6 sposobów na piękne spojrzenie



Okolice oczu to wyjątkowo delikatne i wrażliwe miejsce, na którym oznaki upływającego czasu szybko stają się widoczne. Każdy problem wymaga jednak innego rozwiązania. Podpowiadamy, jakie składniki w kremach pod oczy przywrócą spojrzeniu blask i młodość.

Bardzo cienka skóra wokół oczu wymaga szczególnej pielęgnacji. Już po 25 roku życia pierwsze oznaki starzenia stają się widoczne – dlatego niezbędna jest prawidłowa pielęgnacja, której nie warto odkładać na później. Podstawą jest dobry krem odpowiednio dobrany do potrzeb.

Sucha skóra i drobne zmarszczki

Najważniejsze jest nawilżenie – skórze suchej i cienkiej, sprawiającej wrażenie „papierowej”, na której widoczne są już pierwsze drobne zmarszczki, pomoże krem zawierający kwas hialuronowy, który nawilży i delikatnie wypełni obszar wokół oczu. Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w organizmie człowieka, a jego funkcją jest wiązanie wody.

Skóra wiotka z widocznymi zmarszczkami

Utrata jędrności i wyraźnie widoczna siateczka zmarszczek potrzebują kremu o bogatszym składzie. Skuteczne będą te zawierające retinol i peptydy – liftingują one okolice oka i poprawiają odnowę komórkową.

Opuchnięcia

Na opuchnięte oczy najlepsze będą kremy zawierające kofeinę lub wyciąg z arniki – składniki te pomogą w drenowaniu zastojów limfy. Ulgę przyniosą też preparaty pod oczy, których opakowanie wyposażone jest w chłodzącą, metalową końcówkę. Delikatny masaż skóry wokół oczy zmniejszy opuchnięcia.




Cienie pod oczami

Problem ten dotyka kobiety i mężczyzn bez względu na wiek. Pomóc może dobry korektor pod oczy – zwłaszcza ten w odcieniu żółtym, które pomogą zatuszować niedoskonałości i rozświetlić skórę. Warto też spróbować rozwiązać sam problem. Sprawdzą się serum i kremy wykorzystujące właściwości witaminy C – rozjaśnia ona cienie, a jako antyoksydant neutralizuje też niszczące działanie wolnych rodników.

Brak blasku

W tym przypadku również pomoże witamina C, która rozjaśni skórę i nada jej promienną świeżość. Dodatkowo można dodać do zwykłego kremu pod oczy delikatne drobinki rozświetlające, które natychmiast nadadzą spojrzeniu jasności i optycznie zmniejszą zapadnięte okolice pod oczami.

Gdy kremy to za mało

Nie zawsze zwykły krem wystarczy, by rozwiązać problem ze zmęczonym spojrzeniem, wiotczejącą skórą czy postępującym ubytkiem tkanki podskórnej, powodującym powstawanie tzw. doliny łez. W sytuacji, gdy potrzeba bardziej zdecydowanych działań, warto skonsultować się z lekarzem medycyny estetycznej.

Do wyboru jest szeroki wachlarz zabiegów, które pozwolą przywrócić młodzieńcze i pełne blasku spojrzenie. Skuteczną metodą jest zastosowanie wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego, które zapewnią nam bezpieczeństwo i naturalny efekt. Jednym z popularniejszych tego typu preparatów jest nagrodzony Perłą Dermatologii 2016 Juvéderm Volbella with Lidocaine. Poprawia on elastyczność skóry i jej koloryt, delikatnie spłyca zmarszczki, zmniejsza zasinienia i tendencje do opuchnięć. Efekty zabiegu utrzymują się ok. 12 miesięcy.

Nadmierne, intensywne szczotkowanie zębów – nie rób tego, to szkodzi zębom!

Nadmierne szczotkowanie zębów wydaje się nieszkodliwym nawykiem, ale w rzeczywistości może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Zbyt intensywne lub zbyt…
CZYTAJ

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo konkretną dyscypliną, okazuje się, że problem ten dotyczy…
CZYTAJ

Rozpoczęcie prac nad pierwszym w Polsce Regionalnym Planem Adaptacji do Zmian Klimatu

Adaptacja do zmian klimatu to proces dostosowywania się społeczeństw, ekosystemów i gospodarek do zmian warunków klimatycznych, które już występują lub…
CZYTAJ

4. edycja kampanii #lubiesiebie – relacja ze spotkania prasowego z udziałem ambasadorek

W nowo otwartej śródziemnomorskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino przy ulicy Waliców 13 w Warszawie, odbyło się spotkanie prasowe z…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat tego wyjątkowego i…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem odporności, ale biorą też udział w utrzymaniu równowagi…
CZYTAJ

Uśmiechnij się do zdrowia: Przepis na pyszny, sycący koktajl z mango i masłem orzechowym – dla mocnych i zdrowych zębów

Koktajl zrobiony ze świeżych składników to nie tylko przyjemność dla podniebienia, ale i zdrowy wybór. Taki posiłek dostarcza organizmowi niezbędnych…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, bada…
CZYTAJ

Fix MAC’N CHEESE – nowość od marki Knorr. Odkryj megaserowy smak

Kultowy amerykański Mac’n Cheeese on demand? Od teraz makaron z kremowym serem możesz zjeść o każdej porze dnia w swoim…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie wynosi ok. 150 milionów, co oznacza, że co…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy, mniej się ruszamy, spędzamy długie godziny przed ekranami.…
CZYTAJ

Jak odzyskać młody wygląd? Przywrócić właściwe napięcie mięśni twarzy, szyi i dekoltu!

Z upływem lat oraz wskutek działania czynników zewnętrznych, wyraźnemu osłabieniu ulega struktura włókien podtrzymujących skórę twarzy, szyi i dekoltu. W…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie…
CZYTAJ