Sposób na piękne oczy



Okolice oczu jako pierwsze zdradzają nasz wiek i samopoczucie. I nie chodzi tylko o to, że z oczu podobno można wiele wyczytać. Skóra w tym miejscu jest bardzo delikatna, dlatego szybko się starzeje oraz łatwo odbija się na niej zmęczenie. Warto więc jak najwcześniej prawidłowo o nią zadbać.

 

Zmarszczki, wiotka skóra, cienie i zapadnięcia to tylko niektóre problemy, które dotyczą okolic oczu. Wszystko to sprawia, że nasza twarz wygląda na starszą i mniej pogodną niż może być w rzeczywistości. Skóra wokół oczu najszybciej się starzeje. Wynika to z tego, że jest kilkakrotnie cieńsza niż w innych miejscach twarzy i dodatkowo jest ciągle wystawiona na promieniowanie słoneczne oraz obciążona ruchem mięśni mimicznych.

Poza tym bez względu na wiek w dolnej powiece mogą prześwitywać naczynka, pojawiać się niestyczne zastoje lub tworzyć zapadnięcia, które powodują, że oczy są podkrążone i zacienione. Niemniej jednak można pozbyć się wszystkich tych przypadłości i przywrócić na długo tej części twarzy dobry wygląd.

Doktor Marek Wasiluk z warszawskiego Centrum Medycyny Nowoczesnej Triclinium twierdzi, że odmładzanie i korygowanie okolic oczu wymaga precyzji i odpowiedniego postępowania. – Skóra w tym miejscu jest wyjątkowo cienka, dlatego efekty każdego źle dobranego lub przeprowadzonego zabiegu będą na niej widoczne. Np. tradycyjne wypełniacze takie jak kwas hialuronowy mogą się w dolnej powiece przesuwać lub jako, że jest to sztuczny implant, powodować dodatkowe zastoje i obrzęki. Osobiście stawiam na metody naturalnej regeneracji, które nie tylko dają bardziej estetyczne efekty, ale również poprawiają kondycję skóry wokół oczu na dłużej.




Metoda na wiele problemów

Bez względu na to, czy skóra wokół oczu jest wiotka, pomarszczona i opadająca, czy przez dolną powiekę prześwitują fioletowo-czerwone naczynka lub występuje w niej zapadnięcie, które powoduje, że padające na twarz światło w tym miejscu się załamuje i pod oczami tworzy się cień – skórę trzeba ujędrnić i pogrubić.

Według doktora Marka Wasiluka optymalną terapią jest połączenie działania osocza bogatopłytkowego, lasera frakcyjnego oraz frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej. – Takie zestawienie może wydawać się skomplikowane, ale jest w pełni uzasadnione.  Na początku robię zabieg osoczem bogatopłytkowym, które dopinguje skórę do lepszej regeneracji. Sam zabieg nie daje efektów, ale przygotowuje tkankę do pozostałych zabiegów i pozwala im dawać lepsze efekty. Potem stosuję ablacyjny laser frakcyjny lub frakcyjną rf mikroigłową. Laser rozjaśni skórę, odświeży ją i pogrubi, natomiast radiofrekwencja działa głębiej zagęszczając skórę, czyli niweluje jej wiotkość.

Podczas frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej skóra jest nakłuwana i podgrzewana. Dzięki temu, że metoda jest mało inwazyjna z zewnątrz, za to ma mocne działanie w środku jest bardzo komfortowa. Skóra po zabiegu jest jedynie bardzo delikatnie zaczerwieniona, co bez problemu można zakryć makijażem, a naskórek nie złuszcza się.

Można więc bez przeszkód następnego dnia wrócić do codziennych obowiązków. W zależności od nasilenia problemów, w trakcie tego typu terapii, najlepsze efekty można uzyskać powtarzając zabieg dwa lub trzy razy w okresie ok. pół roku. Laser frakcyjny działa bardziej inwazyjnie i złuszcza skórę, odmładzając ją i rozjaśniając. Gojenie się może potrwać tydzień, ale ten zabieg w trakcie terapii wykonuje się tylko raz

Takie połączenie zabiegów oprócz tego, że radzi sobie z wieloma problemami skóry okolic oczu dodatkowo sprawdza się zarówno w przypadku osób stosunkowo młodych (w okolicy 35 roku życia) jak i z bardziej nasilonymi zmianami (po 50 roku życia). Na efekty terapii trzeba kilka tygodni poczekać, ale są one na pewno bardziej długotrwałe (utrzymują się nawet do dwóch lat) i co ważne naprawdę usuwają problem, a nie tylko go maskują, dzięki czemu okolice oczu na nowo wyglądają młodo, zdrowo i naturalnie.

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie. Bez…
CZYTAJ

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to…
CZYTAJ