3 zabiegi które poprawią życie seksualne kobiety



Poród siłami natury i menopauza to najczęstsze przyczyny braku satysfakcji kobiet podczas współżycia. Powodem są zmiany w anatomii pochwy, które dzisiejsza medycyna jest w stanie naprawić w prosty i nieinwazyjny sposób. Oto trzy zabiegi, które poprawiają życie seksualne kobiet.

Im ciaśniej, tym lepiej

Wiele świeżo upieczonych mam i kobiet w okresie menopauzy skarży się na mało satysfakcjonujące życie seksualne. Powodem może być spadek napięcia i rozluźnienie ścianek pochwy, tzw. VRS. Nie ulega wątpliwości, że im pochwa ciaśniejsza, tym silniejsze doznania w trakcie współżycia, a co za tym idzie, częściej też doświadczają orgazmów.

Dlatego coraz więcej kobiet decyduje się na zabieg obkurczania pochwy laserem. Zwiększa on napięcie i elastyczność tkanek i sprawia, że seks jest bardziej satysfakcjonujący – przekonują eksperci. Potwierdzają to badania opublikowane w Journal of the Laser and Health Academy w 2012 roku. Według nich 95 proc. kobiet po laseroterapii odczuwała w łóżku większe doznania, a 50 proc. przeżywała lepsze orgazmy.

W Polsce tego typu zabieg wykonuje się przy użyciu laser MonaLisa Touch. Jego oddziaływanie jest mało inwazyjne i ogranicza się do stymulacji organizmu do odpowiedniego działania własnymi siłami. – Wiązka lasera ogrzewa błonę śluzową pochwy i zawarty w niej kolagen. Pod wpływem wysokiej temperatury włókna kolagenowe kurczą się, rozpoczyna się także produkcja nowych, uelastyczniających i rewitalizujących ściany pochwy – mówi dr Dawid Serafin z Gyncentrum Ginekologia Plastyczna w Katowicach.

Dzięki nim pochwa staje się bardziej ciasna i elastyczna. Zabieg jest nieinwazyjny, bezbolesny i trwa zaledwie 10-15 minut. W przeciwieństwie do interwencji chirurgicznych, laser nie pozostawia blizn i nie powoduje krwawienia. Dzięki temu okres rekonwalescencji ograniczony do minimum. Zaraz po zabiegu kobieta może wrócić do codziennych zajęć, a do aktywności seksualnej już po 3 dniach – mówi dr Serafin.

Cena zabiegu: od 2500 PLN.




Mniejsze wejście do pochwy

Ale nie tylko zbyt luźne ścianki pochwy mogą być przyczyną braku odczuwania doznań, także rozluźnienie tkanek krocza. Ten problem okolic intymnych związany jest z wiekiem, przebytymi operacjami i porodami. – Podczas porodu wykonywana jest epizjotomia, czyli nacięcie krocza w końcowym etapie parcia, kiedy tkanki są napięte przez napierającą główkę dziecka. To znacznie utrudnia powrót pochwy do stanu sprzed porodu – wyjaśnia dr Serafin.

Dziś skorygowanie rozluźnionych tkanek krocza jest możliwe specjalnymi nićmi Vaginal Narrower. Zabieg, podobnie jak laseroterapia, jest nieinwazyjny i polega na założeniu dwóch specjalnych szwów w obrębie krocza. Wykorzystuje się do tego nici z haczykami w ułożonymi w dwóch kierunkach. Są one wykonane z kaprolaktonu – materiału, który jest całkowicie bezpieczny – nie powoduje podrażnień i rozpuszcza się po kilkunastu miesiącach od momentu umieszczenia w tkankach. Zabieg przeprowadza się w ciągu jednego dnia w znieczuleniu miejscowym, a efekt jest niemal natychmiastowy.

Cena zabiegu: od 2500 PLN/nić.

Uwypuklij jedno z najbardziej unerwionych miejsc- Augmentacja punktu G

Źródłem braku orgazmu może być także zbyt mały punkt G, czyli najwrażliwsza strefa erogenna kobiety znajdująca się na przedniej ścianie pochwy. Jeśli punkt jest wystarczająco uwypuklony, tym większa szansa na kontakt tego miejsca z członkiem. A wielokrotne i intensywne pobudzanie tej strefy wywołuje silne skurcze pochwy, co wzmacnia seksualne doznania płci pięknej.

Nic więc dziwnego, że zabieg powiększania punktu G staje się tak popularny jak powiększanie ust, czy wypełnienie zmarszczek na twarzy. Jest bardzo prosty, mało inwazyjny i odbywa się w znieczuleniu miejscowym. A efekt można sprawdzić po 4 godzinach! Augmentacja punktu G polega na wstrzyknięciu około 5 cm od wejścia do pochwy, niewielkiej ilości preparatu na bazie kwasu hialuronowego – Desiralu. Substancja ta wypełnia tkankę, uwydatnia i ujędrnia ją, dzięki czemu jest wrażliwsza na bodźce.

Cena zabiegu: 2800 PLN.

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące nieuczciwego wykorzystywania wizerunku profesora Andrzeja Bochenka, kardiochirurg z…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić…
CZYTAJ