…

To prawda. Coraz częściej stosuje się je właściwie na całe działo. Dają doskonałe efekty, kiedy pacjentka chce sobie usunąć obwisłe „motylki” na dolnej części ramion, a także podnieść pośladki czy biust. Ważne jest, że skóra po zabiegu z nićmi automatycznie się podnosi i zaczyna optycznie lepiej wyglądać. Nie można jednak mylić zabiegu z nićmi z zabiegiem wypełniania piersi tłuszczem. Nici rozprawiają się z wiotkością skóry, ale dzięki nim biust nie staje się większy.




Podobno nici zastępują nawet toksynę botulinową typu A, stosowaną dotąd na wygładzenie czoła?

Zacznę od tego, że czoło jest w ogóle bardzo trudną okolicą do odmładzania. Stosowało się i wciąż stosuje się na tę okolicę botulinę, aby pacjent przestał się marszczyć. Toksyna botulinowa typu A osłabia jednak mięśnie. Tracą one na swojej objętości, przez co dochodzi do ubytków tkanki podskórnej. Słowem, zaczyna się psuć „rusztowanie podskórne”, co skutkuje np. opadaniem powieki.

To dlatego nici są w tych przypadkach bardziej polecane?

Zastosowanie na czoło nici PDO (nitka przy nitce) sprawia, że brwi się ładnie unoszą, zmarszczki wygładzają, a dodatkowo mamy do czynienia z działaniem stymulującym. Nici nie powodują porażenia mimiki, za to wpływają na poprawę jakości skóry „od środka”. W niektórych przypadkach, gdy mamy do czynienia z obniżeniem brwi, często mylonym z opadaniem powieki, warto rozważyć zastosowanie nici z haczykami, które te brwi uniosą.

Na co zwracać szczególną uwagę decydując się na nici liftingujące?

Przede wszystkim polecałabym te nici, które same rozpuszczają się w skórze. W przeciwnym razie zawsze istnieje niewielkie ryzyko powikłań. Nici permanentne to w końcu ciało obce, które znajduje się w naszym organizmie. W przyszłości może okazać się, że dana nitka zalegająca w skórze będzie w jakiś sposób zniekształcać twarz. Nigdy nic nie wiadomo. Dlatego właśnie zalecałabym nici samorozpuszczające się, które są nie tylko skuteczne, ale i całkowicie bezpieczne. Warto też poświęcić chwilę czasu na konsultację z lekarzem. Nie wystarczy tylko dobra technika, by poprawić wygląd twarzy pacjenta. Ważna jest też ogólna wizja lekarza, jak ta twarz po zabiegu ma wyglądać, by pacjent był w pełni usatysfakcjonowany.

Dr Urszula Brumer
modanaurode.pl Dr Urszula Brumer-fot Anna Ciupryk
Informacje o ekspercie:

Dr Urszula Brumer – lekarz medycyny estetycznej, autorka bloga www.urszulabrumer.pl oraz wielu artykułów prasowych dot. medycyny estetycznej. Właścicielka kliniki specjalizującej się w zakresie zabiegów preparatami autologicznymi „Dr Urszula Brumer Medycyna Młodości” – www.drbrumer.pl. To pierwsza w Polsce klinika stosująca własne komórki pacjenta do leczenia m.in. blizn.

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający regularnym kontrolom antydopingowym, muszą ufać, że produkty, które…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ