3 zabiegi które poprawią życie seksualne kobiety



Poród siłami natury i menopauza to najczęstsze przyczyny braku satysfakcji kobiet podczas współżycia. Powodem są zmiany w anatomii pochwy, które dzisiejsza medycyna jest w stanie naprawić w prosty i nieinwazyjny sposób. Oto trzy zabiegi, które poprawiają życie seksualne kobiet.

Im ciaśniej, tym lepiej

Wiele świeżo upieczonych mam i kobiet w okresie menopauzy skarży się na mało satysfakcjonujące życie seksualne. Powodem może być spadek napięcia i rozluźnienie ścianek pochwy, tzw. VRS. Nie ulega wątpliwości, że im pochwa ciaśniejsza, tym silniejsze doznania w trakcie współżycia, a co za tym idzie, częściej też doświadczają orgazmów.

Dlatego coraz więcej kobiet decyduje się na zabieg obkurczania pochwy laserem. Zwiększa on napięcie i elastyczność tkanek i sprawia, że seks jest bardziej satysfakcjonujący – przekonują eksperci. Potwierdzają to badania opublikowane w Journal of the Laser and Health Academy w 2012 roku. Według nich 95 proc. kobiet po laseroterapii odczuwała w łóżku większe doznania, a 50 proc. przeżywała lepsze orgazmy.

W Polsce tego typu zabieg wykonuje się przy użyciu laser MonaLisa Touch. Jego oddziaływanie jest mało inwazyjne i ogranicza się do stymulacji organizmu do odpowiedniego działania własnymi siłami. – Wiązka lasera ogrzewa błonę śluzową pochwy i zawarty w niej kolagen. Pod wpływem wysokiej temperatury włókna kolagenowe kurczą się, rozpoczyna się także produkcja nowych, uelastyczniających i rewitalizujących ściany pochwy – mówi dr Dawid Serafin z Gyncentrum Ginekologia Plastyczna w Katowicach.

Dzięki nim pochwa staje się bardziej ciasna i elastyczna. Zabieg jest nieinwazyjny, bezbolesny i trwa zaledwie 10-15 minut. W przeciwieństwie do interwencji chirurgicznych, laser nie pozostawia blizn i nie powoduje krwawienia. Dzięki temu okres rekonwalescencji ograniczony do minimum. Zaraz po zabiegu kobieta może wrócić do codziennych zajęć, a do aktywności seksualnej już po 3 dniach – mówi dr Serafin.

Cena zabiegu: od 2500 PLN.




Mniejsze wejście do pochwy

Ale nie tylko zbyt luźne ścianki pochwy mogą być przyczyną braku odczuwania doznań, także rozluźnienie tkanek krocza. Ten problem okolic intymnych związany jest z wiekiem, przebytymi operacjami i porodami. – Podczas porodu wykonywana jest epizjotomia, czyli nacięcie krocza w końcowym etapie parcia, kiedy tkanki są napięte przez napierającą główkę dziecka. To znacznie utrudnia powrót pochwy do stanu sprzed porodu – wyjaśnia dr Serafin.

Dziś skorygowanie rozluźnionych tkanek krocza jest możliwe specjalnymi nićmi Vaginal Narrower. Zabieg, podobnie jak laseroterapia, jest nieinwazyjny i polega na założeniu dwóch specjalnych szwów w obrębie krocza. Wykorzystuje się do tego nici z haczykami w ułożonymi w dwóch kierunkach. Są one wykonane z kaprolaktonu – materiału, który jest całkowicie bezpieczny – nie powoduje podrażnień i rozpuszcza się po kilkunastu miesiącach od momentu umieszczenia w tkankach. Zabieg przeprowadza się w ciągu jednego dnia w znieczuleniu miejscowym, a efekt jest niemal natychmiastowy.

Cena zabiegu: od 2500 PLN/nić.

Uwypuklij jedno z najbardziej unerwionych miejsc- Augmentacja punktu G

Źródłem braku orgazmu może być także zbyt mały punkt G, czyli najwrażliwsza strefa erogenna kobiety znajdująca się na przedniej ścianie pochwy. Jeśli punkt jest wystarczająco uwypuklony, tym większa szansa na kontakt tego miejsca z członkiem. A wielokrotne i intensywne pobudzanie tej strefy wywołuje silne skurcze pochwy, co wzmacnia seksualne doznania płci pięknej.

Nic więc dziwnego, że zabieg powiększania punktu G staje się tak popularny jak powiększanie ust, czy wypełnienie zmarszczek na twarzy. Jest bardzo prosty, mało inwazyjny i odbywa się w znieczuleniu miejscowym. A efekt można sprawdzić po 4 godzinach! Augmentacja punktu G polega na wstrzyknięciu około 5 cm od wejścia do pochwy, niewielkiej ilości preparatu na bazie kwasu hialuronowego – Desiralu. Substancja ta wypełnia tkankę, uwydatnia i ujędrnia ją, dzięki czemu jest wrażliwsza na bodźce.

Cena zabiegu: 2800 PLN.

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem zaburzeniem ostrego widzenia. Zazwyczaj pierwsze jej objawy, czyli…
CZYTAJ

Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji i diecie

Suche włosy to częsty problem, który może wynikać z wielu przyczyn, takich jak na przykład stylizowanie na gorąco, używanie agresywnych…
CZYTAJ

Mniej marnowania, więcej radości. 
Problem świątecznego marnotrawstwa żywności w Polsce

Marnotrawstwo żywności w okresie Świąt jest szczególnie istotnym problemem. Grudzień to czas wzmożonych zakupów, przygotowywania potraw w dużych ilościach i…
CZYTAJ

Magia świątecznych smaków – tradycja w nowoczesnym wydaniu

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen rodzinnego ciepła i okres kultywowania wielu tradycji. Wspólne gotowanie i delektowanie się świątecznymi…
CZYTAJ

Dlaczego zimą mamy większą ochotę na mięso? I co z tym zrobić?

Gdy nadchodzą zimniejsze dni, wiele osób zauważa u siebie zmianę apetytu: surowe warzywa czy nabiał chętnie zamieniamy na ciepłe posiłki…
CZYTAJ

Jak rozciągnąć świąteczny budżet? Odkryj inspiracje na niedrogie prezenty pod choinkę za mniej niż 50 zł!

Czas świąt należy do najtrudniejszych finansowo okresów w roku, co potwierdza 47% polskich uczestników badania. Od kupowania prezentów i przygotowywania…
CZYTAJ

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą liczbę osób. Szacuje się, że w Polsce dotyczy…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający regularnym kontrolom antydopingowym, muszą ufać, że produkty, które…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem…
CZYTAJ

Dlaczego zimą mamy większą ochotę na mięso? I co z tym zrobić?

Gdy nadchodzą zimniejsze dni, wiele osób zauważa u siebie zmianę apetytu: surowe…
CZYTAJ

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ