3 zabiegi regenerujące ciało po lecie



Po urlopie wracamy do rzeczywistości. Nasz skóra też. Dopóki jesteśmy opalone, wyglądamy na świeże i wypoczęte. Nieprzyjemne skutki nadmiernej ekspozycji na słońce (nie licząc pojawiających się jeszcze tego samego dnia oparzeń słonecznych) widać dopiero, kiedy opalenizna zanika. Nowe zmarszczki i przebarwienia to tylko niektóre z nich.

Słońce szkodzi czy pomaga? Zdania ekspertów są podzielone. Kilkanaście minut spędzone na gorącej plaży może wspomóc obniżenie cholesterolu i przemienić nieaktywną formę witaminy D3 w naszym organizmie w formę aktywną, a ta m.in. ma dobroczynny wpływ przeciwnowotworowy.

Ponadto, kiedy się opalamy jesteśmy szczęśliwsi i pełni energii. Słońce działa bowiem antydepresyjnie i poprawia metabolizm. Jednak czym innym jest krótkie i aktywne spędzanie czasu na plaży, granie w siatkówkę lub pływanie, a czym innym całodzienne „grillowanie” się na słońcu. Tym sposobem nie pomagamy ani swojej psychice ani ciału. „Wypracowana” opalenizna szybko zanika, w odmienności od niekorzystnych zmian na skórze, takich jak foptoaging (przyspieszony proces starzenia się), piegi czy przebarwienia.

Akcja: regeneracja

– Zmęczona nadmiernym promieniowaniem słonecznym skóra jest grubsza, mniej elastyczna i bardziej szorstka. Traci jędrność, jest sucha, skłonna do przebarwień i zmarszczek. Jednak najwięcej szkód pojawia się w tkance podskórnej, gdzie dochodzi do zaniku włókien kolagenowych. Pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy zrobić po powrocie jest właściwe nawilżenie skóry, a następnie wykonanie odpowiednio dobranych peelingów – mówi dr Urszula Brumer, lekarz medycyny estetycznej i właścicielka warszawskiej kliniki Dr Urszula Brumer Medycyna Młodości – Peelingi chemiczne skutecznie złuszczą grubsze warstwy skóry i pomogą rozjaśnić przebarwienia. Najbardziej polecam terapię skojarzoną, dobieraną indywidualnie do potrzeb danego pacjenta.

Jedną z najpopularniejszych opcji regenerującej terapii skojarzonej są peelingi połączone z mezoterapią, czyli z niechirurgicznym zabiegiem medycyny estetycznej podczas którego dostarcza się właściwe substancje bezpośrednio (np. za pomocą iniekcji) w skórę. W zależności od problemu, mogą to być takie substancje jak: osocze bogaatopłytkowe pozyskiwane bezpośrednio z krwi pacjenta (o silnym działaniu odżywczym), koktajle z peptydami (stymulujące skórę do odnowy), kwas hialuronowy (głęboko nawilżający) lub preparat autologiczny z własnymi komórkami macierzystymi pacjenta (najsilniejsza substancja/metoda) odmładzająca we współczesnej medycynie estetycznej). Zdaniem doktor Brumer, tylko dobierając terapię indywidualnie do danej osoby, jesteśmy w stanie realnie naprawić wyrządzone słońcem szkody i przywrócić skórze dawny blask.




Na ratunek: przesuszone i wypadające włosy

Zupełnie inną powakacyjną „pamiątką” są matowe, suche i nadmiernie wypadające włosy. Na końcówkach łamią się, a przez to ciężko je ułożyć. Powodem takiego stanu rzeczy jest naruszenie ich struktury i uszkodzenie ochronnej warstwy lipidowej. Co w takiej sytuacji robić? Doraźnym antidotum mogą być kosmetyki zawierające witaminy (A, E oraz witaminy z grupy B), jak również keratynę i proteiny. Za to jeśli potrzebujemy silniejszego odżywienia, tzw. bomby odżywczej natychmiast regenerującej włosy, warto – podobnie jak w przypadku przesuszonej skóry z przebarwieniami – pomyśleć o mezoterapii.

– Mezoterapia skóry głowy polega na ostrzykiwaniu tego obszaru niewielkimi depozytami preparatu – wyjaśnia dr Urszula Brumer – W zależności od nasilenia problemu możemy zastosować różne preparaty, np. koktajle z peptydami (czynnikami wzrostu) lub osocze bogatopłytkowe. Zabieg z osoczem bogatopłytkowym polega na pobraniu od pacjentki kilkunastu mililitrów krwi do specjalnych probówek, a następnie odwirowaniu jej w odpowiednio do tego celu dobranych parametrach. Otrzymane w ten sposób osocze bogatopłytkowe podawane za pomocą iniekcji w skórę głowy, jak nic innego odżywia cebulki włosowe, likwiduje efekt matowych włosów oraz przywraca im gęstość.

Misja: piękna sylwetka

Koniec urlopu to także doskonały czas na… odchudzanie. Zdaniem doktor Brumer, kobiety nigdy nie są tak dobrze zmotywowane do zrzucenia kilku zbędnych kilogramów, jak właśnie po powrocie z wakacji. Widok innych pięknych i smukłych ciał robi swoje, motywując jak nic innego.

Tylko jak osiągnąć wymarzoną sylwetkę? Zacznijmy od zmiany diety. Nie chodzi o głodzenie się, ale raczej o trwałą zmianę nawyków żywieniowych. To, że należy ograniczyć słodycze wiadomo, ale często zapominamy, że równie szkodliwy jest nadmiar soli (uwaga: jej nadmiar sprzyja także powstawaniu worków pod oczami). Cenne dla urody są za to: zielone warzywa, kiełki, kasze, świeże zioła i chude ryby. Druga sprawa to ćwiczenia. Nawet 10 minut dziennie więcej ruchu sprawia, że mamy więcej energii i sukcesywnie chudniemy.

– Dietę i ćwiczenia dobrze wspomóc odpowiednim zabiegiem, takim jak terapia skojarzona: Cavi Lipo z lipolizą. Cavi Lipo jest nowoczesną metodą miejscowego, nieinwazyjnego odchudzania (bardzo popularną w krajach skandynawskich, m.in. w Szwecji i Danii). Jest to urządzenie, które usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej za pomocą kawitacji ultradźwiękowej, czuli zjawiska fizycznego. W jego trakcie tłuszcz zostaje rozpuszczony i wydalony z komórek tłuszczowych – wyjaśnia dr Brumer – Brzmi poważnie, ale jest to zabieg całkowicie bezpieczny dla organizmu, a połączony z lipolizą (czyli z bezbolesnym wstrzyknięciem substancji lipolitycznej w miejsce nadmiaru tłuszczu) daje jeszcze lepsze efekty wysmuklenia sylwetki.

Pożądane rezultaty uzyskamy po serii 6 zabiegów Cavi Lipo i 4 lipolizy. Wymaga to nieco czasu, dlatego o skutecznym odchudzaniu się warto pomyśleć już teraz, nie miesiąc przed kolejnym urlopem…
————————————

Informacje o ekspercie: Dr Urszula Brumer, lekarz medycyny estetycznej, autorka bloga www.urszulabrumer.pl oraz wielu artykułów prasowych dotyczących medycyny estetycznej. Właścicielka kliniki specjalizującej się w zakresie zabiegów preparatami autologicznymi Dr Urszula Brumer Medycyna Młodości – www.drbrumer.pl. To pierwsza w Polsce klinika stosująca własne komórki pacjenta do leczenia m.in. blizn.

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą liczbę osób. Szacuje się, że w Polsce dotyczy…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający regularnym kontrolom antydopingowym, muszą ufać, że produkty, które…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ