Modelujemy brzuch prądem RF



Kosmetyki, dieta czy ćwiczenia? Jeżeli żaden z tych sposobów nie zdołał uporać się z tkanką tłuszczową na brzuchu, to znak, że najwyższy czas sięgnąć po innowacyjne metody.

W bezpowrotnym rozprawieniu się ze słynną „oponką” i boczkami pomoże nam bipolarny prąd RF.
U kobiet zbędne kilogramy dosyć szybko odkładają się w okolicach brzucha, stając się najczęściej przyczyną wielu kompleksów. Przez nieestetycznie fałdki łatwo zrezygnować z dopasowanych części garderoby, a zwykłe wyjście na basen staje się koszmarem. Nic więc dziwnego, że chwytamy się różnych sposobów, żeby wyszczuplić talię i brzuch. W dobie rozwoju medycyny estetycznej mamy do wyboru wiele zabiegów modelujących ciało.

Wśród nowoczesnych technik pozwalających na redukcję tkanki tłuszczowej wykorzystuje się działanie m.in. fal ultradźwiękowych, kriolizy czy przegrzania. Ostatnia z wymienionych metod jest obecnie gorącą nowością, która zapewnia natychmiastowe efekty. Na czym dokładnie polegają tego rodzaju zabiegi?




Nowa metoda, lepsze rezultaty

Działanie prądu RF, mające na celu zniszczenie komórek za pomocą wysokiej temperatury, jest zależne od czasu grzania oraz temperatury, jaką osiągnie sama tkanka w trakcie przeprowadzania procedury. Dla uzyskania maksymalnej skuteczności w nowej generacji aparatów wprowadzono więc wyższą moc grzania.

– Urządzenie VelaShape III posiada moc najwyższą wśród dostępnych na rynku aparatów do modelowania sylwetki, dzięki czemu możliwe jest podgrzanie tkanki tłuszczowej do odpowiedniej temperatury w całym przekroju, nawet tej położonej głęboko – wyjaśnia Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny firmy SHAR-POL.

Nowa procedura zabiegowa „Stacking Mode” polega na wielokrotnym punktowym grzaniu obszaru ciała poddanemu zabiegowi. – W wolniej chłodzącej się tkance tłuszczowej kumuluje się ciepło selektywnie niszczące adipocyty, które po zakończeniu procesu grzania zostają w sposób naturalny wydalone przez organizm – dodaje ekspert. W praktyce oznacza to tyle, że raz uszkodzona komórka nie ma już szansy na odbudowanie się.

Bezboleśnie, bezpiecznie i bez efektu jo-jo

Mimo wykorzystania wysokich parametrów zabieg wykonany za pomocą aparatu VelaShape III jest całkowicie bezbolesny i bezpieczny. – W procesie grzania żadne inne tkanki nie zostają uszkodzone, a ciągła kontrola wartości emitowanej energii pozwala uniknąć przedawkowania. Przy zachowaniu wysokiego bezpieczeństwa zabieg nie traci nic ze swojej skuteczności. Aby pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, wystarczy tylko jedna wizyta w gabinecie – mówi ekspert firmy SHAR-POL, specjalizującej się w innowacyjnych systemach dla medycyny estetycznej.

Pierwsze efekty widoczne są po upływie ok. 8 tygodni od momentu przeprowadzenia kuracji (średnio obwód ciała możemy zredukować od 2 do 7 cm). Co ważne, nie grozi nam efekt jo-jo. Procedurę można wykonać na dowolnym obszarze ciała – nawet na twarzy. Przed zabiegiem lekarz dobiera odpowiedni aplikator, za pomocą którego przeprowadzi kurację. Modelowanie jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z wybranych partii ciała, np. z brzucha.

Komfortowe zabiegi modelujące dedykuje się również wszystkim młodym mamom, które mają problemy z uzyskaniem zgrabnej sylwetki po ciąży. Poza zmniejszeniem obwodu poprawia się wyraźnie także stan skóry. Wówczas nie pozostaje nic innego, jak tylko cieszyć się szczupłym i atrakcyjnym brzuchem.

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy. Po elektroniczny odpowiednik popularnego dymka sięga wielu Polaków,…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego LUX MED Onkologia, rozszerza zakres świadczonych usług o…
CZYTAJ

Gęstość odżywcza a gęstość energetyczna. Co jeść, żeby nie przytyć?

Diety odchudzające często wybiera się z troski o piękną i smukłą sylwetkę. Tymczasem można jeść mało i nie tracić wagi…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim przygotowaniu i po konsultacji z lekarzem, wyjazd może…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych miejsc. Spędzając ten czas aktywnie, często zmieniamy otoczenie…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy Turcja kuszą pięknymi widokami, piaszczystymi plażami i błękitną…
CZYTAJ

Moc rówieśników: Badanie UNICEF na temat postaw ukraińskich nastolatków wobec wsparcia zdrowia psychicznego w Polsce

Jak wpływ rówieśników, społeczna percepcja i czynniki psychologiczne wpływają na chęć szukania wsparcia. – Raport UNICEF, opracowany we współpracy z…
CZYTAJ

Wyjeżdżasz na południe Europy? Te 6 rzeczy, musisz wiedzieć o udarze cieplnym

Meteorolodzy podkreślają, że tegoroczne lato może być jednym z najgorętszych w historii. Już w czerwcu w Grecji, na Cyprze czy…
CZYTAJ

Choroby krążenia nie lubią wysokich temperatur. Upał może powodować omdlenia, a nawet zawał mięśnia sercowego. 

Przez Polskę przechodzi fala upałów. Podczas panujących obecnie wysokich temperatur serce pracuje intensywniej, a naczynia krwionośne się rozszerzają. Wzmożone pocenie…
CZYTAJ

Zupa owocowa z lanymi kluseczkami

A my na to jak na lato! Gdy za oknem wysokie temperatury, na stole stawiamy na dania pełne smaku i…
CZYTAJ

Choroba cukrzycowa stóp – czy można uratować stopę przed amputacją?

Zespół stopy cukrzycowej, który zaczyna się od niewielkiej rany, pozostaje najpoważniejszym powikłaniem cukrzycy. W Polsce każdego roku, z powodu rozwoju…
CZYTAJ

Osoby z otyłością a choroby jamy ustnej. Gdzie szukać specjalistycznych gabinetów?

Osoby z otyłością mogą częściej zapadać na choroby jamy ustnej. Ma to związek z bezpośrednimi skutkami zbyt wysokiego BMI, chorobami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy.…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy…
CZYTAJ