6 sposobów na piękne spojrzenie



Okolice oczu to wyjątkowo delikatne i wrażliwe miejsce, na którym oznaki upływającego czasu szybko stają się widoczne. Każdy problem wymaga jednak innego rozwiązania. Podpowiadamy, jakie składniki w kremach pod oczy przywrócą spojrzeniu blask i młodość.

Bardzo cienka skóra wokół oczu wymaga szczególnej pielęgnacji. Już po 25 roku życia pierwsze oznaki starzenia stają się widoczne – dlatego niezbędna jest prawidłowa pielęgnacja, której nie warto odkładać na później. Podstawą jest dobry krem odpowiednio dobrany do potrzeb.

Sucha skóra i drobne zmarszczki

Najważniejsze jest nawilżenie – skórze suchej i cienkiej, sprawiającej wrażenie „papierowej”, na której widoczne są już pierwsze drobne zmarszczki, pomoże krem zawierający kwas hialuronowy, który nawilży i delikatnie wypełni obszar wokół oczu. Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w organizmie człowieka, a jego funkcją jest wiązanie wody.

Skóra wiotka z widocznymi zmarszczkami

Utrata jędrności i wyraźnie widoczna siateczka zmarszczek potrzebują kremu o bogatszym składzie. Skuteczne będą te zawierające retinol i peptydy – liftingują one okolice oka i poprawiają odnowę komórkową.

Opuchnięcia

Na opuchnięte oczy najlepsze będą kremy zawierające kofeinę lub wyciąg z arniki – składniki te pomogą w drenowaniu zastojów limfy. Ulgę przyniosą też preparaty pod oczy, których opakowanie wyposażone jest w chłodzącą, metalową końcówkę. Delikatny masaż skóry wokół oczy zmniejszy opuchnięcia.




Cienie pod oczami

Problem ten dotyka kobiety i mężczyzn bez względu na wiek. Pomóc może dobry korektor pod oczy – zwłaszcza ten w odcieniu żółtym, które pomogą zatuszować niedoskonałości i rozświetlić skórę. Warto też spróbować rozwiązać sam problem. Sprawdzą się serum i kremy wykorzystujące właściwości witaminy C – rozjaśnia ona cienie, a jako antyoksydant neutralizuje też niszczące działanie wolnych rodników.

Brak blasku

W tym przypadku również pomoże witamina C, która rozjaśni skórę i nada jej promienną świeżość. Dodatkowo można dodać do zwykłego kremu pod oczy delikatne drobinki rozświetlające, które natychmiast nadadzą spojrzeniu jasności i optycznie zmniejszą zapadnięte okolice pod oczami.

Gdy kremy to za mało

Nie zawsze zwykły krem wystarczy, by rozwiązać problem ze zmęczonym spojrzeniem, wiotczejącą skórą czy postępującym ubytkiem tkanki podskórnej, powodującym powstawanie tzw. doliny łez. W sytuacji, gdy potrzeba bardziej zdecydowanych działań, warto skonsultować się z lekarzem medycyny estetycznej.

Do wyboru jest szeroki wachlarz zabiegów, które pozwolą przywrócić młodzieńcze i pełne blasku spojrzenie. Skuteczną metodą jest zastosowanie wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego, które zapewnią nam bezpieczeństwo i naturalny efekt. Jednym z popularniejszych tego typu preparatów jest nagrodzony Perłą Dermatologii 2016 Juvéderm Volbella with Lidocaine. Poprawia on elastyczność skóry i jej koloryt, delikatnie spłyca zmarszczki, zmniejsza zasinienia i tendencje do opuchnięć. Efekty zabiegu utrzymują się ok. 12 miesięcy.

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ

Sałatka z truskawkami i ośmiornicą z sosem balsamicznym – gotowane macki ośmiornicy od PESCA NORD

Gotowana ośmiornica to klasyka kuchni śródziemnomorskiej i prawdziwa skarbnica składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia. Choć ośmiornica uchodzi za danie…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można…
CZYTAJ