6 sposobów na piękne spojrzenie



Okolice oczu to wyjątkowo delikatne i wrażliwe miejsce, na którym oznaki upływającego czasu szybko stają się widoczne. Każdy problem wymaga jednak innego rozwiązania. Podpowiadamy, jakie składniki w kremach pod oczy przywrócą spojrzeniu blask i młodość.

Bardzo cienka skóra wokół oczu wymaga szczególnej pielęgnacji. Już po 25 roku życia pierwsze oznaki starzenia stają się widoczne – dlatego niezbędna jest prawidłowa pielęgnacja, której nie warto odkładać na później. Podstawą jest dobry krem odpowiednio dobrany do potrzeb.

Sucha skóra i drobne zmarszczki

Najważniejsze jest nawilżenie – skórze suchej i cienkiej, sprawiającej wrażenie „papierowej”, na której widoczne są już pierwsze drobne zmarszczki, pomoże krem zawierający kwas hialuronowy, który nawilży i delikatnie wypełni obszar wokół oczu. Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w organizmie człowieka, a jego funkcją jest wiązanie wody.

Skóra wiotka z widocznymi zmarszczkami

Utrata jędrności i wyraźnie widoczna siateczka zmarszczek potrzebują kremu o bogatszym składzie. Skuteczne będą te zawierające retinol i peptydy – liftingują one okolice oka i poprawiają odnowę komórkową.

Opuchnięcia

Na opuchnięte oczy najlepsze będą kremy zawierające kofeinę lub wyciąg z arniki – składniki te pomogą w drenowaniu zastojów limfy. Ulgę przyniosą też preparaty pod oczy, których opakowanie wyposażone jest w chłodzącą, metalową końcówkę. Delikatny masaż skóry wokół oczy zmniejszy opuchnięcia.




Cienie pod oczami

Problem ten dotyka kobiety i mężczyzn bez względu na wiek. Pomóc może dobry korektor pod oczy – zwłaszcza ten w odcieniu żółtym, które pomogą zatuszować niedoskonałości i rozświetlić skórę. Warto też spróbować rozwiązać sam problem. Sprawdzą się serum i kremy wykorzystujące właściwości witaminy C – rozjaśnia ona cienie, a jako antyoksydant neutralizuje też niszczące działanie wolnych rodników.

Brak blasku

W tym przypadku również pomoże witamina C, która rozjaśni skórę i nada jej promienną świeżość. Dodatkowo można dodać do zwykłego kremu pod oczy delikatne drobinki rozświetlające, które natychmiast nadadzą spojrzeniu jasności i optycznie zmniejszą zapadnięte okolice pod oczami.

Gdy kremy to za mało

Nie zawsze zwykły krem wystarczy, by rozwiązać problem ze zmęczonym spojrzeniem, wiotczejącą skórą czy postępującym ubytkiem tkanki podskórnej, powodującym powstawanie tzw. doliny łez. W sytuacji, gdy potrzeba bardziej zdecydowanych działań, warto skonsultować się z lekarzem medycyny estetycznej.

Do wyboru jest szeroki wachlarz zabiegów, które pozwolą przywrócić młodzieńcze i pełne blasku spojrzenie. Skuteczną metodą jest zastosowanie wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego, które zapewnią nam bezpieczeństwo i naturalny efekt. Jednym z popularniejszych tego typu preparatów jest nagrodzony Perłą Dermatologii 2016 Juvéderm Volbella with Lidocaine. Poprawia on elastyczność skóry i jej koloryt, delikatnie spłyca zmarszczki, zmniejsza zasinienia i tendencje do opuchnięć. Efekty zabiegu utrzymują się ok. 12 miesięcy.

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy. Po elektroniczny odpowiednik popularnego dymka sięga wielu Polaków,…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego LUX MED Onkologia, rozszerza zakres świadczonych usług o…
CZYTAJ

Gęstość odżywcza a gęstość energetyczna. Co jeść, żeby nie przytyć?

Diety odchudzające często wybiera się z troski o piękną i smukłą sylwetkę. Tymczasem można jeść mało i nie tracić wagi…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim przygotowaniu i po konsultacji z lekarzem, wyjazd może…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych miejsc. Spędzając ten czas aktywnie, często zmieniamy otoczenie…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy Turcja kuszą pięknymi widokami, piaszczystymi plażami i błękitną…
CZYTAJ

Moc rówieśników: Badanie UNICEF na temat postaw ukraińskich nastolatków wobec wsparcia zdrowia psychicznego w Polsce

Jak wpływ rówieśników, społeczna percepcja i czynniki psychologiczne wpływają na chęć szukania wsparcia. – Raport UNICEF, opracowany we współpracy z…
CZYTAJ

Wyjeżdżasz na południe Europy? Te 6 rzeczy, musisz wiedzieć o udarze cieplnym

Meteorolodzy podkreślają, że tegoroczne lato może być jednym z najgorętszych w historii. Już w czerwcu w Grecji, na Cyprze czy…
CZYTAJ

Choroby krążenia nie lubią wysokich temperatur. Upał może powodować omdlenia, a nawet zawał mięśnia sercowego. 

Przez Polskę przechodzi fala upałów. Podczas panujących obecnie wysokich temperatur serce pracuje intensywniej, a naczynia krwionośne się rozszerzają. Wzmożone pocenie…
CZYTAJ

Zupa owocowa z lanymi kluseczkami

A my na to jak na lato! Gdy za oknem wysokie temperatury, na stole stawiamy na dania pełne smaku i…
CZYTAJ

Choroba cukrzycowa stóp – czy można uratować stopę przed amputacją?

Zespół stopy cukrzycowej, który zaczyna się od niewielkiej rany, pozostaje najpoważniejszym powikłaniem cukrzycy. W Polsce każdego roku, z powodu rozwoju…
CZYTAJ

Osoby z otyłością a choroby jamy ustnej. Gdzie szukać specjalistycznych gabinetów?

Osoby z otyłością mogą częściej zapadać na choroby jamy ustnej. Ma to związek z bezpośrednimi skutkami zbyt wysokiego BMI, chorobami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy.…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy…
CZYTAJ