Medycyna estetyczna. Piękna po 40-tce.Poznaj 5 rygorystycznych zasad gwiazd dotyczących pielęgnacji skóry



Chociaż większość pierwszoligowych aktorek już dawno przekroczyła czterdziestkę, to wciąż wygląda jakby czas się dla nich zatrzymał na 30. urodzinach. Wystarczy spojrzeć na Hale Berry, Jennifer Lopez czy Jennifer Aniston. Jaki jest sekret ich młodego wyglądu?

Większość zaczęła dbać o swoją skórę w wieku 20-paru lat, utrzymując rygor pielęgnacji. Efekt – metryka 40-latki, cera-20-latki! Oto 5 zasad walki z czasem, których trzyma się każda gwiazda.

Efekt J.Lo

Chociaż ich średnia wieku to 40+, Julię Roberts, Halle Berry, Monicę Bellucci i Robin Wright łączy coś więcej niż metryka. Każda z tych kobiet pomimo upływu czasu zachowała swój młodzieńczy wygląd lub jak mówią złośliwi – „zakonserwowała się”. Wbrew pozorom może być w tym ziarno prawdy. Większość gwiazd swój młody i naturalny wygląd zawdzięcza dziś, nie spontanicznej kuracji botoksem czy liftingowi twarzy, ale wcześnie wprowadzonym terapiom anty-agingowym i odpowiedniej pielęgnacji cery.

– W utrzymaniu takiego wyglądu pomaga rygor pielęgnacyjny, podobny do rygoru dietetycznego. Składa się na niego odpowiednie nawilżanie skóry, regularne oczyszczanie i odżywianie cery. Im wcześniej się tego nauczymy, tym dłużej nasza skóra zachowa świeżość – mówi kosmetolog Anna Machnik z Body Care Clinic w Katowicach. Ten rygor to zaledwie 5 prostych zasad, których od lat trzyma się Jennifer Lopez, Julianne Moore czy Naomi Watts.

Zasada #1: Pamiętaj o kremie przeciwsłonecznym

Lubisz słońce latem i zimą, musisz zaprzyjaźnić się z kremem z filtrem przeciwsłonecznym, który zabezpieczy skórę przed negatywnym wpływem promieni UV i UFB. Powód? Fotostarzenie się skóry. Pod wpływem promieni słonecznej pojawiają się przebarwienia i plamy, skóra ulega także przesuszeniu, eksponując głęboko ukryte zmarszczki. Zmiany te są efektem uszkodzenia przez promienie UV kolagenu, elastyny i innych włókien, które wspierają strukturę skóry. Jak temu zapobiec? – Przyda się każdy krem o szerokim spektrum chroniącym przed UV, zwłaszcza kremy z filtrem nie mniejszym niż 30. Jest on niezbędny zarówno latem, jak i zimą. Podstawowa zasada to nałożyć go zaledwie 15 minut przed wyjściem z domu, a jako bazę użyć krem podstawowy na co dzień – mówi ekspertka Body Care Clinic. To nie koniec.

Zasada # 2: Zakochaj się w witaminie młodości

Kupuj kremy i wykonuj peelingi zawierające retinol, czyli witaminę A. Substancja ta rozjaśnia plamy i przebarwienia, w tym piegi i znamiona barwnikowe. Co więcej wit. A reguluje wydzielanie sebum, zamyka pory i co najważniejsze – stymuluje odnowę kolagenu, przez co działa przeciwzmarszczkowo. Preparat z witaminą A powinny stosować już 20-latki!

– Witamina A to składnik prewencyjny, który zapobiega starzeniu się skóry, powstrzymując negatywne zmiany zachodzące zarówno wewnątrz skóry, jak i na jej powierzchni. W porę wprowadzony w pielęgnację, potrafi uchronić skórę przed skutkami fotostarzenia się, bakteriami i grzybami, a także przed chorobami skóry m.in. trądzikiem – wylicza Anna Machnik.

Gdzie znajdziemy retinol? Substancja ta dodawana jest obecnie do kremów, peelingów chemicznych i peelingów domowych, często występuje także jako serum lub suplement diety przyjmowany doustnie. A skoro mowa już o peelingach…




Zasada #3: Peeling w każdym wieku, ale różny cel

Oczyszczanie, oczyszczanie i oczyszczanie. Młodo wyglądające gwiazdy od zawsze stawiają na profesjonalne peelingi, wykonując je w gabinecie przynajmniej raz w miesiącu. Zabiegi usuwają martwy naskórek, a także przebarwienia i nierówności skóry. Peelingi pozwalają także lepiej działać kremom jakie stosujemy na co dzień, otwierając im drogę do wnętrza skóry. Ale to nie jedyne korzyści, odpowiednio oczyszczona skóra zwiększa także przepływ krwi, jest także lepiej dotleniona.

– Kiedy mamy 20 lat stosujemy peeling do odblokowywania porów i jako terapię przeciwtrądzikową. Mając 30 lat jest to istotna terapia depigmentacyjna, która usuwa przebarwienia. W wieku 40 lat ten sam peeling spełnia już rolę odświeżającą skórę, usuwając jej mankamenty. Bez względu na wiek doskonale sprawdzają się peelingi dermamelanem, Retix C albo z użyciem kwasów migdałowego, cytrynowego salicylowego lub glikolowego – wylicza kosmetolożka. Niestety nie zawsze peeling może pomóc. Co wtedy?

Zasada #4: Regularnie konsultuj się z dermatologiem

Każda zmiana warta jest konsultacji. – Chcąc zachować młodość, nie możemy lekceważyć zmian skórnych, zwłaszcza tych, które nawracają. Dotyczy to szczególnie wysypek i stanów zapalnych skóry. W przypadku tych ostatnich mają one wpływ na przedwczesne starzenie się skóry. Wpływają także na powstawanie naczynek na skórze i czerwonych plam – mówi Anna Machnik. Jak uniknąć stanów zapalnych skóry?

Po pierwsze należy zmyć makijaż przed snem, stosując delikatny tonik, zamiast wysuszającego mydła. Po drugie należy skórę odżywiać, dostarczając jej wody. To możemy zrobić odpowiednim kremem na noc i na dzień. Ważne aby zawierał on przeciwutleniacze, czyli witaminę C i E, a także kwas hialuronowy. Terapię tym ostatnim warto zacząć wcześnie.

Zasada #5: Nie czekaj z wypełniaczem, aż pojawią się zmarszczki

Nie traktujmy wypełniaczy jak terapii ratunkowej, a jako prewencję anty-agingową – zalecają kosmetolodzy. Co to oznacza? Po kwas hialuronowy powinniśmy sięgnąć już w momencie, kiedy pojawiają się pierwsze, niewielkie zmarszczki. Wówczas potrzeba niewielkiej dawki kwasu, aby zmarszczka znikła w mgnieniu oka. Co ważne twarz zachowuje przy tym naturalny wygląd, bez ryzyka „napompowania” policzków, czoła czy brody.

– Twarz zawsze będzie naturalniej wyglądała, jeśli wypełnienia będą podawane stopniowo, w niewielkich ilościach, usuwając niewielkie zmiany. Pod tym kątem warto już taką terapie zafundować sobie z pierwszą zmarszczką – mówi Anna Machnik.

Informacje dodatkowe:

Body Care Clinic to nowoczesna klinika medycyny estetycznej w Katowicach powstała w 2012 roku. W jej ofercie znajdują się m.in. zabiegi z wykorzystaniem MesoTherm, Ulthera, Nd:Yag, X-Lase, CoaxMed, Clryolift 3, zabiegi Botoxu, Volumetrii; zabiegi z wykorzystaniem fali radiowej, mezoterapia igłowa i bezigłowa, peelingi medyczne, CLP

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem zaburzeniem ostrego widzenia. Zazwyczaj pierwsze jej objawy, czyli…
CZYTAJ

Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji i diecie

Suche włosy to częsty problem, który może wynikać z wielu przyczyn, takich jak na przykład stylizowanie na gorąco, używanie agresywnych…
CZYTAJ

Mniej marnowania, więcej radości. 
Problem świątecznego marnotrawstwa żywności w Polsce

Marnotrawstwo żywności w okresie Świąt jest szczególnie istotnym problemem. Grudzień to czas wzmożonych zakupów, przygotowywania potraw w dużych ilościach i…
CZYTAJ

Magia świątecznych smaków – tradycja w nowoczesnym wydaniu

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen rodzinnego ciepła i okres kultywowania wielu tradycji. Wspólne gotowanie i delektowanie się świątecznymi…
CZYTAJ

Dlaczego zimą mamy większą ochotę na mięso? I co z tym zrobić?

Gdy nadchodzą zimniejsze dni, wiele osób zauważa u siebie zmianę apetytu: surowe warzywa czy nabiał chętnie zamieniamy na ciepłe posiłki…
CZYTAJ

Jak rozciągnąć świąteczny budżet? Odkryj inspiracje na niedrogie prezenty pod choinkę za mniej niż 50 zł!

Czas świąt należy do najtrudniejszych finansowo okresów w roku, co potwierdza 47% polskich uczestników badania. Od kupowania prezentów i przygotowywania…
CZYTAJ

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą liczbę osób. Szacuje się, że w Polsce dotyczy…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający regularnym kontrolom antydopingowym, muszą ufać, że produkty, które…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem…
CZYTAJ

Dlaczego zimą mamy większą ochotę na mięso? I co z tym zrobić?

Gdy nadchodzą zimniejsze dni, wiele osób zauważa u siebie zmianę apetytu: surowe…
CZYTAJ

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ